تبلیغات در مستر وکیل
دانستنی‌های حقوقی

لیست کامل مجتمع های قضایی رشت +【شماره تماس و آدرس】⚖️

مجتمع های قضایی رشت نقش مهمی در نظام حقوقی هر کشوری ایفا می‌کنند و محلی برای احقاق حق و اجرای عدالت هستند. این مجتمع‌ها زیر نظر قوه قضاییه فعالیت می‌کنند و شامل دادگاه‌ها و دادسراهای مختلفی هستند که هر یک وظایف و مسئولیت‌های خاص خود را دارند.

وظایف مهم مجتمع های قضایی رشت

برخی از وظایف و کارکردهای مهم مجتمع های قضایی رشت اشاره می‌کنم:

  • رسیدگی به دعاوی حقوقی: این دعاوی شامل اختلافاتی هستند که بین اشخاص حقیقی یا حقوقی در مورد اموال، قراردادها و سایر حقوق مالی آنها به وجود می‌آید. دادگاه‌های رشت در مجتمع‌های قضایی به این دعاوی رسیدگی می‌کنند و با صدور رأی، حکم نهایی را در مورد آنها صادر می‌کنند.
  • رسیدگی به جرایم کیفری: جرایم کیفری، اعمال ضد اجتماعی هستند که توسط قانون جرم شناخته شده‌اند. دادسراها و دادگاه‌های کیفری در مجتمع‌های قضایی به این جرایم رسیدگی می‌کنند و در صورت اثبات جرم، مجازات متناسب با آن را برای مرتکب تعیین می‌کنند.
  • رسیدگی به دعاوی خانوادگی: دعاوی خانوادگی شامل اختلافاتی هستند که بین اعضای خانواده مانند زوجین، والدین و فرزندان به وجود می‌آید. دادگاه‌های خانواده در مجتمع‌های قضایی به این دعاوی رسیدگی می‌کنند و در صدد حل و فصل آنها از طریق سازش و یا صدور رأی هستند.
  • رسیدگی به دعاوی اداری: دعاوی اداری شامل اختلافاتی هستند که بین اشخاص با دستگاه‌های دولتی و یا سازمان‌های عمومی به وجود می‌آید. دیوان عدالت اداری که در برخی از مجتمع‌های قضایی وجود دارد، به این دعاوی رسیدگی می‌کند و در صورت احراز تخلف از سوی دستگاه دولتی، حکم به نفع ذینفع صادر می‌کند.

علاوه بر وظایف فوق، مجتمع‌های قضایی رشت وظایف دیگری مانند اجرای احکام دادگاه‌ها، ارائه خدمات مشاوره حقوقی به مردم، آموزش و پژوهش در زمینه مسائل حقوقی و قضایی و نیز نظارت بر حسن عملکرد قضات و کارکنان دستگاه قضایی را نیز بر عهده دارند.

لیست کامل مجتمع های قضایی رشت

به دنبال آدرس و شماره تلفن مجتمع های قضایی رشت هستید؟ دیگر لازم نیست ساعت ها در اینترنت جستجو کنید! در این مطلب جامع، لیست کاملی از مجتمع های قضایی رشت به همراه آدرس و شماره تلفن آنها را گردآوری کرده ایم. با مراجعه به این لیست می توانید به راحتی اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد هر کدام از مجتمع ها، اعم از آدرس دقیق، شماره تلفن و ساعات کار، پیدا کنید.

مجتمع شورای حل اختلاف رشت

1. مجتمع شورای حل اختلاف

مجتمع شورای حل اختلاف رشت، یکی از شعب متعدد شورای حل اختلاف در استان گیلان است که به منظور حل و فصل دعاوی و اختلافات به صورت صلح و سازش و بدون نیاز به طرح دعوا در مراجع قضایی تشکیل شده است.

شماره تلفن: 01333461508

آدرس مجتمع شورای حل اختلاف رشت: رشت، بلوار شیون فومنی، بین دانش و نظام پزشکی


مجتمع قضایی نیروی مسلح رشت

2. مجتمع قضایی نیروی مسلح

مجتمع قضایی نیروی مسلح رشت یکی از شعبات دادسرای نظامی و دادگاه نظامی استان گیلان است که وظایف رسیدگی به جرایم و تخلفات کارکنان نیروهای مسلح در این استان را بر عهده دارد.

شماره تلفن: 01333331964

آدرس مجتمع قضایی نیروی مسلح رشت: رشت،شهرک بهشتی،خ. پاسداران


مجتمع قضایی شهید بهشتی رشت

3. مجتمع قضایی شهید بهشتی

مجتمع قضایی شهید بهشتی رشت یکی از مهم‌ترین مجتمع‌های قضایی استان گیلان است که در میدان انتظام، ابتدای بلوار شیون فومنی واقع شده است. این مجتمع با سابقه‌ای درخشان، نقش مهمی در رسیدگی به انواع دعاوی و پرونده‌های حقوقی و کیفری مردم رشت و استان گیلان ایفا می‌کند.

شماره تلفن: 01333327006

آدرس مجتمع قضایی شهید بهشتی رشت: رشت، حشمت، مجتمع دادگاه های حقوقی و خانواده شهرستان رشت


مجتمع عمومی و انقلاب رشت

4. مجتمع عمومی و انقلاب رشت

دادسرای عمومی و انقلاب رشت یکی از مراجع مهم قضایی در استان گیلان است. این دادسرا وظایف متعددی را در جهت حفظ نظم عمومی، تعقیب مجرمان و احقاق حقوق عامه بر عهده دارد.  شما می توانید برای پیگیری پرونده های کیفری خود از بهترین وکیل کیفری در رشت کمک بخواهید.

شماره تلفن: 01313228004

آدرس مجتمع قضایی شهید بهشتی رشت: رشت، میدان هفت آذر یا همان نیروی دریایی، خیابان پاسداران

کلام آخر

 مجتمع های قضایی رشت به عنوان یکی از مراجع قضایی معتبر در استان گیلان، نقشی کلیدی در رسیدگی به انواع دعاوی و پرونده‌های حقوقی و کیفری ایفا می‌کند. این مجتمع با سابقه‌ای درخشان، در طول سال‌های گذشته منشأ خدمات ارزنده‌ای به مردم شریف رشت و استان گیلان بوده است.

5/5 - (1 امتیاز)

آرزو امیری

آرزو هستم و سابقه نویسندگی را به مدت دوسال دارم و در زمینه های مختلفی مانند بلاگ‌نویسی، محتوای تبلیغاتی و حقوقی فعالیت داشته‌ام. در حال حاضر هم به عنوان نویسنده در سایت مستروکیل مشغول به کار هستم و در این سایت در زمینه‌ حقوق مطالبی با کیفیت و یونیک منتشر می‌کنم. تلاش من همواره بر این بوده است که مطالبی مفید و کاربردی برای مخاطبان خود تولید کنم و امیدوارم مطالب من مورد توجه شما قرار گرفته باشد. لطفاً نظرات و پیشنهادات خود را برای ما کامنت کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا