کیفریلیست وکلا

لیست کامل✔️ بهترین وکلای کیفری در سمنان

نمونه وکیل

پایه یک دادگستری
سابقه:10 سال
 • تخصص: ارث، حضانت، خانواده، طلاق، کیفری، ملکی
 • شماره تماس: 0912000000
 • آدرس: تهران، صادقیه

نمونه‌ای که در حال مشاهده آن می‌باشید، صرفا یک نمونه تستی است و وکیل درج شده در این قسمت، وجود خارجی ندارد】 برای آنکه کاربر بتواند براساس نیازهای خود بهترین انتخاب‌ها را داشته باشد، ما قسمت‌های مختلفی را آماده کرده‌ایم که وکلا می‌توانند با تکمیل این قسمت‌ها کاربر را به‌درستی راهنمایی کنند. در قسمت «درباره وکیل» شما باید اطلاعات کلی در رابطه با خود را بنویسید که این اطلاعات می‌توانند شامل سوابق تحصیلی شما، دانشگاهی که در آن درس خوانده‌اید، موفقیت‌هایی که بدست آورده‌اید و نکات و ویژگی‌هایی که حس می‌کنید مهم هستند و کاربر را در انتخاب وکیل راهنمایی می‌کنند باشند. همچنین باید گفت ما شرایطی را فراهم کرده‌ایم که می‌توانید هر اطلاعاتی که خواستید را در این قسمت بولد کنید یا رنگ آن را تغییر دهید تا با این کار نظر مخاطب را به نوشته‌ی خود جلب کنید.

سوابق وکیل

گسترش زندگی اجتماعی، تنوع قوانین و محدودیت ها را به همراه داشته است. در حال حاضر جرائم، مجازات ها و روش های قانون گذاری بسیار متنوع می باشند. به همین دلیل است که مشاوره با بهترین وکیل کیفری در سمنان مورد توجه افراد بسیار زیادی قرار گرفته است. حقوق کیفری به دلیل گستردگی جرایم، مجازات و روش های اجرای مجازات پیچیده تر شده است و این امر افراد را نیازمند دریافت کمک از بهترین وکلای کیفری سمنان می سازد. مردم عادی با تمام قوانین و مقررات اجرایی و آیین دادرسی آشنایی ندارند از این رو برای مجرم شناخته نشدن بدون دلیل منطقی و عدم تحمل مجازات بیش از حد به کمک یک وکیل کیفری نیاز دارند.

🥇 سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده

بهترین وکیل کیفری در سمنان کیست؟

وکلای کیفری سمنان پروانه وکالت پایه یک دادگستری خود را دریافت کرده اند و با تمام قوانین و مقررات موجود در حوزه کیفری آشنا هستند.  بهترین وکیل کیفری در سمنان در رابطه با پرونده های کیفری تجربه و تخصص کافی دارد. یکی از مهمترین موضوعات پرونده های کیفری که بهترین وکیل ملکی در سمنان نیز می تواند در آن رابطه به شما کمک کند، کلاهبرداری های ملکی می باشد. به طور کلی می توان گفت بهترین وکیل سمنان باید با موضوعات زیر آشنایی کافی داشته باشد.

 • قانون مجازات اسلامی
 • قانون آیین دادرسی کیفری
 • قانون اجرای احکام کیفری
 • قانون مبارزه با مواد مخدر
 • قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کلاهبرداری و اختلاس

بهترین وکیل کیفری در سمنان کیست؟

بهترین وکلای کیفری سمنان علاوه بر تسلط به قوانین و دانش، باید در دادگاه ها تجربه و سابقه درخشان داشته باشند.

اهمیت مشاوره با بهترین وکیل کیفری در سمنان

پرونده های کیفری با جرم و مجازات ارتباط مستقیم دارند. بی اطلاعی از قوانین کیفری به عنوان شاکی یا متهم ممکن است خسارات جبران ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد. در صورت محکوم شدن به چندین سال حبس به صورت بی گناه، مسیر زندگی شما تغییر خواهد یافت و تمام دارایی خود را از دست خواهید داد. پس از اتمام محکومیت نیز امکان اشتغال و پیشرفت به دلیل سوء سابقه کیفری برای شما وجود نخواهد داشت. در این شرابط دریافت مشاوره و کمک از بهترین وکیل کیفری در سمنان که بر قوانین و مقررات جزایی تسلط دارد بسیار موثر خواهد بود. بهترین وکلای کیفری که در پرونده های کیفری مختلف شرکت داشته اند می توانند تا حد زیادی از مجازات شدن شما به صورت بی گناه پیشگیری کنند. همچنین وکلای کیفری می توانند به شما در مجکوم ساختن متهم کمک کرده و شما را به حقوق تان برسانند.

انتخاب بهترین وکیل کیفری

با انتخاب بهترین وکیل کیفری در سمنان می توانید پروسه حل پرونده خود را با خیال آسوده پیگیری نمایید. در صورت انتخاب بهترین وکلای کیفری سمنان که از دانش و تجربه کافی برخوردار هستند به نتایج دلخواه خود دست خواهید یافت. گاهی اوقات ممکن است حکم سنگین و غیر قابل جبران برای برخی پرونده ها صادر شود که در این شرایط یک وکیل حرفه ای می تواند نتیجه و حکم صادره به طور مطلوب تغییر دهد. امکان طرح و دادرسی در پرونده های کیفری تنها یک بار وجود دارد و رای صادره باید اجرا گردد. عدم وجود امکان طرح دعوی برای بار دوم اهمیت کمک گرفتن از بهترین وکلای کیفری سمنان را برجسته می سازد. همواره توصیه می شود برای دستیابی به نتایج دلخواه برای طرح و پیگیری دعوی خود از ابتدا از یک وکیل باتجربه کمک بگیرید.

هزینه بهترین وکلای کیفری سمنان

هزینه بهترین وکیل کیفری در سمنان به عوامل مختلف بسیار زیادی وابسته می باشد:

 • نوع جرم و پیچیدگی پرونده
 • میزان سختی و زمان بر بودن دادرسی پرونده
 • تجربه و تخصص وکیل
 • مح قرارگیری دادگاه

به طور کلی می توان گفت هزینه وکیل متخصص کیفری با توجه به عوامل ذکر شده ممکن است متفاوت باشد. به منظور کسب اطلاعات در رابطه با هزینه بهترین وکلای سمنان می توانید به سایت مستر وکیل مراجعه نمایید. این سایت لیست بهترین وکلای کیفری سمنان و هزینه حق الوکاله آن ها را در اختیار شما قرار خواهد داد.

ابزارکاری وکلای کیفری

بهترین وکیل کیفری در سمنان با استفاده از ابزارهای مختلف بسیار زیادی می تواند در پرونده های پیچیده به نتیجه مطلوب دست یابد. برخی از این ابزار به راحتی در دسترس بهترین وکلای کیفری سمنان قرار دارند در حالی که برای دستیابی به دیگر ابزار به دریافت کمک از دیگران نیاز خواهند داشت. در ادامه با مهمترین ابزار وکلای کیفری که با استفاده از آن ها می توانند پیروزی در پرونده را از آن خود کنند آشنا خواهیم شد.

ابزار کاری وکلای کیفری

1. قوانین و مقررات

علم و سواد از مهمترین ابزار بهترین وکیل کیفری در سمنان می باشند. مهمترین ابزاری که یک وکیل کیفری با استفاده از آن می تواند راه درست پرونده را مشخص نماید و به نتایح مطلوب دست یابد آشنایی با قوانین و مقررات کیفری و قوانین مربوط به آیین دادرسی کیفری می باشد.

2. نظرات کارشناسان رسمی دادگستری

بهترین وکیل کیفری در سمنان از تمام مسائل و علوم، علم و آگاهی ندارد از این رو در صورت نیاز می تواند از نظر کارشناسان رسمی دادگستری کمک بخواهد. وکلای کیفری پس از پذیرش وکالت پرونده هک و سرقت اینترنتی به منظور تامین دلایل می توانند از نظر کارشناسان رسمی دادگستری با تجربه و متخصص در زمینه امور مربوط به جرایم اینترنتی کمک بگیرند. وکیل کیفری با استفاده از نظرات کارشناسان رسمی دادگستری می توانند زوایا و جزئیات موضوع را درک کنند و بهترین دفاعیات را از موکل خود ارائه دهند.

3. پزشکی قانونی

گاهی اوقات بهترین وکیل کیفری در سمنان می تواند از پزشکی قانونی به عنوان ابزار مهم برای حل و فصل پرونده های مختلف و ارائه دفاعیات مطلوب استفاده نماید. از مهمترین اسناد پرونده گزارش و نظر پزشکی قانونی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرونده قتل
 • پرونده ضرب و جرح
 • پرونده های قصور پزشکی
 • پرونده تجاوز به عنف
 • پزشکی قانونی

وکلای کیفری باتجربه با بررسی گزارش پزشکی قانونی به صورت دقیق به نکات مهم دست خواهند یافت. اسناد پزشکی قانونی گاهی اوقات به وکیل در تبرئه ساختن و رفع اتهام متهم تا حد زیادی کمک می کنند.

4. اسلحه شناسی

در حل و فصل پرونده هایی جنایی شناخت مهمات و مسائل مرتبط با آن از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. بهترین وکیل کیفری در سمنان باید با سلاح و گزارش های مربوط به اسلحه شناسی آشنایی کافی داشته باشد. اطلاع از این موارد به وکیل کمک می کند تا دفاعیات مطلوب از حقوق موکل خود ارائه دهد. به طور کلی می توان گفت اصلی ترین ابزار وکلای کیفری متخصص در پرونده های جتایی، شناخت اسلحه می باشد. مهمترین مواردی که ممکن است در گزارش های اسلحه شناسی منعکس شوند، شامل موارد زیر می باشند:

 • نوع اسلحه ای که مقتول با استفاده از آن کشته شده
 • در سلاح چه مهماتی وجود داشته است
 • فاصله شلیک به مقتول
 • درگیری مقتول و قاتل

5. خط شناسی

از دیگر ابزار مهم بهترین وکیل کیفری در سمنان برای دفاع از موکل، گزارشات خط شناسی می باشند. برای اثبات ادعای موکل در رابطه با این که سند استفاده شده در پرونده توسط وی امضا یا نوشته نشده است، وکیل کیفری می تواند از کارشناس خط شناسی کمک بگیرد. این روش به وکیل کمک خواهد کرد تا برای موکل خود بهترین دفاعیات را آماده سازد. کارشناس خط شناسی می تواند در مورد موضوعات مطرح شده اظهار نظر کند و بابت دفاع از حقوق موکل برای وکیل دستاویزی را فراهم سازد.

6. پلیس علمی و گزارش صحنه جرم

پلیس علمی موظف است صحنه جرم را مورد بررسی قرار دهد و در رابطه با مسائل و مدارک مرتبط با صحنه جرم گزارشات متعددی ارائه دهد. این گزارشات به صورت فنی نوشته می شوند. بهترین وکیل کیفری در سمنان باید برای مطالعه این نوع گزارشات باید تخصص لازم را داشته باشد. از مهمترین وظایف پلیس علمی می توان به انگشت نگاری و جمع آوری مدارک همچون نمونه خون و مو اشاره کرد.

مراحل رسیدگی به شکایات کیفری توسط وکیل

بهترین وکیل کیفری در سمنان برای رسیدگی و پیگیری شکایات کیفری موکلین خود باید مراحل زیر را طی نماید:

1. شورای حل اختلاف

مراجعه به شورای حل اختلاف نخستین مرحله رسیدگی به جرایم کیفری به ویژه جرایم قابل گذشت می باشد. در صورت قابل گذشت بودن جرم، شورا به منظور ایجاد صلح بین طرفیت وارد کار شده و با صحبت کردن با طرفین تمام تلاش خود را به منظور ایجاد صلح و سازش به کار می گیرد.

2. دادسرا

هنگام رسیدگی به شکایات کیفری، در مرحله نخست شکایت باید خطاب به دادستان و دادسرا تنظیم شود. دادستان باید تحقیقات ابتدایی را انجام دهد و پس از مطالعه و بررسی شکایات، مدارک و مستندات موجود وارد بودن شکایت را تشخیص دهد. در صورت تایید شدن وارد بودن شکایت در طول تحقیقات، فرد به ارتکاب جرم متهم می شود و به مجازات یا صدور کیفر خواست محکوم خواهد شد. در این مرحله پرونده برای رسیدگی به دادگاه ارجاع داده خواهد شد. لازم به ذکر است که کیفرخواست ادعای دادسراست که مجرم بودن متهم را اعلام می کند.

3. بازپرس

پس از ارجاع پرونده از سوی دادستان، بازپرس باید کار خود را آغاز نماید. در صورت وارد بودن پرونده در دادسرا دادستان می تواند برای انجام امور زیر از بازپرس کمک بخواهد:

 • تحقیقات اولیه
 • تعقیب متهم
 • بازداشت متهم
 • بازجویی از متهم
 • صدور قرار نهایی

در سلسله مراتب قضایی، بازپرس زیرمجموعه دادسرا محسوب خواهد شد و از لحاظ سازمان دادستان به عنوان مافوق ایشان شناخته می شود. پس از بررسی مدارک بازپرس از شهود دعوت به عمل می آورد و محل و مدارک را مورد بررسی قرار می دهد. در نهایت با ارائه مدارک به دادستان پرونده برای صدور قرار نهایی در دادسرا آماده می گردد.

4. دادگاه بدوی

پس از بررسی مدارک و صدور کیفرخواست توسط دادسرا، پرونده به منظور رسیدگی به دادگاه بدوی ارسال خواهد شد. در مسائل کیفری دادگاه بدوی دارای سه مرجع متفاوت می باشد. در برخی موارد مرجع بدوی دادگاه کیفری دو و در دیگر جرایم دادگاه کیفری یک می باشد. دادگاه انقلاب نیز مسئول رسیدگی و بررسی برخی از جرایم می باشد. پس از مطالعه کیفرخواست، بررسی مستندات و مدارک، شنیده شدن شهادت شهود و دریافت اطلاعات از مطلعین دادگاه بدوی رای صادر خواهد کرد. رای مقتضی در این زمان توسط دادگاه صادر خواهد شد، رای صادره ممکن است برائت و رفع اتهام از متهم  یا محکومیت کیفری ایشان باشد. با توجه به شدت جرم مرتکب شده و شرایط متهم قاضی مجازات متناسب با اوضاع و احوال پرونده را مشخص می سازد.

دادگاه بدوی

5. دادگاه تجدید نظر

در ایران نیز مانند بسیاری از دیگر کشورهای پیشرفته اصل دو مرحله ای بودن رسیدگی به پرونده های کیفری در مراجع قضایی رعایت می گردد. دو مرحله ای بودن به این معناست که پس از رسیدگی به پرونده و صدور رای مقتضی توسط قاضی طرفین امکان اعتراض به رای صادر شده را دارند. معترضین باید خطاب به مرجع تجدید نظر ایرادات خود به تصمیم دادگاه بدوی را ارائه دهند. در این شرایط رای صادر شده مورد بررسی قرار خواهد گرفت و قاضی تجدید نظر رای مبنی بر تایید یا رد رای مرجع بدوی را صادر خواهد کرد.

6. دیوان عالی کشور

مرجع فرجام خواهی آرا کیفری، دیوان عالی کشور می باشد. دیوان عالی کشور گاهی اوقات به عنوان مرجع تجدید نظر شناخته می شود. در صورت قابل فرجام بودن جرم فرد با استفاده از فرجام خواهی در دیوان عالی کشور می تواند برای رسیدگی به پرونده خود فرصت دوباره پیدا کند. پس از صدور رای در مرجع بدوی و تجدید نظر، دیوان توان ورود به رسیدگی فرجامی را خواهد داشت. دیوان عالی کشور برای این منظور باید قانونی بودن روند رسیدگی به پرونده را بررسی کند و رای صادره را تایید نماید. در صورت عدم پیمودن روند قانونی و وجود مشکل رای نقص شده و برای رسیدگی به شعبه هم عرض ارجاع داده خواهد شد.

کلام آخر

از مهمترین خدمات بهترین وکیل کیفری در سمنان می توان به ارائه مشاوره حقوقی اشاره کرد. بهترین وکلای کیفری سمنان نهایت تلاش خود را به کار می گیرند تا بهترین راهکارهای حقوقی و رویکردهای دفاعی را به موکلین خود ارائه می دهند. وکیل کیفری در طول جلسات مشاوره روحیه موکل و حفظ آرامش ایشان را در نظر می گیرد و بهترین تصمیم را خواهد گرفت. به منظور دریافت مشاوره حقوقی ابتدا باید بهترین وکلای کیفری سمنان  را پیدا کنید و با ایشان ارتباط برقرار نمایید. قبل از برگزاری جلسات مشاوره بهتر اطلاعات ضروری را که می خواهید با وکیل در میان بگذارید، آماده سازید. مطمئن باشید تمام اطلاعات بین شما و وکیل انتخابی محرمانه باقی خواهد ماند.

5/5 - (3 امتیاز)

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا