تبلیغات در مستر وکیل
دانستنی‌های حقوقیکیفری

شکایت از گل فروشی بابت عدم ارسال گل⚖️【 آپدیت 1403 】

برای طرح شکایت از گل فروشی بابت عدم ارسال گل روش های مختلف بسیار زیادی وجود دارند. از جمله این روش ها می توان به طرح این شکایت از طریق مراجع قضایی اشاره کرد. یکی از روش های خرید گل به صورت اینترنتی است. در صورت انتخاب این روش برای خرید گل، فروشگاهی را باید انتخاب نمایید که نشان نماد اعتماد الکترونیکی داشته باشد. سایت هایی که صلاحیت لازم را داشته باشند می توانند از طریق مراکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت نماد اعتماد الکترونیکی را دریافت نمایند.

مدارک مورد نیاز شکایت از گل فروشی بابت عدم ارسال گل

برای طرح شکایت از گل فروشی بابت عدم ارسال گل باید تمام مدارک و مستندات نمایانگر تخلفات یا جرایم این فروشگاه ها را ارائه دهید. تمام این مدارک و اسناد باید همراه با شکواییه به پرونده پیوست شوند. طبق قانون برای اثبات دعاوی مختلف می توان از سند، اقرار، شهادت، سوگند و قسامه استفاده کرد. علم و آگاهی کارشناسان در روند رسیدگی به پرونده ها تاثیر قابل توجهی دارد. آدرس سایت خرید، اسکرین شات ها، تصاویر وجوه واریزی به حساب فروشگاه و غیره از مهمترین دلایل و مستندات هستند که باید به شکواییه پیوست شوند. برای تنظیم شکواییه در این زمینه می توان با بهترین وکیل تنظیم قرارداد در تهران مشورت کرد. یک مشاوره خوب و مناسب با روند طرح شکایت برای شما مستندات و ادله منطقی که می توان از آن ها استفاده کرد را مشخص می سازد.

مدارک مورد نیاز شکایت از گل فروشی بابت عدم ارسال گل

روش های طرح شکایت از گل فروشی بابت عدم ارسال گل

فروشگاه های سطح شهر یا کیوسک های گل فروشی ممکن است از مشتریان خود سفارش قبول کنند اما بنا به دلایل مختلف از ارسال محصول سفارشی در زمان مشخص خودداری نمایند. همچنین ممکن است گل و گیاه سفارشی با تاخیر به دست مشتری برسد. در این شرایط قانونگذار برای طرح این شکایت و به منظور مطالبه خسارت از فروشنده مراجعی را مشخص کرده است. از طریق سامانه ها و نهادهای زیر می توان این شکایت را مطرح نمود:

روش های طرح شکایت

1. سامانه ثبت شکایات مردمی

یکی از مراحل شکایت از گل فروشی بابت عدم ارسال گل که به راحتی در دسترس عموم مردم قرار دارد، شکایت از طریق سامانه فعال و وابسته به سازمان حقوق مصرف کننده و تولید کننده می باشد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند شخصا برای طرح این شکایت اقدام کنند. افراد به عنوان شاکی خصوصی موضوع را پیگیری کرده و به سرانجام می رسانند. در این شرایط چندین مسیر پیش روی شما وجود خواهد داشت و با توجه به نوع شرایط می توان یکی از آن ها را اتتخاب نمود. در نهایت شکایت از طریق مرجع خاص پیگیری خواهد شد. کسب مشاوره در این زمینه لازم و ضروری است. از این رو می توان با بهترین وکیل تهران مشورت کرد و راهنمایی های لازم را از ایشان دریافت کرد.

2. صنف و اتحادیه گل و گیاه استان

از دیگر روش های طرح شکایت از گل فروشی بابت عدم ارسال گل می توان به مراجعه به اتحادیه صنف گل و گیاه اشاره کرد. پس از مراجعه به این اتحادیه باید مدارک، مستندات و ادله لازم را به این نهاد ارائه داد. این شکایت را می توان از طریق این اتحادیه مورد پیگیری قرار داد. از جمله مدارک تصدیق و گواه برای شکایت خود می توان به رسید یا فاکتور خرید، فیش واریزی و غیره اشاره کرد. بازرسان و کارشناسان اداره مربطه ظرف 10 روز از تاریخ ثبت شکایت، فرصت دارند موضوع را توسط کارشناسان مربوطه پیگیری نمایند. در صورت اثبات تخلف فروشگاه مذکور، میزان تخلف مشخص خواهد شد.

فروشگاه گل و گیاه متخلف موظف به بازگشت وجه و جلب رضایت مشتری به عنوان شاکی می باشد. در صورت عدم رفع مشکل از این طریق صنف مربوطه باید مراتب را به مراجع بالاتر ارجاع دهد. این موضوع را به خاطر داشته باشید که پیگیری شکایت از طریق اصناف سریع تر و راحت تر است. همچنین پیگیری شکایت از این طریق به زمان کمتری نیاز دارد.

3. سازمان تعزیرات حکومتی

در صورت عدم دستیابی به نتیجه مطلوب در طرح شکایت از گل فروشی به دلیل عدم ارسال گل، از طریق اتحادیه اصناف پرونده در طول 10 روز کاری به سازمان تعزیرات مرجوع می شود. رسیدگی به پرونده در این سازمان حدودا یک ماه طول می کشد. رسیدگی به پرونده این شکایت در سازمان تعزیرات حکومتی به این صورت است که پس از دریافت شکایت مدیر یا معاونین شعبه صلاحیت خود برای رسیدگی به پرونده را بررسی می کنند. پس از اثبات صلاحیت آن ها در آغاز فرآیند رسیدگی نسخه ای از گزارشات به سازمان نظارت و بازرسی مرجوع می شود.

در صورت اثبات تخلف گل فروشی توسط این سازمان، متهم برای ارائه توضیحات بیشتر احضار می شود و پس از مراجعه ایشان و دریافت مدارک و مستندات لازم رای نهایی توسط این سازمان صادر می شود. اگر متهم در شعبه مورد نظر حاضر نشد، حکم فروشگاه به صورت غیابی صادر می شود. در این شرایط متهم می تواند تقاضای واخواهی را به شعبه اعلام کند. شعبه نیز موظف است این درخواست را بررسی کند. در صورت عدم حضور متهم در جلسه شعبه مربوطه، حق تجدید نظرخواهی نخواهد داشت و نمی تواند پس از اجرای حکم،  درخواست تجدید نظر خواهی رای نهایی را ارائه دهد. اگر متهم درخواست واخواهی نکند، پرونده به اجرای احکام مرجوع خواهد شد.

4. مراجع حقوقی دادگستری

در صورت تاخیر یا عدم ارسال محصول سفارشی، خریدار متحمل خسارت خواهد شد. فرد در این شرایط با کسب نظر کارشناس یا تامین دلیل قضایی، دادخواست خود مبنی بر مطالبه ضرر و زیان مادی یا معنوی را باید در دادگاه های حقوقی مطرح کند. در این موارد می توان از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران مشورت گرفت. پس از بررسی موضوع توسط دادگاه های حقوقی و جلب نظر کارشناس، رای نهایی صادر خواهد شد.

کلام آخر

با توجه به حجم زیاد پرونده شکایت از گل فروشی بابت عدم ارسال گل و مشاهده این اتفاقات در کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی و غیر آنلاین، می توان عنوان کرد تخمین زمان آغاز و اتمام طرح شکایت به صورت دقیق غیر قابل پیش بینی است. برای رسیدگی به این پرونده نمی توان زمان دقیق عنوان کرد.

4/5 - (2 امتیاز)

سحر تمدنی نژاد

سلام سحر هستم، از سال 1397 فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا