تبلیغات در مستر وکیل
دانستنی‌های حقوقی

لیست کامل دادگاه های کرمانشاه +【شماره تماس و آدرس】⚖️

در دادگاه های کرمانشاه قضات، مستشاران، منشیان دادگاه و پرسنل دادگستری ها به صورت حرفه ای در راستای مسائل حقوقی به فعالیت مشغول هستند. علاوه بر این افراد که تمام تلاش خود را برای برقراری عدالت و حل اختلافات به کار می گیرند و همواره سعی دارند کشور را از هرج و مرج و بی قانونی نجات دهند، وکلا نیز از افراد درگیر در دعاوی دادگا ها دفاع می کنند. از این رو همواره توصیه می شود قبل از طرح دعاوی مختلف در دادگاه ابتدا با بهترین وکیل کرمانشاه مشورت کنید.

لیست دادگاه های کرمانشاه

ساکنین کرمانشاه برای رفع مشکلات قضایی و حقوقی خود باید به دادگاه های کرمانشاه و مراجع قضایی آن مراجعه کنند. در صورتی که تاکنون با این مراکز ارتباط نگرفته اید مراجعه به این مراجع برای شما اندکی دشوار خواهد بود. زیرا این افراد از وظیفه رسیدگی دادگاه ها و مکان آن ها اطلاعات صحیح در اختیار ندارند. در ادامه به معرفی لیست کامل دادگاه های کرمانشاه خواهیم پرداخت تا در صورت مواجهه با مشکلات حقوقی و قضایی به راحتی بتوانند این مراجع قضایی را پیدا کنند.

1. دادگستری کل کرمانشاه

یکی از مهمترین دادگاه های کرمانشاه، دادگستری کل آن می باشد. این دادگاه بر فعالیت تمام دادگاه ها و دادگستری های این شهر نظارت دارد. این مرجع که در مرکز شهر واقع شده در صورت مشاهده تخلف کارکنان و شکایات افراد عادی از کارکنان دادگستری های زیر شاخه به صورت تخصصی و جدی به بررسی امور می پردازد. به طور کلی می توان گفت تمامی استان های کشور به منظور تحت پوشش قرار دادن دیگر مراجع و نهادهای قضایی یک مرجع قضایی کل دارند. کرمانشاه نیز از این قاعده مستثنی نیست. از این رو دادگستری کل کرمانشاه در این شهر و در چهارراه بسیج آن واقع شده است.

شماره تلفن: 083 3822 0860

آدرس: کرمانشاه، چهارراه بسیج، خیابان بنت الهدیف مقابل دیوان محاسبات اداری

دادگستری کل کرمانشاه

2. دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه

از دیگر دادگاه های کرمانشاه می توان به دادسرای عمومی و انقلاب آن اشاره کرد که در خابان شریعتی کرمانشاه واقع شده است. این دادسرا مسئول رسیدگی به جرایم عمومی و انقلابی می باشد. لازم به ذکر است که دعاوی مربوط به شعبه انقلاب کیفری نیز در این دادسرا مورد رسیدگی قرار می گیرند. کارکنان این دادسرا مجاز به صدور حکم نمی باشند و تنها می توانند تحقیقات مقدماتی را انجام دهند. پس از جمع آوری مستندات محکمه پسند متهم به دادگاه مرجوع می شود و بر اساس ادله جمع آوری شده محاکمه می شود. حکم در نهایت صادر می شود. از مهمترین وظایف کارکنان این دادسرا می توان به کشف جرم و تعقیب متهم اشاره کرد.

شماره تلفن: 08317222819

آدرس: کرمانشاه، خیابان شریعتی، خیابان دانشچو، خیابان گوران، خیابان باقرپور

3. دادگاه تجدید نظر کرمانشاه

در صورتی که نتیجه پرونده و رای صادره در دادگاه های عمومی و بدوی مورد تایید طرفین نباشد، طرفین دعوا می توانند اعتراض خود را نسبت به حکم اعلام نمایند. پرونده برای صدور رای نهایی در این شرایط به دادگاه تجدید نظر مرجوع می شود. دادگاه تجدید نظر کرمانشاه به این امر اختصاص داده شده است. پس از اعلام اعتراض شما نسبت به رای یک جلسه دادگاه برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است که در این دادگاه تنها جلسات مربوط به دعاوی کیفری برگزار می شوند.

تلفن تماس: 08331226201

آدرس: کرمانشاه، چهارراه بسیج، خیابان بنت الهدی، روبروی دیوان محاسبات

4. سازمان قضایی نیروهای مسلح

در صورت مواجهه با خطای پرسنل نیروهای مسلح کشور همچون سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و غیره هنگام انجام وظایف شغلی، مراجع قضایی و دادگاه های کرمانشاه به رسیدگی پرونده می پردازند. یکی از مهمترین دادگاه های کرمانشاه که با این هدف به فعالیت مشغول است، سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور می باشد.

شماره تلفن: 083-37233100

آدرس: کرمانشاه، خیابان لشگر، سازمان قضایی نیروهای مسلح

سازمان قضایی نیروهای مسلح

5. دادگاه عمومی حقوقی شعبه 1 کرمانشاه

از دیگر دادگاه های مهم کرمانشاه می توان به دادگاه عمومی حقوقی شعبه 1 این شهر اشاره کرد. این دادگاه صلاحیت رسیدگی به دعاوی زیر را دارد:

  • مهریه
  • طلاق
  • ارث
  • نفقه
  • اختلافات مالی
  • چک برگشتی
  • دعاوی مالی
  • دعاوی مستاجرین

این دادگاه برای مجرمان به طور معمول حکم معقول صادر می کند. به عنوان مثال شکایت از مالک ملک خانه و آپارتمان را می توان در این دادگاه مطرح کرد.

شماره تلفن: 08338220860

آدرس: کرمانشاه، گلستان، بلوار بهشتی، خیابان سی متری دوم

مهمترین وظایف دادگاه ها

به طور کلی می توان گفت قوه قضاییه مسئول رسیدگی و صدور حکم در رابطه با تمام دادخواهی های موجود است. در نتیجه این دادخواهی ها ممکن است دعاوی حل و فصل شوند یا خصومت ایجاد شود. همچنین ممکن است قاضی تصمیم درست را در این مورد اتخاذ نماید. از دیگر وظایف دادگاه های کرمانشاه می توان به حفظ حقوق مردم و گسترش عدالت اشاره نمود. قاضی در برخی شرایط ممکن است در دستور کار خود روش صحیح قرار دهد و بر اجرای صحیح قوانین نظارت نماید.

در صورت اثبات وقوع جرم مراحل کشف جرم و تعقیب انجام می گیرند. اجرای حکم تا حد زیادی به عهده دستگاه های اجرایی می باشد. مجموعه این اقدامات برای افراد پیامدهایی به همراه دارد و از ارتکاب جرم برای بار دیگر توسط متهمین جلوگیری به عمل می آورد. دادسراها و دادگاه های کرمانشاه از جمله مراجع قضایی هستند که اجرای قوانین را به عهده دارند.

طبقه بندی دادگاه های کرمانشاه

دادگاه در حقیقت محلی است که تحت نظر قوه قضاییه تشکیل شده است و موظف به رسیدگی به تظلمات، شکایات، پرونده ها و انواع دعاوی موجود بین افراد و سازمان هاست. برقراری عدالت، اجرای قانون و پیشگیری از هرج و مرج در جامعه در سرلوحه کار دادگاه ها و قضات قرار دارند. دادگاه ها از مورد ظلم واقع شدن و پایمال شدن حق و حقوق افراد تا حد زیادی پیشگیری می کند. دادگاه های کرمانشاه با توجه به گستردگی دعاوی و پرونده های رایج در مراجع قضایی و جمعیت این استان به پرونده ها با موضوعات مختلف می پردازند. به طور کلی می توان گفت دادگاه ها در دو نوع حقوقی و کیفری طبقه بندی می شوند. در صورت مواجهه با مسائل جنایی می توان از بهترین وکیل کیفری در کرمانشاه کمک گرفت.

کلام آخر

از مهمترین وظایف دادسرا و دادگاه های کرمانشاه می توان به انجام بازرسی، تعقیب مستخدمین قضایی، کشف تخلفات و تقصرات آن ها، انجام تحقیق در رابطه با رفتار، اعمال و اخلاق منافی حیثیت و شئون قضایی اشاره کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

سحر تمدنی نژاد

سلام سحر هستم، از سال 1397 فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا