تبلیغات در مستر وکیل
دانستنی‌های حقوقی

شکایت از کانال تلگرامی چگونه است؟⚖️【 آپدیت 1403 】

شکایت از کانال تلگرامی امری دشوار و پیچیده نیست و برای این منظور روش های آسانی در نظر گرفته شده اند. عموم مردم و کاربران کانال های تلگرامی با کسب مشاوره از وکلای متخصص در موضوعات مختلف در صلاحیت رسیدگی و تعقیب این نهاد انتظامی باید نسبت به طرح این شکایت اقدام کنند.

مطالب مشابه: جهت مشاهده 10 تا از بهترین وکیل کیفری در کرج کلیک کنید

روش های شکایت از کانال تلگرامی

در صورت مواجهه با انواع جرائم رایانه ای در فضای مجازی تلگرام، می توان از طریق روش های مختلف شکایت از کانال تلگرامی را مطرح کرد. در روش نخست طرح این شکایت باید به دادسرای جرائم رایانه ای مراجعه کرد. همانطور که عنوان شد دادسرای جرایم رایانه ای موظف است تخلفات و جرائم فضای مجازی همچون کانال های تلگرامی را پیگیری نماید و حقوق شاکی را به آن ها بازگرداند. پس از مراجعه به دادسرای جرائم رایانه ای، در این زمینه پرونده تشکیل می شود. پلیس فتا رسیدگی به آن را طبق روال قانونی به جریان می اندازد. با توجه به حساسیت موضوع پرونده و نیاز به بررسی بیشتر موضوع، دادسرای جرایم رایانه ای پرونده را به پلیس فتا مرجوع می کند.

در روند پیگیری این پرونده دو امکان ممکن است ایجاد گردد:

 • ممکن است از ابتدا به شخص یا اشخاص در شبکه اجتماعی تلگرام شک داشته باشید. در این حالت، در جریان تحقیقات مقدماتی و در صورت عدم وجود ادله کافی برای انتصاب جرم، متهم به دادگاه احضار می شود تا پاسخگوی شکایت مطروحه از سمت شما باشد.
 • گاهی ممکن است ندانید چه کسی جرم را مرتکب شده است. در این حالت ارجاع تحقیق به پلیس فتا و بررسی های تخصصی مامورین پلیس ممکن است راهگشای پرونده شما باشد.

نحوه شکایت از کانال تلگرامی

مراجع صالح رسیدگی به شکایت از کانال تلگرامی

اصلی ترین مرجع صالح رسیدگی کننده به جرائم کانال های تلگرامی، پلیس فتا می باشد. این پلیس یکی از مراجع اصلی رسیدگی و برخورد با جرائم رایانه ای و فضای مجازی و سایبری کشور با توجه به نیاز جامعه، به دستور فرماندهی انتظامی وقت می باشد. در طول سالیان اخیر با گسترش و پیشرفت فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح کشور شاهد افزایش کاربران و استفاده کنندگان از اینترنت و دیگر فناوری های اطلاعاتی در کشور هستیم. افزایش حجم خطوط تلفن ثابت و اپراتورهای تلفن همراه و گسترش شبکه های دیتا در تمام نقاط کشور همچون روستاها و ارتباطات سیار ماهواره ای از مهمترین دلایل افزایش استفاده کاربران از اینترنت می باشند. پلیس فتا در این راستا به منظور حفظ صیانت از فضای ملتهب با اهداف مشخص قعالیت خود را به صورت رسمی و قانونی آغاز کرده است.

دلایل شکایت از کانال تلگرامی

با توجه به کاربردهای خاص نرم افزار تلگرام و ماهیت مختص به این نرم افزارها، برخی از جرائم رایانه ای یا تلگرامی در این بستر تحقق پذیر می باشند. این جرائم زمینه طرح شکایت از کانال تلگرامی را فراهم می سازند. از مهمترین دلایل طرح این شکایت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دلایل شکایت از کانال تلگرامی

1. هتک حیثیت رایانه ای

به رفتاری که از طریق آن آسیب و لطمه به آبرو و شخصیت شخص وارد می شود هتک حیثیت گفته می شود. هتک حیثیت یکی از مهمترین دلایل شکایت از کانال تلگرامی می باشد. در مواد 16 و 17 قانون جرائم رایانه ای، مقررات قانونی ناظر به جرم هتک حیثیت رایانه ای ذکر شده اند. مطابق ماده 17 قانون جرائم رایانه ای، افراد ممکن است از طریق سامانه های رایانه ای یا مخابراتی، صوت یا تصویر، فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت ایشان در موارد قانونی انتشار دهند یا در دسترس دیگران قرار دهند، این اوامر موجب هتک حیثیت ایشان خواهند شد. در این شرایط فرد به حبس 91 روز تا دو سال یا جزای نقدی 5 تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم می شود.

2. خرید اینترنتی

در رابطه با تاثیر خرید اینترنی بر افزایش جرائم در فضای مجازی و بستر تلگرام، نخستین نکته ای که باید در نظر گرفته شود این است که طبق توصیه های بهداشتی مربوط به بیماری کرونا افراد به دلیل خرید از فضای اینترنتی کمتر در فضاهای عمومی حاضر می شوند. به همین دلیل است که انجام خرید اینترنتی در فضای مجازی، مورد استقبال افراد بسیار زیادی قرار گرفته است. اکثر کلاهبرداری هایی که در فضای مجازی صورت می گیرند به صفحات شخصی افراد در شبکه های اجتماعی همچون تلگرام مربوط می باشند.

افرادی در این پلتفرم ها کالاهایی برای فروش عرضه می کنند یا آگهی های تبلیغاتی انتشار می دهند. این افراد اغلب کالاها را با قیمت بالاتر نسبت به قیمت بازار در اختیار مشتریان قرار می دهند. با استفاده از این روش مشتری پسند از شهروندان کلاهبرداری می کنند. این پلتفرم های پرطرفدار بستری مناسب  برای وقوع جرائم اینترنتی، خریدهای آنلاین و جرائم اقتصادی هستند. شیوه کلاهبرداری به این صورت است که در بستر اینستاگرام و تلگرام کالایی را برای فروش ثبت می کنند. پس از آن تقاضای تسویه و پرداخت پول صورت می گیرد. پس از خرید کالا، کالا تحویل داده نمی شود. برخی از کلاهبرداران کالای اصلی را به مشتری نمایش می دهند در حالی که کالای فیک و بدلی تحویل می دهند. در این شرایط می توان با بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران مشورت کرد و راهنمایی های لازم را از ایشان دریافت نمود.

3. نشر اکاذیب رایانه ای

از لحاظ حقوقی اگر وقایع خلاف واقع، اخبار دروغ با هدف تحمیل زیان رساندن و تضرر به دیگری یا مقامات رسمی منتشر شود، نشر اکاذیب صورت گرفته است. در نشر اکاذیب حتما باید مطالبی منتشر شوند که دروغ و کذب هستند و مبنای حقیقی نداشته باشند. در حالی که در هتک حیثیت رایانه ای ممکن است واقعیت و اسرار خصوصی اشخاص به صورت واقعی یا غیر واقعی منتشر شوند. حیثیت و آبروی اشخاص در این شرایط خدشه دار خواهند شد.

طبق ماده 18 قانون جرائم رایانه، مفاد قانونی بر جرائم نشر اکاذیب رایانه ای نظارت دارند. طبق این ماده ممکن است هر کس قصد تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی با استفاده از سامانه رایانه ای یا مخابراتی ارا داشته باشد. اگر اطلاعات شخصی دیگران را در دسترس افراد قرار دهید از 91 روز تا دو سال به حبس محکوم خواهند شد. حکم این جرائم همچنین جزای نقدی 5 تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات می باشند.

کلام آخر

برای طرح شکایت از کانال تلگرامی روش نخست مراجعه به دادسرای جرائم رایانه ای است. دادسرای جرائم رایانه موظف است تخلفات و جرائم فضای سایبری همچون کانال های تلگرامی را پیگیری کند و حقوق شاکیان را به آن ها بازگرداند. در این شرایط می توان از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران کمک گرفت. برای طرح این شکایت نزد پلیس فتا، ابتدا باید به دادسرای جرائم رایانه مراجعه کرد و در این خصوص پرونده تشکیل داد. در نهایت رسیدگی به پرونده طبق روال قانونی جریان خواهد داشت.

3.6/5 - (8 امتیاز)

سحر تمدنی نژاد

سلام سحر هستم، از سال 1397 فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

نظرات 66

 1. دوستان کانال به نام سینا بیت هم همین بلا را سر من آورد ارزی معرفی کرد در پنکک سوآپ خریداری کردم
  ولی بعد قابل فروش نبود من که پولم را از دست دادم
  گفتم برای بقیه بنویسم

 2. سلام دوستان من تو کانال یکی به اسم فرشید سلطانی عضو بودم یه ارز بی نام و نشانی معرفی کرد به اسم zzs وحده سود ۷۰۰۰ درصدی در ۲۰ روز بمون داد و من با دوبار خرید در صرافی پنکیک سواپ با ارز bnb مبلغ ۴۰ میلیون خرید زدم
  الان متوجه شدم جعلی بوده و نمیشه برداشت کرد
  اگر کسی پیگیری قضایی کرده میتونه کمک کنه لطف کنید به آی دی تلگرامم پیام بدید.

 3. با سلام فردی با نام مستعار جاوید رادمهر با تبلیغات زیاد در کانال تلگرام به اسم پامپ ارز از مردم میلیاردی داره کلاهبرداری میکنه به این صورت که ارزها ی تقلبی را خودش میسازه …خریدارها از طریق تراست ولت به پنکیک سواپ وصل می شوند در ازای بی ان بی اون ارز را سواپ میکنند و می خرند و هر روز اون ارز قیمتش بالاتر میره و ملت هم خوشحال در حالیکه اون ارز را دیگه نمیشه فروخت …در ضمن کسانی که بعدش میفهمند که طرف کلاهبردار هست ازش می خوان که پولشون را پس بگیرند با تهدید وادارشون میکنه یک فیلم بگیرند و از رادمهر بخاطر سود زیاد تشکر کنند تا با فیلم این افراد باز دیگران را اغفال کند هنوز این فرد فعال هست در کانالش ..اسمش را هم در گوگل سرچ کنید متوجه میشید گفتم اگر با این گونه پیجها روبرو شدید فریب نخورید و دیگران را هم اگاه کنید 🙏🙏

  1. سلام منو رفیقم توی کانال جاوید رادمهر بودیم و فک میکردیم خیلی زرنگیم و کسی نمیتونه سرمون کلاه بزاره می‌خواستیم باهم ارزی که شنبه 26 خرداد معرفی می‌کنه رو بخریم یه سر نخ هایی از اینکه کلاهبردار باشه اومده بود دستمون مثل ریزش ممبرای کانالش بعد سود هر ارز-بسته بودن ریکشن های منفی و کامنت های پست هاش-اسرار به اینکه اون ارز رو بخریم و… ولی با این حال طمع سودی که قرار بود بره تو جیبمون و رویابافیامون واسه اون سود چشممونو کور کرده بود تا اینکه یکساعت پیش اسمشو توی گوگل سرچ کردمو فهمیدم چقدر ساده بودیم که حرفاشو باور کردیم
   انصافا کارش توی کلاهبرداری خیلی تمیزه و فک نکنم هیچوقت گیر بیوفته
   امیدوار که این پیامو قبل اینکه پولتونو باخت بدید ببینید❤️

 4. سلام
  دوستان کانالی تحت عنوان درامد دلاری Sina Bit با با عضو بالای 722 هزار نفر در حال کلاهبرداری هست اسم توکن که معرفی کرده ten هستش مراقب باشید بسیار هم تشویق به خرید میکنه که قراره 40-50 برابر بشه
  تو دامش نیفتید آدم شیادی هست من خودم متاسفانه گرفتارش شدم و پولم رفت. خدا لعنتش کنه
  امکان پیگیری هست؟اگه کسی میدونه بگه…

  1. سلام سعید جان من هم تو دامش افتادم کسی جایی هست پیگیربشیم ؟سعید جان این آیدی تلگرام بنده هست

  2. دقیقا درست میگید سر من هم کلاهبردار گذاشت کانال Sinabit
   دیگه هم جوابگو نیست و تمام مطالب کانال را پاک کرد

  3. سلام
   من هم پولم رفت
   رفتم دفتر خدمات قضایی شکایت کردم
   اسکرین شات و مبالغی که توی ولت ب ای خرید داشتید همه اینها رو به عنوان مستندات ببرید
   من تز قبل هم کلی از کانال اسکرین داشتم
   کانال ویس هم داره افکار مثبت که اونم برای شناسایی کمک می کنه
   حداقل به کارش وقیحانه ادامه نده و سر بقیه رو‌کلاه نگذارد
   اگرم به نتیجه برسه که پولا رو بر می گردونن

 5. کانال تلگرامی به اسم جاوید رادمهر که خودش رو دکتر قلب معرفی میکنه و داره عشقی پزکی انجام میده و درامدش از کریپتو هستش هم ارزهای هانی پات رو معرفی میکنه وقتی خریدی دیگه تمام ! نمیتونی بفروشی مردم رو بیچاره کرده اینم ادرس تلگرامش مواظب باشین توی ورش نیافتین

  1. سلام این مورد برا منم پیش اومده ایدی بزارین تا با هم هماهنگ بشیم تو ی گپ پیگیری کنیم تا این پیداش کنیم

 6. با سلام در طی چند روز اخیر یک فرد به من پیشنهاد کسب درامد با مبلغ باور نکردنی داد در تلگرام و من هم اون رو قبول کردم. و اون گفت باید برای ثبت نام در این کار مبلغ چیزی حدود 320 دلار پرداخت کنی به صورت ارز دیجیتال من هم بهش گفتم ار ارز دیجیتال سر در نمیارم و اون گفت من یک صرافی ارز دیجیتال معتبر سراغ دارم به اون پیام بده. مبلغ 30 میلیون برای اون کسی که صراف بود پرداخت کردم. و اون کسی که پیشنها کار را به من داده به من گفت پرداخت کردی آدرس این کیف پول رو بهش بده…. من هم 30 میلیون را پرداخت کردم و اون توی تلگرامم پیویش پاک شد و هیچ نخی ازش نموند فقط شمارش رو دارم که هرچی زنگ میزنم جواب نمیده و شماره کارت هاشم که 2 تا هست دارم لطف کنید منو راهنمایی کنید چه کاری انجام بدم؟

 7. سلام بنده در شرکت اعتبارنوآفرین سرمایه گذاری کردم10میلیون ازم گرفتن..الان نمی‌دونم باید چکار کنم کسی میدونه راهنمایی کنه.ممنون

 8. عزیزان باید مواظب آنلاین شاپ هاهم باشید که پول رو میگیرن وهیچ چیزی ارسال نمیکنن مثل کانال مانتو ژاکارد که من ازش لباس سفارش گرفتم و دقیقا همون فرداش دیدم چندین کانال با اسم های مختلف اما با همون عکس لباس ها هست یه کانالشون که بو میره سریع یه کانال با اسم جدید میسازن مثل همین مزون ماه بانو. مزون غزل بانو حتی شماره هم میذارن که شک نکنید اما پاسخگو نیستن من خداروشکز یه تومن بیشتر از دست ندادم اما گفتم بگم شاید به کسی کمک کنه

 9. سلام وقت بخیر من به کانال تلگرامی پول دادم که برام مدرک لیسانس درست کنه برا مهاجرتم می خواستم ایا می تونم شکایت کنم یا پای خودمم گیر هستش ممنون میشم راهنماید کنید

 10. سلام بنده 90 میلیون پول خودم رو تو خرید توکن جدید از چنل ارمان صابری از دست دادم سیگنال جدید این ادم به نامlensهستش هر کسی تو این دام افتاده به این ایدی تو تلگرام پیام بده تا اقدام کنیم

 11. دوستان خانم بهزادی کسب درامد در منزل کلاهبرداریه سعی میکنه از یک گروه فیلم و عکس برداره تا به شما اطمینان بده کارش قانونیه مبلغ ۹۱ هزار تومن میگیره برای‌ارسال اجناس،بعد که واریز رو انجام بدین میگه ۸۰ تومن بریز برای اینکه سیستم کد پیگیری بده
  کانالشم اولین متنش‌ با یاری خدا و مقام معظم رهبری خیلی تمیز داره دزدی میکنه

 12. دوستان خانم بهزادی کسب درامد در منزل کلاهبرداریه سعی میکنه از یک گروه فیلم و عکس برداره تا به شما اطمینان بده کارش قانونیه مبلغ ۹۱ هزار تومن میگیره برای‌ارسال اجناس،بعد که واریز رو انجام بدین میگه ۸۰ تومن بریز برای اینکه سیستم کد پیگیری بده
  کانالشم اولین متنش‌ با یاری خدا و مقام معظم رهبری خیلی تمیز داره دزدی میکنه

 13. منم ارزی که رضا افتخاری خدانشناس معرفی کرده رو خریدم اگه گروه یا کمپ شکایتی زدید به منم معرفی کنید

 14. کانال تلگرامی دکتر آرمان صابری هم کلاهبرداریه.هر چند وقت یه بار یه ارز معرفی میکنه و وعده سود چند هزار درصدی میده. تف به شرفش لعنت به خودش و خانوادش.

  1. سلام وعرض تسلیت
   لطفاً پیام مرا برای رسیدگی به قسمت مسئول منتقل واز رؤیت مردم پنهان بفرمایید
   فردی بنام اهالی یک روستا گروه تلگرامی تاسیس کرده وخلاف نظر مردم به نظام ومسئولان بی حرمتی میکند
   مردم روستا بار ها خواسته اند بصورت کدخدا منشی ایشان را مجاب به تغییر نام گروهش کند توفیقی خاصل نشده
   مردم مخصوصاً خانواده های شهید و ایثارگران ومردم عادی از اینکه حیثیت انقلابی خود وزادگاهشان توسط این افراد صدمه می بیند عمیقا ناراحت واز ان نفرشاکی هستند
   شکایتنامه ،استشهاد محلی یا طومار وجمع اوری امضاء پیشنهاد شده
   لطفا به حرمت خون شهداعنایت ویژه بفرمایید.
   ارادتمند

   1. برادر همه خوندن و فهمیدن تو مخبری و کار کثیفتو پشت شهدا و خانواده شهدا مخفی نکن .ما حلال نمیکنیم

 15. سلام خسته نباشید دومیلیون پانصد ازما گرفته اقای دولتی هنوز نفرستاده الان کانال تلگرامش معلوم نیس عوض کرده دوم .شمارمو هک کردن شماره من اسم تلگرامم روی عکسه دختریه یه پیگری به شکایت دو موردمن بکنید ممنون می شم

 16. سلام دوستان
  تا حالا کسی اسم اتاق معامله زیتون شنیده یا تجربه معامله داشته ؟
  امروز پولو من و چند نفر دیگه رو بالا کشیده

 17. کانال تلگرام مدیریت شرکت اعتبار نو آفرین سرمایه گذاری ( سود برتر ) به نام خانم باقری فعالیت میکنه کاملا کلاهبرداری هست دوستان مراقب باشید
  خانم باقری پخش لوازم آرایش بهداشتی فعالیت میکنه از تمام مدارک ایشان سو استفاده شده در داخل کانال تلگرام هیچ سودی در کار نیست در دام کلاهبردارن گرفتار نشوید دوستان

 18. دوستان اکه خواستین میم کوین بخرین اول توی اپ Dextools که هم توی اپ استور و هم گوگل پلی هست سرچش کنین ، دقیق به شما میگه کلاهبرداری هست

 19. کانال بنام درامد دلاری وادمین بنام زینب رحیمی هم ارز اسکم میفروشه وکلاه برداره مواظب باشید گول این شیاد رو نخورید
  البته تمرکز روی اسم کانال نداشته باشید چون هر یک مدت اسم کانال رو عوض میکنن
  نصحیت به تمامی مبتدیان ودوستان که در حیطه ارز دیجیتال فعالیت دارن
  دوستان هر ارزی که گفتند تازه ثبت شده ویا تازه لیست شده وچندین هزار ویا چندین درصد سود میده کاملا دروغه وبیشترشون میگن از طریق بی آن بی خرید بزن وپول میدن به اطرافیانشون که ازشون تبلیغ کنن
  برادرانه میگم گول نخورید وحداقل قبلش تحقیقی می‌کردید که چنین ارزی اصلا وجود خارجی داره وکلی اطلاعات که میتونید از اساتید وتریدرهایی که می‌شناسید بپرسید وهمینطور پولتون نزارید تو جیب این لاشخورها بی پدر مادر
  موفق باشید

 20. سلام دوستان بااین کانالهای تلگرامی خانم باقری خانم زمانی که میگن سود روزانه با سرمایه گزاری شما انجام میشه اعتماد نکنید همش کلکه تو تله میوفتینو وخلاصی هم نداره واربزیهاتون هم از دست میدین ویا کانالهای تلگرامی وام فوری با مدیریت خانم زمانی وخانم شعبانی از طرف بانک مرکزی هیچ صحتی ندارن فقط مردم سادرو گول میزنن وگرفتارشون میکنن و تو دام میندازن
  و نمی دوتی هم به کجا شکایت کنی وهیچ رسیدگی هم وجود نداره وففط گرفتار میشین
  لطفا اطلاع رساتی کنید

 21. دوستان به هیچ وجه کانال کریپتو کارنسی که به عنوان سبد گردانی پول میگیره پول ندین کلاهبرداران.
  اسم آیدی طرفم علیزاده است.
  آیدی کانال
  Crypto _currencc

 22. سلام دوستان با این کانالهای دروغ پرداری خانم باقری کارنکنید خدا خیرشون نده پول منم بالا کشیدند میگفتند سودروزانه پرداخت میکنیم جهت خاطرجمع کردن افراد بار اول هم سود میریزن که بتونن بیشترازطرف پول بگیرند
  خواهشن به اطرافیانتون اطلاع بدهیدکلاه سرشون نرود

  1. از همین سایت میخواییم وکالت هممون رو به عهده بگیره و از کانال ناصر پاکزاد شکایت کنیم، جالبه از 200 هزارنفر کانالش شده 500 هزار نفر، الانم داره یه ارز دیگه معرفی میکنه برا شنبه 7 اردیبهشت

   1. من کاش زودتر میدیم اینارو متاسفانه از ارزش منم خریدم🙁😢 الان هر جور میخوام ارز رو در بیارم اخطار میزنه خدا لعنتش کنه بی خانواده رو

 23. سلام ،منم تو تلگرام با کانال دکتر رضا افتخاری مقدار زیادی ارز دیجیتال خریدم ،حالا فهمیدم اسکم بوده ،مواظب کانال رضا افتخاری باشید

  1. سلام. من هم عضو کانالش هستم و یه ارز معرفی کرد و پولم رو بالا کشید. هر چی پیام میدم. جواب نمیده. اگه گروهی تشکیل دادین لطفا بهم اطلاع بدین برای شکایت

    1. سلام ، پیام های دوستان در خصوص کانال رضا افتخاری را تایید میکنم و این شخص ارزهای اسکم رو با سوددهی بالا معرفی میکند که باعث از دست دادن سرمایه خیلی از افراد شده است ، با مراجعه به پلیس فتا و تشکیل پرونده ، از این کلاهبرداری جلوگیری کنید .

     اگر اطلاعاتی یا اخباری در این خصوص دارید حتما در ادامه این پاسخ اطلاع رسانی نمایید .

  2. سلام دوستان منم عضو کانال تلگرامی این ناصر پاکزاد خدانشناس شدم و کلی پول به بهانه خرید ارز دیجیتال جدید ازم دزدیده . چطوری دارید ازش شکایت می کنید به منم لطفا بگید
   @sk136096

 24. سلام
  شخصی به نام دکتر ناصر پاکزاد که خود را متخصص بازار و ارزهای دیجیتالی جا زده با بالا کشیدن میلیون ها تومان از اعضایش که هزاران نفر هستند و با نام فروش ارز جدید، جنایت بزرگی مرتکب شده که باید مراجع قانونی بهش رسیدگی کنند.
  خدا به داد این ملت برسد.

  1. دوستان ازش شکایت کنید اگه تعداد شاکی زیاد بشه صدرصد رسیدگی میشه ،با آیدی کانال تلگرام ای پی اونو پیدا میکنن

   1. سلام وقت بخیر دوستان منهم از این کانال رضا افتخاری توی فروردین ماه امسال دو ارز xstarوscroll را خریداری کردم و نزدیک صد میلیون ضرر کردم.مواظب باشید دوباره امروز شانزدهم خرداد یک ارز معرفی کرده با آدرس کانترکت که کلاهبرداری هست اگر بنا به شکایت هست منهم حتما اقدام می‌کنم

 25. دوستان کانال تلگرامی دکتر ناصر پاکزاد مدرس بازار کریپتو ،کلاهبردار هست مواظب باشید ،یه ارزی رو جعل میکنه و به بهانه سود ۷۰۰۰ هزار برابر به اعضای کانال میفروشه جعلیه و کلاهبرداری

  1. سلام
   من پول زیادی جهت خرید ارز معرفی شده از سوی ایشان پرداخت کردم و الان واقعا نمی دونم چکار باید کرد. هزاران نفر در کانال او عضویت دارند و الان متضرر شده اند. لطفا بگین چکار باید کرد؟؟
   ارادتمندم

   1. دوستان برید به پلیس پلیس فتا یا همان سایبری ازش شکایت ثبت کنید آدرس آیدی تلگرام و عکس و کانال رو به پلیس سایبری بدید اونجا رسیدگی میشه ،تعداد شاکی از 10 نفر بالا باشه رسیدگی فوری میشه cyberpolice.gov.ir همچنین با مراجعه به دفاتر قضایی شکایت شخصی ثبت کنید

   2. سلام دوست عزیز گروه تلگرامی تشکیل شده تا دوستانی که ازشون کلاهبرداری شده همدیگرو پیدا کنن و با هم شکایت جمعی داشته باشن اونجا حضور داشته باشید
    ای دی بنده در تلگرام پیام بدید
    @Milad0h

     1. سلام دوست عزیز ،منم مثل شما گرفتار دام این افراد شدم و سرمایه زندگیمو به باد دادم اگه به راه حلی رسیدی خوشحال میشم منم راهنمایی کنی🙏

   3. سلام
    بله ایشون مجددا داره پیام می‌ذاره و فکر کنم یه پروژه کلاهبرداری جدید رو میخواد استارت بزنه

   4. منم حدود ۱۰۰ دلار ضرر کردم.
    کانال ناصر پاکزاد کلاه برداریه.
    چند روز یه بار ارز معرفی میکنه و با جلب اعتماد، ارز معرفی میکنه. همه می‌خرن و بعدش تمام مطالب کانال را پاک میکنه.
    مواظب باشید.

   5. سلام ، منم همینطور برام اتفاق افتاده
    ,من رفتم پرسیدم گفتن میشه پیگیری کرد فقط باید تعداد بیشتر باشه

   1. ازمنم بابت معرفی ارز و پامپ شدنش ۵۰ میلیون اخاذی کردن😔چطوری میتونم شکایت کنم اسم کانال کلاهبردتری سینابیت هست

  2. سلام من هم حدودا ۱۰ روز قبل وارد کانال تلگرام شدم با نام کریپتو وی ای پی جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳شخصی بنام میثاق داخل کانال تلگرام ارزی رو معرفی کرد که خریدم متاسفانه من هم تمام زندگیم رو از دست دادم پول خرید خانه بود یه مقدار کم داشتم گفتم جبران بشه که این شد.

  3. جاوید رادمهر تو کانال تلگرامش ارز اسکم معرفی می‌کنه ، ارزی که فقط میشه خرید و قابلیت فروش نداره

 26. از کانال تلگرامی گروه کمک های مالی …(هر اد 100,000تومان) که تا کنون 100میلیون تومان از من گرفته چگونه شکایت کنم؟
  از راهنمایی شما سپاسگزارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا