کیفریلیست وکلا

لیست کامل ✔️ بهترین وکلای کیفری در قزوین

نمونه وکیل

پایه یک دادگستری
سابقه:10 سال
 • تخصص: ارث، حضانت، خانواده، طلاق، کیفری، ملکی
 • شماره تماس: 0912000000
 • آدرس: تهران، صادقیه

نمونه‌ای که در حال مشاهده آن می‌باشید، صرفا یک نمونه تستی است و وکیل درج شده در این قسمت، وجود خارجی ندارد】 برای آنکه کاربر بتواند براساس نیازهای خود بهترین انتخاب‌ها را داشته باشد، ما قسمت‌های مختلفی را آماده کرده‌ایم که وکلا می‌توانند با تکمیل این قسمت‌ها کاربر را به‌درستی راهنمایی کنند. در قسمت «درباره وکیل» شما باید اطلاعات کلی در رابطه با خود را بنویسید که این اطلاعات می‌توانند شامل سوابق تحصیلی شما، دانشگاهی که در آن درس خوانده‌اید، موفقیت‌هایی که بدست آورده‌اید و نکات و ویژگی‌هایی که حس می‌کنید مهم هستند و کاربر را در انتخاب وکیل راهنمایی می‌کنند باشند. همچنین باید گفت ما شرایطی را فراهم کرده‌ایم که می‌توانید هر اطلاعاتی که خواستید را در این قسمت بولد کنید یا رنگ آن را تغییر دهید تا با این کار نظر مخاطب را به نوشته‌ی خود جلب کنید.

سوابق وکیل

با توجه به اینکه جرایم کیفری باعث رساندن آسیب و ضرر زیادی به هر فردی می گردد به همین دلیل برای متهمان این نوع جرایم مجازات های سنگین نظیر اعدام، زندان، جریمه نقدی و… در نظر گرفته می شود. با توجه به افزایش پرونده های کیفری در دادگاه های شهر قزوین، امروزه وکلای زیادی وکالت دعاوی کیفری را به عهده می گیرند. در صورتی که شما درگیر دعاوی کیفری شده اید هیچ فرقی نمی کند که شاکی یا مجرم باشید، بهتر است برای رسیدگی و پیگیری دقیق پرونده تان از بهترین وکیل کیفری در قزوین مشاوره لازم را بگیرید.

در صورتی که به دعاوی کیفری به صورت صحیح رسیدگی نشود، بدون تردید به طرفین پرونده ضرر و زیان غیر قابل جبرانی وارد می شود، به همین دلیل اخذ بهترین وکیل قزوین که در زمینه دعاوی کیفری دارای تسلط لازم است از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. به این نکته نیز توجه داشته باشید که پرونده های کیفری جزو پرونده های حساس به شمار می روند به همین دلیل قبل از انتخاب وکیل و تنظیم قرارداد وکالت باید در مورد وکیل مورد نظرتان تحقیقات لازم را انجام دهید. در ادامه این مطلب از وب سایت مستر وکیل ضمن معرفی بهترین وکلای کیفری در قزوین، قصد داریم شما همراهان عزیز را با ویژگی ها و وظایف وکیل کیفری آشنا سازیم.

🥇 سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده

بهترین وکیل کیفری در قزوین کیست و چه وظایفی دارد؟

وکیل کیفری جزو وکلای پایه یک دادگستری به شمار می رود که در زمینه مسائل حقوقی و کیفری دارای تخصص لازم می باشد. وکیل کیفری باید با تسلط به قوانین کیفری از افراد یا سازمان هایی که مرتکب انجام جرایم کیفری شده اند دفاع کند، علاوه بر این قربانیان جرایم کیفری نیز می توانند برای تنظیم شکایت کیفری و اثبات جرم کیفری از بهترین وکیل کیفری در قزوین کمک بگیرند.

با توجه به اینکه جرایم کیفری با جان، آبرو و مال افراد ارتباط زیادی دارد به همین دلیل به این نوع جرایم با سرعت زیاد و در کمترین زمان ممکن در دادگاه کیفری رسیدگی می شود، بنابراین بهتر است وکیلی که وکالت این نوع دعاوی را به عهده می گیرد دارای تخصص، دانش و تجربه کافی باشد تا بتواند بهترین نتیجه را برای موکل خود رقم بزند.

بهترین وکیل کیفری در قزوین دارای وظایفی می باشد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهترین وکیل کیفری در قزوین کیست؟

1. دفاع از متهم:

وکیل کیفری مسئولیت دفاع از متهم را در کلیه جلسات دادگاه به عهده دارد، شایان ذکر است، وکیل باید به قوانین کیفری تسلط لازم را داشته باشد تا بتواند از حق و حقوق موکل خود دفاع نماید.

2. تحلیل پرونده:

وکیل کیفری وظیفه تحلیل و بررسی پرونده متهم را به عهده دارد به همین دلیل وکیل باید از دانش و تخصص لازم برخوردار باشد تا بتواند پرونده را با دقت بیشتری مورد بررسی قرار دهد.

3. تدوین استراتژی دفاع:

بهترین وکیل کیفری برای انجام دفاع از موکل خود باید مناسب ترین استراتژی را تدوین نماید.

وکیل کیفری باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

بهترین وکیل کیفری در قزوین باید دارای ویژگی های زیر باشد:

1. مهارت ارتباطی بالا:

وکیل باید بتواند با موکل، دادستان، طرف مقابل پرونده و… ارتباط کلامی برقرار کند، علاوه بر این اگر وکیل دارای مهارت ارتباطی بالایی باشد می تواند از موکل خود بهترین دفاعیه را داشته باشد.

2. توانایی انجام مذاکره:

وکیل باید دارای توانایی انجام مذاکره باشد زیرا در برخی از مواقع وکیل مجبور است برای کاهش مجازات متهم یا تغییر اتهامات با دادستان و سایر افراد مذاکره لازم را انجام دهد.

3. اخلاق حرفه ای:

وکیل باید به اصول اخلاقی پایبند باشد و به منافع موکل خود اهمیت دهد و آن ها را در اولویت قرار دهد.

4. مهارت تحلیلی: 

وکیل کیفری بهتر است دارای توانایی تجزیه و تحلیل باشد تا بتواند پیچیدگی های موجود در پرونده را با دقت زیادی تحلیل و بررسی کند. علاوه بر این وکیل دارای مهارت تحلیلی باشد می تواند با استفاده از شواهد و مستندات لازم از موکل خود بهترین دفاعیه را داشته باشد.

5. دانش به روز:

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل کیفری در قزوین داشتن دانش به روز است، با توجه به اینکه قوانین جنایی ممکن است با سپری شدن زمان دچار تغییراتی شوند به همین دلیل وکیل باید همواره دانش و اطلاعات خود را به روز نگه دارد.

وکیل کیفری چه خدماتی را به موکل خود ارائه می دهد؟

بهترین وکیل کیفری در قزوین باید خدمات زیر را به موکل خود ارائه دهد:

1. تشکیل جلسه مشاوره و صحبت با موکل:

وکیل باید در طول جلسه مشاوره از موکل خود سوالات لازم و تخصصی را بپرسد تا بتواند شرح بسیار دقیقی را از ماجرایی که رخ داده است بدست آورد.

2. طرح دعاوی:

وکیل کیفری در واقع نماینده قانونی متهم است و می تواند به نمایندگی از متهم دعاوی کیفری را در دادگاه قضایی مطرح کند و نسبت به تنظیم دادخواست کیفری اقدام نماید.

3. حضور منظم در جلسات دادگاه و مراجع قضایی:

وکیل بعد از مطالعه پرونده و با در نظر گرفتن قوانین کیفری می تواند راهکار مناسبی را برای حل و فصل مشکلات موجود در پرونده انتخاب کند. وکیل کیفری باید در کلیه جلسات دادگاه حاضر شود و از موکل خود دفاع نماید.

4. ارائه شواهد و مدارک لازم به دادگاه:

بهترین وکیل کیفری در قزوین باید شواهد و مدارک لازم را برای اثبات شکایات یا دفاعیات به دادگاه ارائه دهد.

5. رسیدن به توافق با طرف مقابل دعاوی:

وکیل می تواند برای رسیدن به توافق و صلح با طرف مقابل پرونده، مذاکرات لازم را انجام دهد.

6. نظارت بر روند دادرسی:

وکیل باید بر روند دادرسی پرونده نظارت کامل را داشته باشد.

7. اعتراض به حکم نهایی:

در صورت نیاز وکیل می تواند اعتراض خود را نسبت به حکم نهایی، به دادگاه تجدیدنظر ارائه دهد.

چرا به بهترین وکیل کیفری در قزوین نیاز داریم؟

افرادی که توسط متهمان جرایم کیفری دچار آسیب و ضرر شده اند می توانند از طریق قانونی نسبت به پیگیری شکایت خود اقدام کنند، با توجه به اینکه که اثبات جرم بدون داشتن مدرک کار نسبتا دشواری می باشد به همین دلیل بهتر است شما برای پیگیری شکایت کیفری از بهترین وکیل کیفری در قزوین کمک بگیرید.

برای دعاوی کیفری، مجازات های بسیار سنگینی در نظر گرفته می شود به همین دلیل متهمان این نوع جرایم بهتر است برای دفاع از خود در جلسه دادگاه نسبت به اخذ وکیل اقدام کنند. اگر در روند رسیدگی به دعاوی کیفری وکیل یا افراد عادی کوچک ترین اشتباه را انجام دهند ممکن است مجازات سنگین و غیر قابل جبرانی برای متهم در نظر گرفته شود به همین دلیل باید در زمان انتخاب وکیل کیفری دقت لازم را داشته باشید.

چرا به بهترین وکیل کیفری در قزوین نیاز داریم؟

 

دسته بندی جرایم کیفری

جرایم کیفری به دو دسته زیر تقسیم بندی می گردند:

1. جرایم کیفری خصوصی:

این نوع جرایم ملزم به داشتن شکایت شاکی خصوصی می باشند و اگر شاکی رضایت دهد بدون تردید پرونده نیز مختومه می گردد.

2. جرایم عمومی:

متهمانی که مرتکب جرایم عمومی می شوند باعث برهم زدن نظم جامعه و آرامش افراد جامعه می گردند به همین دلیل این نوع جرایم توسط دادستان یا نماینده ایشان پیگیری می شوند. شایان ذکر است برای جرایم عمومی، مجازات های بسیار سنگینی در نظر گرفته می شود.

برخی از جرایم شامل دو دسته مذکور می شوند که در این گونه موارد علاوه بر رضایت شاکی خصوصی باید دادستان نیز از شکایت عمومی جرم صرف نظر نماید. در برخی از دعاوی کیفری نیز حتی با رضایت شاکی نیز پرونده مختومه نمی شود و متهم به سزای عمل خود می رسد، در نتیجه برای رسیدگی به این نوع دعاوی اخذ وکیل الزامی است.

نحوه اثبات دعاوی کیفری

برای اثبات دعاوی کیفری مطابق با ماده 160 قانون مجازات اسلامی می توان از روش های زیر استفاده کرد:

 1. اقرار متهم
 2. شهادت
 3. قسامه
 4. سوگند
 5. علم قاضی

تفاوت جرایم کیفری و جرایم حقوقی چیست؟

وکیل حقوقی برای اخذ حق و حقوق موکل خود باید به دادگاه مراجعه نماید، در مرحله بعدی وکیل باید درخواست مطالبه حق را به دادگاه ارائه دهد. در پرونده های حقوقی هیچ نوع جرمی مشاهده نمی شود و خوانده و خواهان تخلفی را انجام نداده اند بنابراین نیازی به اخذ وکیل کیفری ندارند و باید برای رسیدگی به پرونده از بهترین وکیل حقوقی کمک بگیرند.

مهم ترین علت پرونده های کیفری وقوع جرم است که در این صورت شاکی باید از متهم شکایت کند. به پرونده های کیفری ابتدا در دادسرا رسیدگی می شود و بعد از انجام تحقیقات و بررسی های اولیه در صورتی که انجام جرم توسط متهم ثابت شود بازپرس باید دادخواست کیفر خواست را به دادگاه بدوی ارسال نماید و پرونده برای رسیدگی بیشتر به دادگاه کیفری ارجاع داده شود. در صورتی که فرد در دادگاه کیفری نیز مجرم شناخته شود برای وی مجازات تعیین می شود.

کدام مراجع صالح به جرایم کیفری رسیدگی می کنند؟

جرایم کیفری بسیار گسترده هستند به همین دلیل با توجه به ماهیت و نوعی که این جرایم دارند در مراجع قضایی مختلفی به آن ها رسیدگی می شود. مراجع قضایی که وظیفه رسیدگی به جرایم کیفری را به عهده دارند عبارتند از:

1. دادگاه کیفری یک:

به جرایم کیفری نظیر قتل، جرایم سیاسی و… که دارای مجازات های سنگین هستند در دادگاه کیفری یک رسیدگی می شود. در دادگاه کیفری یک به جرایمی که فرد به موجب انجام آن ها به حبس ابد یا پرداخت دیه محکوم شده است رسیدگی می شود، علاوه بر این جرایم کیفری که مجازات تعزیری درجه سه و بالاتر برای آن ها تعیین شده است در دادگاه کیفری یک مورد بررسی قرار داده می شوند.

2. دادگاه کیفری دو:

دادگاه کیفری شماره دو، صلاحیت رسیدگی به کلیه جرایم کیفری را دارد، شایان ذکر است به برخی از جرایم باید در دادگاه کیفری یک، دادگاه انقلاب، دادگاه اطفال و نوجوانان و دادگاه نظامی رسیدگی شود بنابراین دادگاه کیفری دو صلاحیت رسیدگی به این نوع جرایم را ندارد.

3. دادگاه انقلاب:

در دادگاه انقلاب به جرایمی نظیر محاربه، افساد فی الارض، توهین به مقام معظم رهبری، جاسوسی و… رسیدگی می شود.

4. دادگاه کارکنان دولت:

در دادگاه مخصوص کارکنان دولت به جرایم عمومی کیفری رسیدگی می شود. در این دادگاه به جرایمی که مربوط به قصور یا تقصیر کارکنان دولت است رسیدگی می گردد و علاوه بر این کلاهبرداری کارمند دولت نیز در این دادگاه قابل پیگیری است.

5. دادگاه انتظامی قضات و دادگاه نظامی:

در دادگاه انتظامی قضات و دادگاه نظامی به تخلفات و جرایم قضات و افرادی که در نظام جمهوری اسلامی ایران مشغول به فعالیت هستند رسیدگی می شود.

هزینه اخذ بهترین وکیل کیفری در قزوین چقدر است؟

وکیل و موکل پرونده می توانند برای تعیین حق الوکاله با یکدیگر به توافقاتی برسند که در این صورت حق الوکاله وکیل با توجه به توافق انجام شده تعیین می گردد، در صورت عدم توافق بین وکیل و موکل، میزان دستمزد وکیل با توجه به آیین نامه تعرفه مصوب سالانه قوه قضاییه مشخص می شود. علاوه بر این عواملی نیز روی تعیین حق الوکاله وکیل تاثیرگذار هستند که از مهم ترین این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. نوع دعاوی کیفری
 2. میزان پیچیدگی پرونده
 3. میزان دشواری پرونده
 4. مدت زمان لازم برای رسیدگی و پیگیری پرونده
 5. میزان تخصص و تجربه وکیل
 6. شهر یا استان وقوع جرم
 7. موقعیت مکانی دفتر وکیل یا موسسه حقوقی و…

هزینه بهترین وکیل کیفری در تبریز

 

کلام آخر

به دعاوی کیفری در مراجع قضایی با دقت زیادی رسیدگی می شود زیرا این نوع دعاوی با مال، آبرو و حیثیت افراد در ارتباط هستند. شایان ذکر است به این نوع دعاوی فقط یک بار رسیدگی می گردد و بعد از اینکه حکم نهایی صادر شود، پرونده برای همیشه بسته خواهد شد به همین دلیل باید از همان مراحل اولیه با دقت زیادی پیگیری این نوع دعاوی انجام شود. برای رسیدگی و پیگیری پرونده در مراجع قضایی می توانید از بهترین وکیل کیفری در قزوین کمک بگیرید، وکیل با دانش و تخصصی که دارد می تواند بهترین راهکار را برای پیگیری پرونده در جلسات دادگاه انتخاب کند و از حق و حقوق موکل خود به بهترین شکل ممکن دفاع نماید. شایان ذکر است با اخذ حرفه ای ترین وکیل درصد موفقیت شما در جلسات دادگاه بیشتر خواهد شد، بنابراین بهتر است در زمان انتخاب وکیل کیفری توجه و دقت لازم را داشته باشید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا