تبلیغات در مستر وکیل
خانوادهلیست وکلا

لیست کامل✔️ بهترین وکلای مهریه در اصفهان ⚖️【آپدیت 1403】

میترا-بی-ریایی

میترا بی ریایی

پایه یک دادگستری
سابقه:
 • تخصص: ارث، حقوقی، کیفری، ملکی
 • شماره تماس: 09139081597
 • آدرس: اصفهان، خیابان چهارباغ بالا، خیابان نیکبخت، روبروی دادگستری، ساختمان دیبا، طبقه پنجم واحد ۹

میترا بی ریایی، پژوهشگر دوره دکترای حقوق خصوصی، عضو کانون وکلای دادگستری استان اصفهان می باشد و تجربه موفق در احقاق حقوق موکلین و دستیابی به نتایج مطلوب را دارد.

سوابق وکیل
زهرا حق شناس

زهرا حق شناس

پایه یک دادگستری
سابقه:10 سال
 • تخصص: حضانت، حقوقی، خانواده، طلاق، قرارداد، کیفری، ملکی، مهریه
 • شماره تماس: 09916592930
 • آدرس: اصفهان، بلوار علم الهدی (رباط سوم)، نبش کوچه 13، مجتمع عرشیا، طبقه 3، واحد 5

سرکار خانم زهرا حق شناس، وکیل پایه یک دادگستری بنیانگذار و مدیر موسسه حقوقی بانوی عدالت آریا در اصفهان هستند. ایشان به عنوان بهترین وکیل زن در اصفهان و دارای تخصص علمی و کاربردی در حوزه‌ های مختلف می‌باشند.

سوابق وکیل
مهنوش ذبیحی

مهنوش ذبیحی

پایه یک دادگستری
سابقه:12
 • تخصص: حقوقی، خانواده، ملکی
 • شماره تماس: 09132033442
 • آدرس: اصفهان، خیابان فردوسی، ابتدای سید علیخان، مجتمع اداری فرزین طبقه چهارم

ایشان وکیل پایه یک دادگستری می باشد و در اصفهان در زمینه دعاوی های مختلف مانند خانوادگی، حقوقی، ملکی، ثبتی و غیره فعالیت دارد و با توجه به سوابق خوبی که در وکالت خصوصا حوزه خانوادگی دارد به عنوان بهترین وکیل خانواده در اصفهان شناخته شده است. خانم مهوش ذبیحی تجربیات و تخصص لازم را در زمینه تنظیم اسناد قراردادهای بین المللی، صادرات و واردات، تجاری، قراردادها، ثبت شرکت و برندینگ و مسلط به اینکوترمز 2020 می باشد.

سوابق وکیل

مهریه یکی از انواع حق و حقوقی به شمار می آید که زن می تواند نسبت به دریافت آن اقدام کند؛ اما گاهی اوقات شرایط به گونه ای پیش می رود که زوجه نمی تواند شخصا خودش مهریه را از همسرش دریافت کند و به همین دلیل در چنین موقعیت هایی شاهد هستیم که افراد تصمیم به اخذ بهترین وکیل مهریه در اصفهان می گیرند. البته باید گفت وکلای دیگری، چون بهرین وکیل طلاق در اصفهان، بهترین وکیل خانم در اصفهان و بهترین وکیل خانواده در اصفهان نیز می توانند به شما در این مسیر کمک کنند.

حال ما تصمیم داریم در این مقاله در رابطه با اینکه وکیل مهریه کیست و چه وظایف و ویژگی هایی دارد صحبت کنیم تا شما بتوانید با علم به این موارد تصمیم نهایی خود را بگیرید. دقت داشته باشید که اگر وکیل انتخابی شما، تخصص و تجربه کافی نداشته باشد، شما نمی توانید در پرونده ای که دارید، پیروز شوید.

🥇 سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده

بهترین وکیل مهریه در اصفهان کیست؟

پیش از آنکه بررسی کنیم بهترین وکیل مهریه به چه کسی گفته می شود، باید ببینیم که مهریه چیست و چه زمانی می توان درخواست مطالبه آن را داشت؟ در رابطه با این موضوع باید گفت که مهریه یکی از انواع حق و حقوق مالی زن است که با توافق زوجین مشخص می شود و بعد از آنکه صیغخ عقد جاری شود به زن تعلق می گیرد، از همین رو طبق قانون و شرع، زوج باید هر زمان که زوجه درخواست مطالبه مهریه خویش را داشت، آن را پرداخت کند. این حق حتی اگر مرد از دنیا برود نیز به زن تعلق می گیرد و از اموالی که از مرد باقی می ماند کم می شود.

همانطورکه گفته شد، مهریه حق زن است و می تواند هر زمان که بخواهد نسبت به مطالبه آن اقدام کند، اما موضوعی که وجود دارد، این می باشد که بسیاری از مردها در دادن مهریه به همسر خود کوتاهی می کنند و همین موضوع باعث شده که دریافت مهریه به یک پروسه سخت و دشوار تبدیل شود. از همین رو امروزه برخی از خانم ها از بهترین وکیل مهریه در اصفهان کمک می گیرند تا بتوانند از علم و تجربه وکیل استفاده کنند و به راحتی حق خود را بگیرند. البته باید گفت مهریه خود نیز  نوع است و شرایط مربوط به وصول هریک با دیگری فرق دارد.

انواع مهریه

مهریه از نظر قانون به  نوع مختلف تقسیم می شود و شرایطی که برای دریافت هریک درنظر گرفته شده، متفاوت است.

مهریه عندالمطالبه: زمانی که زن مهریه عندالمطالبه داشته باشد، می تواند هر زمان بعد از جاری شدن صیغه عقد برای دریافت آن اقدام کند و مرد موظف است که تمام مهریه را تمام و کمال به زن بپردازد.

مهریه عندالاستطاعه: دومین نوع از مهریه، عندالاستطاعه است که زن می تواند نسبت به دریافت این مهریه نیز بعد از عقد اقدام کند؛ اما از لحاظ پرداخت این مهریه با نوع قبل فرق دارد؛ به طوری که اگر مرد توانایی مالی کافی داشته باشد، مهریه به زن می رسد و اگر نداشته باشد، اجباری به پرداخت مهریه نیست و زن نمی تواند بابت عدم پرداخت این مهریه از همسر خود شکایت کند و او را به حبس بیندازد.

از طرفی قانون برای آنکه مهریه از نظر قانونی قابل اخذ و پذیرش باشد نیز شرایطی را مشخص کرده که این شرایط عبارتند از:

 • مهریه باید به صورت دقیق مشخص باشد.
 • مهریه باید قابلیت داد و ستد داشته باشد.
 • باید امکان نقل و انتقال آن وجود داشته باشد.
 • مهریه نباید از اموال وقفی و عمومی تعیین شود.

حق حبس مربوط به مهریه

به این موضوع اشاره کردیم که زن می تواند هر زمان که بخواهد، نسبت به دریافت مهریه عندالمطالبه خود اقدام کند و قانون 1085 مدنی به زن این اجازه را داده است که می تواند تا زمانی که مرد مهریه اش را نداده است، از تمکین عام و خاص در برابر همسرش امتناع کند. این عدم تمکین منجر به مشکل در پرداخت نفقه نخواهد شد و مرد باید در این حالت نفقه زن را نیز پرداخت کند.

قانون مدنی همچنین به زن این اجازه را داده است که اگر همسرش از پرداخت مهریه عندالمطالبه ای که دارد، محروم کرد از او شکایت کند و او را به حبس بیندازد؛ چرا که قانون حق حبس را در چنین موقعیت هایی به زن داده است.

ویژگی های بهترین وکیل مهریه

ویژگی های بهترین وکیل مهریه

امروزه تعداد وکلایی که مدعی هستند می توانند پرونده شما را به موفقیت برسانند، زیاد است؛ اما باید بدانید که تمام وکلا تخصص و تجربه لازم را ندارند و نمی توانند به شما در روند رسیدگی به پرونده کمک چندان زیادی بکنند. از همین رو ما تصمیم داریم در این بخش ویژگی های بهترین وکیل مهریه در اصفهان را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانید با توجه به این موارد، وکیل موردنظر خود را بسنجید و مطمئن شوید که می تواند به شما در این مسیر کمک کند یا خیر!

 1. اول از هرچیزی از دانش و علم وکیل مطلع شوید؛ وکیلی که به قوانین تسلط کافی نداشته باشد، نمی داند که چطور می تواند شما را به پیروزی در پرونده برساند. همچنین باید گفت قوانین مدام بروز می شوند، پس وکیل باید توانایی آپدیت شدن داشته باشد تا از جدیدترین قوانین جا نماند.
 2. دومین موردی که باید هنگام انتخاب وکیل به آن توجه کنید، پیگیر بودن وکیل است. شخصی که انتخاب می کنید، موظف است که به طور مداوم پیگیری و رسیدگی به پرونده را انجام دهد تا موکلی که دارد، در سریعترین زمان ممکن به حق و حقوق خود برسد.
 3. وکیل انتخابی شما باید کلام تاثیرگذار و نافذ داشته باشد تا بتواند همه چیز را در بهترین حالت پیش ببرد. گاهی اوقات لازم است که وکیل با زوج و زوجه صحبت کند تا همه چیز با صلح پیگیری شود. حال اگر وکیل انتخابی شما نتواند به درستی صحبت کند، روند پرونده با مشکل پیش خواهد رفت.
 4. به وقت شناسی و آن تایم بودن وکیل نیز دقت داشته باشید. برای اخذ مهریه جلسات مختلفی در دادگاه برگزار خواهد شد که وکیل موظف است همراه موکل خود یا کلا به جای موکل خود در این جلسات شرکت کند. حال اگر وکیل وقت شناس نباشد و در جلسات دادگاه به موقع حضور پیدا نکند، نمی تواند به درستی از موکلش دفاع کند و همین موضوع روند پیگیری پرونده را دچار مشکل خواهد کرد.

کمک گرفتن از وکیل مهریه چه مزایای دارد؟

اگر به ویژگی های وکیل که به آن ها اشاره شد توجه داشته باشید، می توانید یک وکیل خوب و حرفه ای پیدا کنید و پرونده را با خیال راحت به او بسپارید. مسلما پیدا کردن چنین وکیلی و واگذاری پرونده به او مزایای دارد که عبارتند از:

 • روند پیگیری پرونده و دریافت مهریه سریع تر انجام می شود.
 • با اخذ وکیل، حق و حقوقی از کسی ضایع نخواهد شد.
 • دیگر نیازی به حضور موکل در تمام جلسات دادگاه نیست، پس موکل با انتخاب وکیل می تواند در زمان خود صرفه جویی کند.
 • فشارهای روحی و روانی از روی موکل برداشته می شود و دیگر نیازی نیست شخصا به دنبال پیگیری پرونده باشد.
 • دیگر موکل استرسی از بابت روند طی شدن مراحل نخواهد داشت، چراکه وکیل براساس تجربه و تخصصی که دارد، می تواند همه چیز را به ترتیب حل کند.

از کجا بهترین وکیل مهریه را انتخاب کنیم؟

حال با توجه به توضیحاتی که در اختیارتان قرار گرفت، به احتمال زیاد متوجه شده اید که اخذ بهترین وکیل مهریه در اصفهان یک کار عقلانی است و مزایای بسیاری را به همراه دارد. اما از طرفی برایتان سوال پیش آمده که چگونه می توانید بهترین وکیل را از میان وکلا انتخاب کنید؟

در پاسخ به سوال مطرح شده باید بگوییم که راه و روش های مختلفی برای پیدا کردن بهترین وکیل وجود دارد. برای مثال اگر در آشنایان شما کسی تا به حال از وکیل مهریه کمک گرفته است، از او پرس و جو کنید تا وکیل تا را به شما معرفی کند. همچنین می توانید به مجموعه های حقوقی و کانون های این چنینی نیز مراجعه کنید تا آن ها وکلای خود را با سوابقی که دارند به شما معرفی کنند و بتوانید در نهایت بهترین انتخاب را داشته باشید.

اما راه ساده تری نیز وجود دارد و آن استفاده از اینترنت و بستر فضای مجازی است. امروزه شما می توانید با یک جستجو ساده هر اطلاعاتی که نیاز دارید را به دست آورید. علاوه بر این سایت های حقوقی مختلفی آماده خدمت رسانی به شما در این موضوع هستند که می توانید از آن ها نیز کمک بگیرید.

سایت مستر وکیل یکی از بهترین و جامع ترین سایت های حقوقی است که تلاش کرده بهترین و با تجربه ترین وکلا را به شما در حوزه و شهرهای مختلف معرفی کند تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. البته حتما خودتان نیز بررسی های تکمیلی در رابطه با سوابق و تجربیات وکیل را انجام دهید و بعد از آنکه مطمئن شدید تصمیمتان درست است، نسبت به اخذ وکیل اقدامات لازم را انجام دهید.

حق الوکاله بهترین وکیل مهریه چقدر است؟

از دیگر مواردی که باید حتما به آن توجه داشته باشید، حق الوکاله وکیل است. در رابطه با این موضوع نمی توان هزینه دقیق و مشخصی را اعلام کرد، چراکه این موضوع به فاکتورهای مختلفی وابسته است. برای مثال هرچه پرونده شما سخت تر یا پیچیده تر باشد، دستمزدی که وکیل در قبال رسیدگی و پیگیری آن دریافت می کند نیز به مراتب بیشتر خواهد بود. از همین رو اگر موضوع حق الوکاله برای شما مهم است و فکر می کنید که هزینه مربوط به خدمات وکیل زیاد است، حتما پیش از استفاده از خدمات وکیل، در رابطه با پرونده با وکیل مشورت کنید و شرایط پرونده را به او بگویید تا بررسی های لازم صورت گیرد و در نهایت هزینه نهایی مشخص شود. در ادامه می توانید با درنظر گرفتن هزینه مربوط به پرونده، تصمیم خود را بگیرید.

کلام آخر

اخذ بهترین وکیل مهریه در اصفهان، یکی از بهترین و حائز اهمیت ترین کارها به شمار می آید؛ پس اگر قصد دارید به هر دلیلی مهریه خود را از همسرتان بگیرید، اما فکر می کنید که نمی توانید خودتان از پس مراحل بربیایید و ممکن است مشکلی پیش بیاید، حتما از مشاوره و خدمات بهترین وکیل اصفهان کمک بگرید تا همه چیز به بهترین شکل و مطمئن ترین حالت پیگیری شود.

5/5 - (2 امتیاز)

مهدیه خوشرویی

مهدیه هستم؛ از سال 1398 فعالیت خودمو در نویسندگی شروع کردم و تا به امروز با خواندن و نوشتن مقالات مختلف در حال کسب اطلاعات جدید هستم و امیدوارم بتوانم مطالبی که به دنبال آن هستید را با بهترین کیفیت در اختیارتان قرار دهم 💗

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا