تبلیغات در مستر وکیل
دانستنی‌های حقوقیکیفری

شکایت طول درمان چگونه است؟⚖️【 آپدیت 1403 】

اگر حادثه ای رخ دهد و به آن دلیل شخص دچار جراحت گردد، ممکن است در معاینه و نگاه اول پزشک قادر به صدور رای نهایی در رابطه با میزان صدمه وارده به شخص نباشد. در این شرایط می توان شکایت طول درمان را مطرح کرد. اگر قادر به پیش بینی میزان پیشرفت زخم امکان پذیر نباشد باید درخواست مراجعه مجدد به پزشک قانونی مطرح گردد. تا زمانی که پزشک تشخیص دهد زخم و جراحت بیشتر از این پیشرفت نخواهد کرد. به طور کلی می توان گفت تا زمان اعلام ختم درمان مدت زمان مشخصی طول خواهد کشید تا با مراجعه مجدد به پزشک نظر نهایی اعلام گردد.

نحوه طرح شکایت طول درمان

این نکته را باید در نظر داشت که دیگر مثل سابق به افراد طول درمان داده نمی شود. از این رو اگر قصد طرح شکایت طول درمان را دارید باید نسبت به تنظیم شکایت نامه قوی اقدامات لازم را انجام دهید. برای تنظیم این شکایت نامه می توان با بهترین وکیل تنظیم قرارداد در تهران مشورت نمود. شما می توانید راهنمایی های لازم را از بهترین وکیل تهران در این زمینه دریافت نمایید. پس از تنظیم شکایت نامه به صورت دقیق باید آن را به دفتر دادسرا یا دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ارائه دهید. از آنجا که تنظیم این شکایت نامه کار افراد عادی نیست بهتر است در این زمینه از افرادی کمک بخواهید که در این زمینه تجربه و مهارت کافی داشته باشند.

نحوه شکایت طول درمان

وب سایت مستر وکیل بستری را برای شما فراهم نموده است تا افراد بتوانند بدون نیاز به اخذ وکیل، نسبت به تنظیم شکواییه برای طرح شکایت خود اقدامات لازم را انجام دهند. شما می توانید از وکیل آنلاین بخواهید تا شکواییه شکایت طول درمان را برای شما تنظیم نماید. این وب سایت تحت نظر افراد متخصص و ماهر در این زمینه نسبت به تنظیم شکواییه برای شما اقدام می کند. تنظیم شکواییه دقیق به شما کمک خواهد کرد تا روند آیین دادرسی در رابطه با شکایت با سرعت بیشتری طی گردد. تنظیم شکواییه از مواجهه افراد با مسائلی همچون رد شکواییه پیشگیری می کند.

هزینه مورد نیاز شکایت طول درمان

هزینه مورد نیاز برای طرح شکایت طول درمان به مرجعی که شکایت خود را در آن ثبت می کنید، وابسته می باشد. از این رو برای طرح این شکایت نمی توان مبلغ ثابت و واحد در نظر گرفت. در صورت تمایل به کسب اطلاعات از مبلغ دقیق ثبت شکایت طول درمان می توان با کارشناسان وب سایت مستر وکیل ارتباط برقرار نمود. این کارشناسان در زمینه طرح این شکایت راهنمایی های لازم را به شما ارائه می دهند.

مرجع صالح طرح این شکایت

به منظور تنظیم شکواییه برای طرح شکایت طول درمان می توان به دادسرا و دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه نمود. از این رو برای تنظیم شکواییه و ارائه آن به مرجع صالح می توان با بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران نیز مشورت کرد. راهنمایی های لازم را از ایشان دریافت نمود.

مدت زمان بررسی و اعلام نظر در رابطه با پرونده های نزاع و تصادف

مراجعین که در رابطه با شکایت طول درمان دچار آسیب دیدگی در نزاع یا تصادف شده اند و قصد مراجعه به پزشکی قانونی را دارند هنگام مراجعه به این مرکز باید نکات مهم زیر را در نظر داشته باشند:

  • هنگام صدور نظریه کارشناسی، ظاهر خون آلود مصدوم در نظر کارشناسانه تاثیر ندارد و میزان، نوع و عمق جراحات مبنای صدور نظر می باشد.
  • به خاطر داشته باشید که مثل گذشته، پزشکی قانونی طول درمان را تعیین نمی کند.
  • برای ارائه نظر کارشناسانه پزشکی قانونی در رابطه با صدمات وارده بر اثر نزاع یا تصادف، از سوی مراجع قضایی یا کلانتری باید معرفی نامه ارائه گردد.
  • در صورت نیاز به بررسی دقیق جراحات و انجام اظهار نظر در رابطه با این موضوع با دقت بالا، مراجعان برای اعلام نظر باید صبر و شکیبایی پیشه کنند.
  • اگر فرد دچار صدمات و جراحات عمدی و تهدید کننده شود، پس از انجام اقدامات درمانی امکان مراجعه به پزشکی قانونی وجود دارد. به منظور پیشگیری از تضییع حقوق افراد پزشکی قانونی از مرکز درمان کننده سوابق فرد را دریافت می کند.

صدمات وارد آمده در نزاع یا تصادف به فرد، دیه یا ارش را برای ایشان به همراه دارد. به طور کلی به مال معینی که در قانون مقدار آن مشخص شده است، دیه گفته می شود. دیه در رابطه با جنایاتی تعیین می شود که به صورت غیر عمد، عضو یا منفعت یا به صورت عمد در جنایات بدون قصاص بر شخص وارد می گردد.

عوامل موثر بر این شکایت

هنگام طرح شکایت طول درمان باید این نکته را در نظر داشت که این موضوع در گذشته در میزان دیه تاثیر داشت. اما امروزه با تصویب مقررات جدید، طول درمان و میزان آن دیگر در میزان دیه تاثیری ندارند. پزشک همواره سعی می کند طول درمان را در اظهارنظر خود درج نماید. زمان معالجه نهایی در رای نهایی دادگاه و تعیین نوع دیه و زمان آغاز پرداخت آن موثر است اما این موضوع به طول درمان بی ربط است. ماده 4 قانون تشدید به مجازات رانندگان متخلف مربوط است:

عوامل موثر بر دیه

در صورت طولانی شدن معالجه صدمات بدنی ناشی از حادثه رانندگی بیش از 2 ماه یا باعث سلب قدرت برای 2 ماه گردد، متخلف به حبس تادیبی از 3 ماه تا 2 سال و جزای نقدی 2 هزار تا 10 هزار ریال محکوم می گردد.

گاهی اوقات مدت طول درمان برای دادگاه از اهمیت ویژه برخوردار است. در بند 2 ماده 2 قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی عنوان شده است: اگر مصرف مواد مذکور باعث بیمار شدن مصرف کننده یا ورود آسیب به ایشان گردد به نحوی که معالجه ایشان از 1 ماه کمتر طول بکشد، مجازات متخلف شامل 6 ماه تا 2 سال حبس جنحه ای خواهد بود. در صورت طولانی شدن طول درمان بیش از 1 ماه مجازات متخلف شامل یک تا سه سال حبس جنحه ای خواهد بود.

کلام آخر

مانند تمام موضوعات که عقل حکم می کند برای رفع مشکل به متخصص آن مراجعه نمایید برای رسیدگی به شکایت طول درمان با سرعت بالا نیز توصیه می شود با بهترین وکیل حقوقی در تهران مشورت نمایید. هنگام مواجهه با مشکلات حقوقی بهترین راهکار این است که به بهترین وکیل مراجعه نمایید.

3.3/5 - (3 امتیاز)

سحر تمدنی نژاد

سلام سحر هستم، از سال 1397 فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا