لیست وکلا

لیست کامل✔️ بهترین وکلای تهران

نمونه وکیل

پایه یک دادگستری
سابقه:10 سال
 • تخصص: ارث، حضانت، خانواده، طلاق، کیفری، ملکی
 • شماره تماس: 0912000000
 • آدرس: تهران، صادقیه

نمونه‌ای که در حال مشاهده آن می‌باشید، صرفا یک نمونه تستی است و وکیل درج شده در این قسمت، وجود خارجی ندارد】 برای آنکه کاربر بتواند براساس نیازهای خود بهترین انتخاب‌ها را داشته باشد، ما قسمت‌های مختلفی را آماده کرده‌ایم که وکلا می‌توانند با تکمیل این قسمت‌ها کاربر را به‌درستی راهنمایی کنند. در قسمت «درباره وکیل» شما باید اطلاعات کلی در رابطه با خود را بنویسید که این اطلاعات می‌توانند شامل سوابق تحصیلی شما، دانشگاهی که در آن درس خوانده‌اید، موفقیت‌هایی که بدست آورده‌اید و نکات و ویژگی‌هایی که حس می‌کنید مهم هستند و کاربر را در انتخاب وکیل راهنمایی می‌کنند باشند. همچنین باید گفت ما شرایطی را فراهم کرده‌ایم که می‌توانید هر اطلاعاتی که خواستید را در این قسمت بولد کنید یا رنگ آن را تغییر دهید تا با این کار نظر مخاطب را به نوشته‌ی خود جلب کنید.

سوابق وکیل

پرونده های زیادی در دادگاه های کشور و در موضوعات مختلف به جریان می افتد که شامل دعاوی ملکی، کیفری، خانواده، تجاری، طلاق، چک، مالی و غیره نیز می باشد که همگی آن ها جزو مسائل حقوقی و قضایی به شمار می رود و نیاز به بهترین وکیل تهران همراه با تخصص بالا دارند که تحصیلات و تجربه کافی را در این زمینه داشته باشد زیرا انجام این نمونه دعاوی ها بدون داشتن دانش قبلی منجر به اتفاقات احتمالی خواهد شد زیرا اکثریت افراد جامعه دارای اطلاعات خیلی کم حقوقی هستند و نسبت به اکثریت ماده های قانونی بی اطلاع می باشند به همین دلیل است که گفته می شود باید در انتخاب وکیل دقت و زمان لازم را به کار برد.

هر وکیلی در یک دعاوی، بیشترین تخصص را دارد به عنوان مثال اگر با مشکلات ملکی مواجه شده اید، می توانید به بهترین وکیل ملکی در تهران مراجعه کنید. برای حل مشکلات کیفری هم، وکلایی در تهران وجود دارند که امور کیفری را به بهترین نحو انجام می دهند و در این شرایط باید این امور را به بهترین وکیل کیفری در تهران واگذار کرد. در مشکلات خانواده هم که اینروزها کم نیست می توان از بهترین وکیل خانواده در تهران یا بهترین وکیل طلاق در تهران راهنمایی خواست و آن را به بهترین شکل حل کرد.

🥇 سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده

 وکیل مدافع چه کسی است؟

وکیل مدافع به کسی گفته می شود که طی یک وکالتنامه دادگستری و یا وکالتنامه اسناد رسمی، وظایف و اختیاراتی را از طرف شخصی دیگر به عهده می گیرد و بسیاری از امور حقوقی را به جای موکل خود عملی می کند و اجازه این کار را دارد تا به عنوان یک نماینده حقوقی عمل کند و تمامی امور مربوط به وکالتی و حقوقی موکلش را انجام دهد. بهترین وکیل تهران حتی می تواند به جای موکلش در خصوص پرونده های حقوقی تصمیم گیری نماید و مراحل کاری را در نبود موکلش به پیش ببرد. در واقع وکیل دادگستری تمامی اختیارات حقوقی و اداری موکلش را برعهده دارد و می تواند به جای موکلش در دادگاه و محاکم قضایی حضور پیدا کند.

به طور کلی وکلا به دو دسته تقسیم می شوند:  وکیل پایه یک دادگستری و وکیل پایه دو دادگستری که تفاوتی چندانی با یکدیگر نداشته و این تفاوت معمولا به دلیل سوابق کاری و اختیاراتی است که به آن ها داده می شود.

بهترین وکیل تهران کیست؟

بهترین وکیل تهران به کسی گفته می شود که شرایط های مربوط به سختی ها و پیچیدگی های پرونده را درک نماید و به نحوه ارتباط صحیح با مراجعین و موکلین خود آشنایی داشته باشد و در واقع مانند یک روانشناس خوب عمل کند، به طوریکه بتواند بر احساسات خویش غلبه کند.

یک وکیل خوب و خبره مدیریت زمانی بسیار خوبی را برای حل مشکلات پرونده دارد و روند دادرسی را و رسیدن به نتایج درست و مطلوب را در کمترین زمان به انجام می رساند. همچنین با توجه به تخصص، برای پیگیری پرونده باید صبر و تحمل بالایی داشته باشد زیرا برخی از پرونده ها دارای سختی ها و پیچیدگی های خاص خود می باشد و نیاز به زمان بیشتری برای حل آن وجود دارد و تنها می تواند توسط یک وکیل خوب و متخصص به سرانجام برسد.

وکیل تهران

ویژگی های بهترین وکیل تهران

معمولا پس از مواجه شدن با مشکلات حقوقی و تصمیم برای داشتن وکیل، انتخاب یک وکیل سخت می شود. انتخاب وکیل از مسائل مهم و حساسی است که باید در همان مراحل اولیه به آن توجه شده و درست پرداخته شود تا در نتیجه پرونده با نتایج خوبی همراه شود.

بهترین وکیل تهران باید بر اساس نوع پرونده انتخاب شود و با توجه به تخصصی که فعالیت دارد، برای پرونده در نظر گرفته شود. با شناخت ویژگی هایی از یک وکیل خوب و خبره، می توان انتخاب مناسبی برای واگذاری پرونده حقوقی به وکیل داشت. در ادامه به ویژگی های یک وکیل خوب و متبحر می پردازیم که با در نظر گرفتن این ویژگی ها به راحتی می توان یک وکیل خوب و قابل اعتماد را بیشتر شناخت.

 • سوابق طولانی و درخشان در هر موضوعی از حقوق را داشته باشد.
 • میزان موفقیت در پرونده های برعهده گرفته، زیاد باشد.
 • تسلط کلامی بالا خصوصا در جلسات دادگاه داشته باشد.
 • مهارت های روانشناسی خوبی داشته باشد.
 • تمامی مواد قانونی را دانسته و تسلط داشته باشد.
 • دانش حقوقی بالایی داشته باشد و در جهت بروز رسانی اطلاعات حقوقی تلاش کند.
 • نحوه ارتباط درست و موثر با موکلین و مراجعین را داشته باشد و اعتماد آن ها را جلب کند.
 • امانتدار و رازدار خوبی باشد.
 • رضایت موکلین خود را جلب نماید.
 • در چارچوب قانون به حل مشکلات حقوقی بپردازد.
 • راهکارهای نوین و موثری را ارائه دهد و تلاش کند در بازه زمانی درستی، پرونده را به سرانجام برساند.

وکیل خانم انتخاب کنم یا آقا؟

در حوزه های مختلف از وکالت، بهترین وکیل تهران خانم و آقا زیاد می باشد که بسیار هم خوب و موفق عمل می کنند. وقتی افراد دچار مشکلات حقوقی می شوند، معمولا از خود می پرسند که وکیل خانم بهتر است یا آقا!

در پاسخ به این سوال می توان گفت که در انجام امور وکالتی و یا رسیدن به نتایج مطلوب، وکیل خانم یا آقا فرقی ندارد و افراد با توجه به میزان علاقه خود و نحوه ارتباط بهتر، می توانند وکیل خانم یا آقا انتخاب نمایند. البته معمولا انتخاب جنسیتی وکلا برای پرونده های حقوقی، بستگی به نوع و موضوع پرونده دارد و در نحوه انتخاب موثر است. معمولا خانم ها در پرونده های مربوط به خانواده و طلاق، ترجیح می دهند تا وکلای خانم را انتخاب نمایند ولی معمولا در پرونده های کیفری به دلیل موضوعات سخت و خشنی که در آن ها وجود دارد، معمولا وکیل آقا را بر می گزینند. نکته ای که مهم می باشد این است که باید وکیلی را انتخاب کرد که از هر جهت تخصص داشته داشته و سوابق کاری بالایی داشته باشد.

وکیل در تهران

وظایف بهترین وکیل تهران نسبت به موکل

هر وکیلی که پرونده ای را بر عهده می گیرد نسب به موکل خود وظایفی را دارد که البته تمامی این وظایف در قرارداد وکالتی ذکر می شود. در ذیل به مهم ترین وظایف وکیل در مقابل موکل می پردازیم:

 • امانتداری وکیل در خصوص کلیه اسناد و مدارک موکل پس از پروسه حقوقی، از وظایف مهم وکیل است و اسناد و مدارک بدون کوچکترین مشکلی باید به موکل بازگردانده شود.
 • تمامی مراحل اداری و حقوقی موکل باید در چارچوب قانون و به درستی توسط وکیل انجام شود.
 • وکیل موظف است تا در مقابل خسارات و زیان هایی که در اثر سهل انگاری او به وجود آمده، مسئولیت داشته باشد.
 • وکیل باید در کلیه امور موکل امین باشد و رازدار خوبی بوده باشد.
 • تلاش وکیل در جهت به سر انجام رساندن پرونده باید انجام شود.

وظایف موکل نسبت به وکیل

موکل هم نسبت به وکیل خود تعهداتی را دارد که در ذیل به آن اشاره می کنیم:

 • پرداخت حق الوکاله وکیل، از وظایف موکل می باشد و باید انجام شود.
 • تمامی اسناد موجود در دادگاه باید توسط موکل به وکیل ارائه داده شود و در صورت هر گونه وقفه، روال کاری طولانی تر خواهد شد.
 • کلیه هزینه هایی مانند شکواییه، ثبت دادخواست و ایاب و ذهاب وکیل تهران برعهده موکل است که باید توسط او پرداخت شود.

نکات مهم در انتخاب وکیل

 1. تحقیقات لازمه را از مکان های معتبر و افراد قابل اعتماد انجام دهید و زمان لازمه را برای انجام این کار بگذارید و از عجولانه تصمیم گرفتن بپرهیزید.
 2. جوان بودن یا پیر بودن وکیل معیار مناسبی برای انتخاب وکیل نمی باشد.
 3. جنسیت وکیل معیار قابل قبولی برای انتخاب نمی باشد.
 4. پروانه وکالت وکیل بسیار مهم می باشد و در هنگام انتخاب باید به آن توجه کرد.
 5. اخلاقیات و خلق و خوی وکیل بسیار مهم می باشد و باید به آن توجه اساسی کرد.
 6. تخصص و مهارت وکیل بسیار مهم می باشد.
 7. مهارت روانشناسی در هنگام ارتباط با وکیل بسیار تاثیرگذار است.

کلام آخر

انتخاب بهترین وکیل تهران بسیار مهم می باشد و می تواند مسیر زندگی یک فرد را عوض کند. در واقع بدون کمک گرفتن از یک وکیل خوب برای هر موضوعی از حقوق، پیش رفتن و روال کاری سخت شده و نتایج نامطلوبی حاصل می شود زیرا مراحل های اداری و قضایی قدری سخت است و نیاز به کسی دارد تا به این مراحل آشنایی کامل داشته باشد.

بهترین وکیل تهران به کسی گفته می شود که در زمینه حقوقی تحصیل کرده باشد و مدرک دانشگاهی معتبر خود را در این زمینه اخذ کرده باشد زیرا یک وکیل علاوه بر مهارت های حقوقی باید قانون و قوانین تئوری را هم به خوبی بداند و تنها می توان از طریق تحصیلات دانشگاهی به این دانش دست پیدا کرد. به طور کلی انتخاب یک وکیل خوب از جمله اقداماتی است که باید در راستای درست همراه با تحقیقاتی مناسب انجام گیرد و با در نظر گرفتن ویژگی هایی از یک وکیل، انتخابی درست را انجام داد.

در این مقاله به شما کمک کرده ایم تا با شناخت وکیل در تهران و ویژگی هایی که می تواند به جهت اعتماد داشته باشد، در مدت زمان کمتر، وکیل مورد نظر را شناخت و امور مربوطه حقوقی را به او واگذار کرد.

4.4/5 - (14 امتیاز)

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا