تبلیغات در مستر وکیل
دانستنی‌های حقوقی

شکایت از آرایشگاه زنانه چطور است؟ شکایت از آرایشگر زن⚖️【 آپدیت 1403 】

یکی از موضوعاتی که اخیرا مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است، شکایت از آرایشگاه زنانه می باشد. افراد زیادی در حال حاضر در این حرفه مشغول به فعالیت می باشند. اکثر آرایشگران زن با توجه به موازین، آموزش های فنی و انصاف خدمات زیبایی را به مشتریان خود ارائه می دهند. با این وجود هنوز افرادی وجود دارند که بدون داشتن مدرک تخصصی و فنی و خلاف موازین خدمات زیبایی ارائه می دهند. این امر تعداد شکایت از آرایشگاه زنانه را تا حد قابل توجهی افزایش داده است.

روش های طرح شکایت از آرایشگاه زنانه

واحدهای صنفی مسئول نظارت بر سالن های زیبایی و آرایشگری و خدمات ارائه شده توسط آن ها هستند. در صورت عدم انجام نظارت مورد نیاز توسط این واحدها بر جرایم آرایشگران زن، شکایات صورت گرفته و گزارش بازرسی از طریق این مراکز قابل پیگیری و تعقیب می باشند. جرایم مربوط به صنف آرایشگاه زنانه توسط دادسرای جرایم پزشکی و دادسراهای مربوطه تحت تعقیب قانونی قرار می گیرند. در نهایت ممکن است واحد متخلف مجازات گردد. برخی مواقع ممکن است تصمیم بر پلمب آرایشگاه های زنانه متخلف گرفته شود. اما چطور می توان شکایت از آرایشگاه زنانه را مطرح کرد؟

برای طرح شکایت از آرایشگاه زنانه بنا به دلایل مختلف همچون اخذ هزینه های هنگفت و سالن های بدون مجوز می توان به سامانه https://www.eazt.net مراجعه کرد و تخلف آرایشگاه مورد نظر را ثبت کرد. همچنین با مراجعه به اتحادیه آرایشگران امکان طرح این شکایت برای شما وجود دارد.

نحوه شکایت از آرایشگاه زنانه

در پاسخ به این سوال باید عنوان کرد که اگر به دلیل مداخله غیرمجاز سالن زیبایی در امور پزشکی قصد طرح شکایت را داشته باشید کارتان اندکی دشوار می شود.  پیگیری این شکایات باید توسط متخصصین جرایم پزشکی انجام گیرد. مداخله غیر قانونی، خارج از حد سالن آرایشگاهی در امور پزشکی باید در دادسرا ثابت شود تا واحد متخلف مجازات گردد. از آنجا که در رابطه با این جرایم ادله کافی وجود ندارد اثبات وقوع جرم سالن های آرایشگاهی زنانه امری دشوار است. از این رو پیشنهاد می شود به منظور طرح شکایت از آرایشگاه زنانه با بهترین وکیل تهران مشورت نمایید.

مطالب مشابه: جهت مشاهده 10 تا از بهترین وکیل حقوقی در تهران کلیک کنید

مراجع صالح رسیدگی به شکایت از آرایشگاه زنانه

مسئولیت بررسی فعالیت سالن های زیبایی به عهده صنف آرایشگران و اتحادیه های بازرسی می باشد. در صورت مواجهه این اصناف با تخلفات سالن های زیبایی در طول این بازرسی ها بر اساس گزارشات تخلفات صورت گرفته سازمان تعزیرات حکومتی مسئول رسیدگی به این امور خواهد بود. برای طرح شکایت از آرایشگاه زنانه می توان به مراجع قانونی زیر مراجعه کرد:

مراجع شکایت از آرایشگاه زنانه

1. سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان

افراد می توانند شکایت از آرایشگاه زنانه را نزد سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان مطرح نمایند. این سازمان باید بر کیفیت و ایمنی محصولات و خدمات ارائه شده نظارت کند.

2. سازمان صنعت، معدن و تجارت

در صورت عملکرد سالن زیبایی، آرایشی و بهداشتی خلاف مقررات تجارتی و صنعتی امکان ثبت شکایت شما در سازمان صنعت، معدن و تجارت برای شما وجود خواهد داشت.

3. سازمان بهداشت و درمان

در صورت عملکرد سالن زیبایی، آرایشی و بهداشتی خلاف مقررات بهداشتی می توان شکایات خود را نزد سازمان بهداشت و درمان مطرح نمود.

4. سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی

در صورت عملکرد سالن زیبایی مورد نظر خلاف استانداردهای صنعتی و کیفیتی می توان به سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران مراجعه نمود و شکایت خود را مطرح کرد.

5. دادگستری

در صورت عملکرد سالن های زیبایی خلاف قانون جرم و جنایت، می توان شکایت از آرایشگاه زنانه را نزد دادگستری مطرح کرد.

دلایل شکایت از آرایشگاه زنانه

بنا به دلایل متعدد می توان شکایت از آرایشگاه زنانه را مطرح کرد. گاهی اوقات عدم وجود مجوز تاسیس سالن زیبایی یا مجوز صنفی دلیل اصلی طرح این شکایت می باشد. انجام برخی امور خاص در سالن ها و آرایشگاه های زیبایی ممنوع می باشد از این رو مشاهده این موارد در آرایشگاه های زنانه متخلف می توان شکایت خود را مطرح کرد و از مراجع قضایی درخواست کرد تا واحد مورد نظر تحت پیگرد قانونی قرار گیرد. از مهمترین مواردی که اعتبار سالن های زیبایی را تحت تاثیر قرار می دهد می توان به تزریق بوتاکس، ژل و امور زیبایی اشاره کرد. طبق قانون این امور باید توسط پزشک متخصص زیبایی انجام گیرند. از مهمترین اعمال مجرمانه سالن های زیبایی زنانه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خدمات سولاریم
 • اعمال تزریقات روی صورت و بدن

دلایل شکایت از آرایشگاه زنانه

به طور کلی می توان گفت هر عملی که از حیطه صلاحیت سالن زیبایی خارج باشد به عنوان عمل مجرمانه محسوب می شود. عدم تخصص سالن های زیبایی به منظور فعالیت در این حوزه ها باعث می شود تا این اعمال مجرمانه محسوب شوند. این اعمال از حساسیت بالایی برخوردار هستند و در صورت عدم انجام آن تحت نظر پزشک متخصص زیبایی عفونت چشم، عفونت بدن، سوختگی و غیره را به همراه خواهد داشت. از مهمترین دلایل طرح شکایت از آرایشگاه زنانه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. عدم رضایت از نتایج کار

مواردی همچون رنگ مو نامناسب، شکل نادرست ابرو و گوش و نتایج نامناسب پیرسینگ و تاتو شرایط را برای طرح شکایت از آرایشگاه زنانه فراهم می سازد.

2. عدم ارائه توضیحات کامل در رابطه با روند خدمات

از دیگر دلایل طرح این شکایت می توان به عدم ارائه توضیحات در رابطه با روند خدمات توسط پرسنل سالن زیبایی اشاره کرد. پرسنل آرایشگاه زنانه باید توضیحات کامل را در مورد مدت زمان ماندگاری رنگ مو و احتمال وجود عوارض جانبی پس از عمل ارائه دهند.

3. استفاده از محصولات زیبایی تقلبی یا ارزان قیمت

در صورتی که سالن زیبایی مورد نظر به جای عطر اصل از عطرهای تقلبی استفاده کند یا برای رنگ کردن مو از رنگ موهای غیر استاندارد به کار ببرد شما قادر به طرح شکایت از ایشان در مراجع قضایی معتبر خواهید بود.

3. عدم ارائه پاسخ مناسب به درخواست مشتری پس از ارائه خدمات

مواردی همچون عدم پاسخگویی به شکایات و سوالات مردم در رابطه با عملکرد آرایشگاه زمینه را برای طرح این شکایت فراهم می سازد.

4. کیفیت پایین خدمات

از دیگر دلایل طرح شکایت از آرایشگاه زنانه می توان به کیفیت پایین خدمات ارائه شده در سالن های زیبایی اشاره کرد. مواردی همچون استفاده از وسایل قدیمی و کهنه و عدم استفاده اصولی از مواد شیمیایی زمینه را برای طرح این شکایت فراهم می سازد.

همواره توصیه می شود قبل از استفاده خدمات آرایشگاه های زنانه به صورت دقیق آن را مورد بررسی قرار دهید تا از بروز مشکلات مختلف پیشگیری نمایید.

کلام آخر

پس از مشخص شدن نوع تخلف آرایشگاه زنانه می توان به مراجع صالح رفت و شکایت از آرایشگاه زنانه را مطرح کرد. آرایشگاه های زنانه ممکن است بنا به دلایل مختلف مرتکب تخلف شوند که در این صورت می توان با دست باز از آن ها شکایت کرد. همواره توصیه می شود در صورت مواجهه با این موارد در طرح شکایت خود کوتاهی نکنید و مراتب را به مراجع صالح ارسال نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مورد پیگیری قرار گیرند. عبور از مراکز زیبایی متخلف به راحتی ممکن است نتایج جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

3.3/5 - (9 امتیاز)

سحر تمدنی نژاد

سلام سحر هستم، از سال 1397 فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

نظرات 7

 1. من از خانمی که تتو وبلید وشید لب مثلا یاد میدند تو مهرشهر به نام ((ارزو میزانی)) شکایت دارم

  ایشون رسما کلاه برداره وبعد از ثبت نام کلاسهای اموزشیش جواب تلفن ادم نمیده

  مدل میبری اگر مدل شرایط کار نداشته باشه میگه مدلت سوخت شده

  بیانه ثبت نام های کلاسهای دیگه رو که ترغیب ودروغ تشویقت کرده ثبت نام کنی پس نمیده ومیگه سوخت شده کلا نشسته اونجا میگه بیاین پولتونو بدید به من برید گمشید کجا باید شکایت کنم من تنها نیستم چند نفر دیگه هم هستند اونها پولهای خیلی زیاد تری دادند بیچاره ها وپول پس نمیده ویادم نمیده

 2. سلام من از آرایشگاه لی لی رضایی در تهران شکایت دارم چون از من ۱۶ میلیون پول گرفتن که کوتاهی مو رو آموزش بدن که بنا به دلایلی منصرف شدم و خودشون گفتن که پولتونو پس میدیم ولی الان یک ماهه که دارن وعده امروز و فردا میدن

 3. با سلام از آرایشگاه دنیا کاظمی در خیابان رباط سوم رو به رو راهنمایی رانندگی شکایت دارم
  مدل مویی که به آن نشان دادم را جوری مدل زده که تمام کار کنانش در سالن خندشون گرفته بود .
  اصلا نمی‌دونم از کجا مجوز گرفته تازه اصلا گردن نمی‌گرفته آنقدر بد کوتاه کرده که مجبور به ماشین کردن شدم

 4. سلام من ازارایشگاه سوزان ارومیه درخیابان. رسالت۲شکایت دارم،قسمت رنگ کار و‌کاشت ناخن،برای کاشت رفتم پیشش و کارش ب دلم نبود ایراد داشت بهش ک گفتم تلفنی و باپیامک کلی بهم فحاشی کردتوهین کرد پولمم پس نداد،برای آموزش رنگ رفتم پیشش پولی ک گرفت جدا مواد هم خودمون خریدیم مواد ماهم بالا کشید باقیشو،هزینه مدل هم ک میومدو مارنگ میزدیم از مواد خودمون اونم بالا کشید،لطفا بگید چجوری میتونم ازطریق بهداشت شکایت کنم

 5. سلام من از ارایشگاه سوزان ارومیه شکایت دارم، قسمت رنگ کار و‌کاشت ناخن، برای کاشت رفتم پیشش و کارش ب دلم نبود ایراد داشت بهش ک گفتم تلفنی و باپیامک کلی بهم فحاشی کرد توهین کرد پولمم پس نداد، برای آموزش رنگ رفتم پیشش پولی ک گرفت جدا مواد هم خودمون خریدیم مواد ماهم بالا کشید باقیشو،هزینه مدل هم ک میومدو مارنگ میزدیم از مواد خودمون اونم بالا کشید، لطفا بگید چجوری میتونم ازطریق بهداشت شکایت کنم

 6. سلام از آرایشگاه زنانه یاس شکایت دارم خواستم ببینم اصلا مجوز داره یانه ولی موفق نشدم. مراجعه کردم به آرایشگاه و گفتن کارت رنگ من ۴ساعت طول میکشه که شده ۸ساعت . بعد این همه معطلی گفتم موی منومصری بزنن انقد کوتاه کردن که چسبیده به سرم در واقع یک سوم هایلایت منو چیدن و گند زدن به مدل مو و بلندی موی من. پول هایلایتی که دیگه رو سرم نیست با وقاهت گرفتن. و مسئول رنگشون کاملا بی ادب و با بی احترامی صحبت میکنه. شب عیدی اعصاب منو خورد کردن پول زور هم گرفتن. بوی گند سیگار هم تو آرایشگاه آدمو خفه میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا