تبلیغات در مستر وکیل
دانستنی‌های حقوقی

چگونه از سالن زیبایی شکایت کنم؟⚖️【 آپدیت 1403 】

سالن های زیبایی روزانه در سراسر ایران مشتریان بسیار زیادی را به سوی خود جذب می کنند. از مهمترین خدماتی که این مراکز به مشتریان خود ارائه می دهند شامل خدمات پوست، مو، آرایش، اصلاح مو، اصلاح ابرو و رنگ مو هستند. بدون شک استفاده از خدمات این مراکز همیشه بدون دردسر و کم خطر نبوده است. موارد بسیار زیادی وجود دارند که افراد پس از دریافت خدمات این مراکز را با مشکلات متعدد مواجه می سازند. از جمله این مشکلات می توان به سوختگی پوست یا بیماری های مربوط به عدم رعایت نکات بهداشتی در محیط مراکز زیبایی اشاره کرد. در این شرایط افراد حق طرح شکایت از سالن زیبایی را دارند.

نحوه شکایت از سالن زیبایی

در صورت انجام اقدامات پزشکی در سالن زیبایی بدون مجوز پزشکی، آرایشگر به جرم مداخله غیر مجاز در امور پزشکی متهم می شود. در این شرایط می توان شکایت از سالن زیبایی را مطرح کرد. برای طرح این شکایت توصیه می شود به دادسرای ویژه جرایم پزشکی مراحعه نمایید. در این مسیر بهترین وکیل جرایم پزشکی در تهران می تواند به شما کمک کند. برای دستیابی به نتایج مطلوب در طول روند پرونده باید مسیر قانونی رسیدگی به تخلفات پزشکی و دریافت خسارت یا تعطیل شدن واحد صنفی متخلف را بپیمایید.

نحوه شکایت از سالن زیبایی

در صورت ورود خسارت بدنی به مشتری سالن زیبایی، می توان برای طرح شکایت از سالن زیبایی به دادگاه کیفری مراجعه کرد. بهترین وکیل کیفری در تهران در این شرایط بهترین کمک را به شما می کند. در این شرایط باید به پزشکی قانونی مراجعه نمایید و مراحل دادرسی را در دادسرای ویژه جرایم پزشکی طی کنید. فرد آسیب دیده می تواند مطالبه دیه از سالن زیبایی نماید.

روش های طرح شکایت از سالن زیبایی

طرح شکایت از سالن زیبایی به سه روش امکان پذیر می باشد:

  • طرح شکایت در دادگاه عمومی در موارد تخلف
  • شکایت در دادسرای پزشکی در شرایطی که تخلفات به موارد پزشکی مربوط می باشد.
  • طرح شکایت در شورای حل اختلاف

دلایل طرح این شکایت

هنگام مواجهه با تخلفات مختلف در سالن های زیبایی می توان از بهترین وکیل حقوقی در تهران و متخصص در این حوزه کمک گرفت. سالن های زیبایی در حقیقت اماکنی هستند که مشتریان فراوانی روزانه به آن ها سر می زنند. این نکته را باید همواره به خاطر داشت که خدمات ارائه شده توسط آرایشگر در مراکز زیبایی همواره بی خطر نیستند. در صورت آسیب دیدن هنگام دریافت خدمات از این مراکز می توان شکایت از سالن زیبایی را مطرح کرد. این امر وجود وکیل متخصص سالن زیبایی و آرایشگر را لازم و ضروری ساخته است.

1. تخلفات بهداشتی

عدم رعایت نکات بهداشتی در برخی از سالن های زیبایی یکی از مهمترین مواردی است که منجر به شکایت از سالن زیبایی می شود. بسیاری از خدمات زیبایی همچون لیزر، سولاریوم، عمل زیبایی و تزریق ژل امور تخصصی هستند و برای دریافت آن ها باید به افراد متخصص مراجعه کرد. این خدمات امروزه در سالن های زیبایی به مشتریان ارائه می شوند. لازم به ذکر است که ارائه این خدمات در سالن های زیبایی به دلیل تخصصی بودن امری اشتباه است. زیرا از طریق این خدمات ممکن است مشتری با خطرات و آسیب های شدید همچون سوختگی بدن، آسیب به چشم و ایجاد عفونت مواجه شود.

امروزه تقاضا برای استفاده از خدمات وکلای متخصص در این زمینه و شکایت از سالن زیبایی به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی، عدم وجود ابزار و تجهیزات استاندارد، استفاده از مواد بی کیفیت، استفاده از متصدیان بدون تخصص لازم در زمینه خدمات مورد نظر افزایش قابل توجهی داشته است. عدم ارائه این خدمات به صورت اصولی و صحیح باعث می شود مشتری این مراکز با صدمات غیر قابل جبران مواجه شوند. همچنین این امر باعث می شود پرونده های کیفری در رابطه با شکایت از سالن زیبایی به صورت روزانه افزایش یابد.

2. تخلفات صنفی

از دیگر دلایل شکایت از سالن زیبایی می توان به تخلفات صنفی صورت گرفته در این مراکز اشاره کرد. دریافت هزینه اضافه برای خدمات یا تبلیغ غیر واقعی، از مهمترین تخلفات صنفی این مراکز محسوب می شوند. هزینه خدمات ارائه شده در این سالن ها به طور معمول توسط اتحادیه تعیین می شود. از این رو دریافت هزینه اضافه بابت خدمات ارائه شده به مشتری از سوی این مراکز جرم محسوب می شود. در صورت مشاهده این تخلفات مشتریان می توانند از بهترین وکیل تهران کمک بگیرند.

3. تخلفات نقض حریم خصوصی افراد

بسیاری از آرایشگران در حال حاضر هنگام ارائه خدمات به مشتری خود از آن ها عکس یا فیلم می گیرند. این تصاویر ممکن است به عنوان نمونه کار برای جذب مشتری بیشتر در فضای مجازی مورد استفاده قرار گیرد. لازم به ذکر است که این اقدام در صورت انجام بدون اطلاع و کسب رضایت از مشتری، نقض حریم خصوصی و جرم محسوب می شود. در صورت قابل تشخیص نبودن تصویر شخص و استفاده از آن در ژورنال های داخل سالن زیبایی، از لحاظ قانونی اشکال و ایراد وجود ندارد.

مواد قانونی مهم مربوط به طرح این شکایت

طبق ماده 456 قانون مجازات اسلامی در رابطه با تخلفات سالن های زیبایی، اگر پزشک هنگام معالجه به فردی صدمه بدنی وارد کند، ضامن دیه خواهد بود. البته اگر عمل این مرکز طبق مقررات قانونی و فنی باشد، قبل از ارائه خدمات برائت گرفته باشد و تقصیری نداشته باشد اگر برائت به دلیل مریض، نابالغ یا مجنون بودن مشتری دریافت شود اعتباری نخواهد داشت.

مواد قانونی مربوط به طرح این شکایت

کلام آخر

برای شکایت از سالن زیبایی سه حوزه عمده وجود دارد. این حوزه ها به تخلفات صنفی، پزشکی و نقض حریم خصوصی مشتری مربوط می باشند. افراد درگیر با این موارد به هر نحو می توانند حق خود را از طریق مراجع صالح در این زمینه دوباره بازیابند. هرچند طرح شکایت از سالن زیبایی از لحاظ قانونی امکان پذیر می باشد اما وجود برخی پیچیدگی ها همچون حفظ اسناد وقوع تخلف، اقدام به موقع، تشخیص صحیح کارشناس پزشکی و قانونی ممکن است برای شکایت قربانیان این تخلفات و جرایم دشواری هایی را ایجاد نماید. به خاطر داشته باشید که دریافت کمک از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران و متخصص در پرونده های جرایم پزشکی، در موفقیت این پرونده ها تاثیر قابل توجه دارد.

4/5 - (2 امتیاز)

سحر تمدنی نژاد

سلام سحر هستم، از سال 1397 فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا