تبلیغات در مستر وکیل
خانوادهلیست وکلا

لیست کامل✔️ بهترین وکلای خانواده در رشت ⚖️【آپدیت 1403】

نمونه وکیل

پایه یک دادگستری
سابقه:10 سال
 • تخصص: ارث، حضانت، خانواده، طلاق، کیفری، ملکی
 • شماره تماس: 0912000000
 • آدرس: تهران، صادقیه

【نمونه‌ای که در حال مشاهده آن می‌باشید، صرفا یک نمونه تستی است و وکیل درج شده در این قسمت، وجود خارجی ندارد】 برای آنکه کاربر بتواند براساس نیازهای خود بهترین انتخاب‌ها را داشته باشد، ما قسمت‌های مختلفی را آماده کرده‌ایم که وکلا می‌توانند با تکمیل این قسمت‌ها کاربر را به‌درستی راهنمایی کنند. در قسمت «درباره وکیل» شما باید اطلاعات کلی در رابطه با خود را بنویسید که این اطلاعات می‌توانند شامل سوابق تحصیلی شما، دانشگاهی که در آن درس خوانده‌اید، موفقیت‌هایی که بدست آورده‌اید و نکات و ویژگی‌هایی که حس می‌کنید مهم هستند و کاربر را در انتخاب وکیل راهنمایی می‌کنند باشند. همچنین باید گفت ما شرایطی را فراهم کرده‌ایم که می‌توانید هر اطلاعاتی که خواستید را در این قسمت بولد کنید یا رنگ آن را تغییر دهید تا با این کار نظر مخاطب را به نوشته‌ی خود جلب کنید.

سوابق وکیل

بهترین وکیل خانواده در رشت برای پیگیری و بررسی تمام دعاوی مربوط به خانواده دارای تخصص کافی می باشد. یک وکیل خانواده خوب می تواند برای موکل خود بهترین نتایج را به دست آورد اما در انتخاب ایشان باید نهایت دقت را به کار برد. در صورت انتخاب یک وکیل حرفه ای می توان درصد موفقیت در پرونده را تا حد قابل توجهی افزایش داد. بهترین وکیل رشت با قوانین خانواده و مدنی به طور کامل آشناست و قادر به ایفای نقش کلیدی در حل و فصل اختلافات خانوادگی می باشد. وکلای خانوادگی همچنین در این پرونده ها تجربه و تخصص کافی دارد. از مهمترین ویژگی های بهترین وکلای خانواده در رشت می توان به صداقت، اخلاق حرفه ای، پایبند بودن به موازین شرعی، رعایت منافع موکل و مهارت بالا در برقراری روابط و مذاکره در جلسات دادگاه اشاره کرد.

🥇 سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده

بهترین وکیل خانواده در رشت کیست؟

بهترین وکیل خانواده در رشت فردی است که پروانه وکالت خود را پس از فارغ التحصیلی از قوه قضاییه دریافت کرده باشد. وکیل با توجه به پروانه ای که دریافت نموده است قادر به فعالیت در دعاوی حقوقی، کیفری و خانوادگی خواهد بود. در حال حاضر یکی از مهمترین معیارهای انتخاب بهترین وکیل خانواده در رشت میزان تخصص ایشان می باشد. بهترین وکلای رشت با توجه به تجربه خود در زمینه خاص فعالیت می کنند. وکیلی که در تمام عاوی خانوادگی از تخصص و مهارت کافی برخوردار می باشد، وکیل خانواده نامیده می شود. وکلای خانوادگی می توانند از سوی تمام اعضای خانواده در دادگاه حضور یافته و از حقوق ایشان دفاع کنند.

بهترین وکیل خانواده در رشت کیست؟

ویژگی های بهترین وکیل خانواده در رشت

بهترین وکیل خانواده در رشت که از تخصص و مهارت نسبتا بالایی در دعاوی خانوادگی برخوردار است دارای ویژگی های خاص می باشد. هنگام انتخاب بهترین وکلای خانواده در رشت توصیه می شود این ویژگی ها را در ایشان بررسی کنید. در ادامه به بررسی مهمترین ویژگی های بهترین وکیل خانواده در رشت خواهیم پرداخت.

 • صداقت و راستی

مهمترین ویژگی بهترین وکیل خانواده در رشت صداقت ایشان می باشد. همواره مهمترین اصل صداقت می باشد که یک وکیل حرفه ای باید آن را در روابط خود رعایت کند. وکلا باید در رابطه با روند پرونده موکل خود و میزان موفقیت ایشان صحبت کنند. وکیل خانواده نباید وعده های غیرممکن بدهد و در رابطه با مسائلی که در مورد آن ها تحقیق نکرده است، اظهارنظر نماید.

 • دانش حقوقی بالا

از دیگر ویژگی های بهترین وکلای خانواده در رشت می توان به دانش حقوقی بالا آن ها اشاره کرد. در صورتی که وکیل در زمینه دعاوی خانوادگی علم کافی نداشته باشد قادر به دستیابی به نتایج مطلوب در پرونده های قضایی نخواهد بود. تحصیلات وکلای فعال در حوزه دعاوی خانوادگی باید در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد حقوق باشد.

 • قدرت بالای استدلال و سخن وری

بهترین وکیل خانواده در رشت باید قدرت بیان بالایی در طرح استدلال و سخنوری داشته باشد. هرچه مهارت وکیل در این زمینه بیشتر باشد بهتر و سریعتر رای دادگاه را به نفع موکل خود تغییر خواهد داد. به همین دلیل است که همواره توصیه می شود به قدرت بالای استدلال و سخنوری توجه ویژه داشته باشید.

 • امانتداری

از دیگر ویژگی های وکلای خانوادگی می توان به امانتداری ایشان اشاره کرد که از اهمیت ویژه برخوردار است. وکلای خانوادگی باید رازها و گفته های موکلین خود را به عنوان امانت نگه دارند و تحت هیچ شرایطی آن ها را نزد طرف مقابل دعوی بازگو نکنند.

 • فعالیت تخصصی

بهترین وکیل خانواده در رشت باید در زمینه دعاوی خانوادگی به صورت تخصصی فعالیت کند. وکلای کاردان از تمرکز روی تمام مسائل خودداری می کنند و فعالیت خود را به یک زمینه خاص محدود می سازند. این امر باعث می شود تا برخی از وکلا در حوزه خاص دعاوی خانوادگی تخصص و تجربه بالاتری داشته باشد. همواره توصیه می شود وکیلی را انتخاب نمایید که این ویژگی مهم را داشته باشد.

وظایف وکلای خانوادگی چیست؟

در مقابل زحمات و تلاش های بهترین وکیل خانواده در رشت برای دستیابی به نتایج مطلوب در پرونده، موکل وظیفه دارد به ایشان حق الوکاله مشخص شده را پرداخت کند. وکیل نیز در مقابل دریافت حق الوکاله وظایف بسیار زیادی را به عهده دارد و باید به نحو احسنت آن ها را انجام دهد. در ادامه با مهمترین وظایف وکلای خانوادگی بیشتر آشنا خواهیم شد.

وظایف وکیل خانواده

 • برقراری صلح

بهترین وکیل خانواده در رشت وظیفه دارد تا در برخی از دعاوی نهایت تلاش خود را برای ایجاد صلح بین طرفین دعوا، به کار گیرد. به عنوان مثال در دعاوی طلاق بهترین وکیل خانواده یا بهترین وکیل طلاق در رشت وظیفه دارد بین زن و شوهر صلح ایجاد نماید.

 • رسیدگی و پیگیری پرونده ها

رسیدگی و پیگیری پرونده ها از دیگر وظایف بهترین وکیل خانواده در رشت می باشد. در طول روند رسیدگی به پرونده ها وکیل موظف است به منظور پیشبرد پرونده اقدامات خاصی را انجام دهد. همچنین وکلای خانواده موظف هستند در بازه های زمانی مشخص پرونده های قضایی را مورد پیگیری قرار دهند. اطلاعات لازم در رابطه با تحولات اخیر را باید در اختیار موکلین خود قرار دهند.

 • جمع آوری و نگهداری از مستندات

به منظور اثبات حقانیت موکلین بدون شک به ارائه برخی مستندات به دادگاه نیاز خواهید داشت. وکلای خانوادگی باید نهایت تلاش خود را برای حمع آوری این مستندات به کار گیرند. همچنین وکلا باید از این مستندات به نحو احسنت نگهداری کنند.

 • دفاع از حقوق موکلین

اصلی ترین و مهمترین وظیفه بهترین وکلای خانواده در رشت دفاع از حقوق موکلین می باشد. وکلای خانوادگی باید نهایت تلاش خود را به کار گیرند تا حقوق موکلین آن ها در دادگاه ضایع نشود. همچنین وکلا موظف هستند تا حقوق قانونی موکلین خود را در دادگاه مطالبه نمایند.

 • تلاش برای برقراری عدالت

بهترین وکیل خانواده در رشت باید تمام تلاش خود را در پرونده های خانوادگی به کار گیرد تا عدالت را برقرار نماید. در حقیقت وکلای خانوادگی باید تمام جوانب پرونده های موکلین خود را مورد بررسی قرار دهند و از ضایع شدن حق طرف مقابل دعوی نیز پیشگیری کنند.

حوزه های کاری وکلای خانوادگی

دعاوی خانوادگی در حال حاضر طیف وسیعی دارند و بخش زیادی از پرونده های قضایی را به خود اختصاص داده اند. بهترین وکیل خانواده در رشت نیز می تواند وکالت موکلین خود را برای موضوعات مختلف و گوناگون به عهده گیرد. دعاوی خانوادگی به طور معمول از پیچیدگی های خاص برخوردار می باشند. با دریافت کمک از وکلای خانوادگی کاردان می توان پرونده های خانوادگی را به به بهترین نحو به اتمام رساند. رایج ترین دعاوی خانوادگی شامل موارد زیر می باشند:

1. مهریه

یکی از مهمترین دعاوی خانوادگی که وکیل خانواده می تواند در آن ورود کند، مهریه می باشد. در حال حاضر دعاوی مربوط به مهریه در دادگاه ها رایج هستند. مهریه مبلغی است که در زمان عقد نکاح زوج و زوجه بر سر آن به توافق می رسند. یکی از حقوق قانونی و مسلم زن مهریه است و هر زمان که اراده کند می تواند آن را از شوهر درخواست نماید. زوجه برای دریافت مهریه نیازی به گرفتن طلاق ندارد. وکیل خانواده می تواند به زوجه کمک کند تا مهریه خود را در بازه زمانی کوتاه درخواست نماید. این نکته را به خاطر داشته باشید که در صورت خارج بودن مبلغ مهریه از توان مرد، دادگاه می تواند آن را قسط بندی نماید.

2. نفقه

از دیگر حقوق قانونی زن از آغاز ازدواج نفقه می باشد. مطابق قانون مرد موظف به پرداخت مهریه می باشد. نفقه شامل هزینه های زندگی زن می باشد و مرد باید آن را به صورت تمام و کمال پرداخت نماید. البته با توجه به قوانین موجود در جامعه مرد در صورتی موظف به پرداخت نفقه خواهد بود که زن ایشان را تمکین نماید. در غیر این صورت مرد می تواند از پرداخت نفقه خودداری نماید. در صورت بروز اختلافات در رابطه با نفقه، زوجین با کمک بهترین وکیل خانواده در رشت می توانند دعوی خود را مطرح نمایند.

3. نفقه فرزندان

نفقه فرزندان از دیگر دعاوی خانوادگی است که وکیل خانواده می تواند در آن ورود کند. لازم به ذکر است که نفقه تنها به خانم اختصاص ندارد و مرد وظیفه دارد برای فرزندان خود نیز نفقه پرداخت کند. پس از طلاق مرد دیگر موظف به پرداخت نفقه زن نیست اما نفقه فرزندان خود را باید به صورت تمام و کمال پرداخت نماید. در رابطه با نفقه این که فرزندان تحت حضانت مرد چه کسانی هستند تفاوتی ایجاد نمی کند. پدر بر اساس قانون وظیفه دارد تا قبل ازدواج دختر و در صورت نداشتن شغل نفقه ایشان را پرداخت نماید. پرداخت نفقه فرزند پسر نیز در شرایط زیر به عهده پدر خواهد بود:

 • عدم وجود شغل
 • معلولیت
 • از کارافتادگی
 • اشتغال به تحصیل

در صورتی که پدر نفقه فرزندان خود را پرداخت نکند مادر این حق را دارد تا با کمک بهترین وکیل خانواده در رشت به منظور مطالبه حقوق فرزندان خود در دادگاه دعوی مطرح نماید.

4. طلاق

یکی از پیچیده ترین دعاوی خانوادگی در برخی شرایط طلاق می باشد که پروسه بسیار طولانی دارد. بدون شک ازدواج امری پسندیده و مقدس است اما برخی از زوجین پس از گذشت مدتی از عقد، در روابط خود با اختلاف مواجه می شوند و قادر به سازش با یکدیگر نمی باشند. در این شرایط به منظور پیشگیری از تجربه زندگی تلخ، جاری شدن صیغه طلاق تنها راهکار می باشد. بهترین وکیل طلاق در رشت در این شرایط به زوجین کمک خواهد کرد تا مراحل طلاق خود را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهند. در این حالت صیغه طلاق در کوتاه ترین زمان ممکن جاری خواهد شد.

طلاق

5. رجوع از طلاق

از دیگر دعاوی خانوادگی که در مقایسه با دیگر دعاوی رواج کمتری دارد، رجوع از طلاق می باشد. زوجین گاهی اوقات به خاطر اختلافات موجود تصمیم به جدایی می گیرند اما پس از گذشت مدتی از طلاق پشیمان می شوند و تصمیم می گیرند به زندگی مشترک خود بازگردند. بر اساس قانون در این شرایط زوجین می توانند دادخواست رجوع از طلاق ارائه دهند و دوباره با یکدیگر ازدواج کنند.

6. حضانت فرزندان

در حال حاضر یکی از رایج ترین دعاوی خانوادگی در دادگاه ها، حضانت فرزندان می باشد. مهمترین مسئله پس از طلاق که دادگاه ها به آن می پردازند همین موضوع حضانت فرزندان است. کودکان کاملا آسیب پذیر هستند و دادگاه به منظور پیشگیری از آسیب دیدن کودکان و با توجه به مصلحت آن ها حضانت را به پدر یا مادر واگذار می کند. بر اساس قانون فرزندان تا هفت سالگی تحت حضانت مادر می باشند. حضانت دختر از هفت تا نه سالگی به عهده پدر می باشد در حالی که این سن برای پسر از هفت تا یازده سالگی می باشد. پس از این که فرزندان به بلوغ برسند خودشان می توانند سرپرست شان را انتخاب نمایند. در رابطه با تعیین مسئله حضانت فرزندان نیز باید در دادگاه یک دعوی مطرح شود و در نهایت حضانت فرزندان به یکی از آن ها واگذار شود.

7. ازدواج مجدد

مرد بر اساس قانون با وجود داشتن همسر می تواند برای ازدواج مجدد اقدام نماید. اما برای این کار به رضایت همسر اول خود نیاز دارد و باید مجوز اردواج مجدد خود را از دادگاه دریافت نماید. در صورت انجام این کار به صورت پنهانی از سوی مرد زن قادر به اقامه دعوی علیه زوج در مراجع قضایی خواهد بود. گاهی اوقات زن در برخی شرایط می تواند به خاطر ازدواج مجدد مرد طلاق بگیرد. بهترین وکیل خانواده در رشت در این شرایط به زوجه کمک خواهد کرد تا به حقوق قانونی خود به صورت تمام و کمال دست یابد.

کلام آخر

با دریافت کمک از بهترین وکیل خانواده در رشت می توان به نتایج مثبت در پرونده های خانوادگی در دادگاه دست یافت. وکیل خانوادگی با توجه به مهارت و تجربه خود و با استفاده از اسناد و مدارک به دست آمده از دادگاه قادر به دفاع از پرونده موکل خود خواهد بود. در نهایت پرونده موکلین با موفقیت به پایان خواهد رسید. به همین دلیل است که عنوان می شود مهمترین دغدغه افراد در مباحث خانوادگی انتخاب یک وکیل در جای مناسب و با توجه به تخصص ایشان می باشد. بهترین وکلای خانوادگی با تسلط کامل و تجربه بالا در زمینه دعاوی خانوادگی مشاوره حقوقی حضوری یا تلفنی به موکلین خود ارائه می دهند. بهترین و کم هزینه ترین تصمیم برای زوجین که دچار اختلاف شده اند دریافت مشاوره حقوقی از وکلای خبره و حرفه ای می باشد.

4.5/5 - (4 امتیاز)

سحر تمدنی نژاد

سلام سحر هستم، از سال 1397 فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا