تبلیغات در مستر وکیل
دانستنی‌های حقوقی

شکایت از تالار پذیرایی چگونه است؟⚖️【 آپدیت 1403 】

اکثر مهمانی ها و مراسمات در زمان های گذشته در خانه برگزار می شد و امر دشواری نبود. اما امروزه افزایش جمعیت و کوچک شدن خانه ها و زندگی آپارتمانی باعث شده تا بیشتر مراسم های غم یا شادی در تالارها برگزار گردند. در حال حاضر مراسمی همچون نامزدی، عقد، عروسی و دیگر مجالس در تالارهای پذیرایی برگزار می گردند. عدم رعایت برخی از نکات و قوانین رزرو تالار از طریق مسئولین برای افراد مشکلاتی را ایجاد می کند. در صورت مواجهه با این مشکلات می توان شکایت از تالار پذیرایی را مطرح کرد.

مطالب مشابه: جهت مشاهده 10 تا از بهترین وکیل حقوقی در مشهد کلیک کنید

روش های مختلف طرح شکایت از تالار پذیرایی

عدم رعایت موارد ذکر شده در قرارداد با تالارها از سوی مدیریت تالار، شرایط را برای طرح شکایت از تالار پذیرایی و دفاع از حق و حقوق را امکان پذیر می سازد. گاهی اوقات پس از رزرو تالار و بستن قرارداد به دلیل کوتاهی مسئولین تالار پذیرایی در انجام وظایف خود با مشتریان دچار اختلاف می شوند. در صورت بروز این موارد آشنایی با نحوه شکایت از تالار پذیرایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای آشنایی با این موارد بهتر است با بهترین وکیل تهران مشورت نمایید. روش های مختلف طرح این شکایت شامل موارد زیر می باشند:

روش های شکایت از تالار پذیرایی

حضوری

طرح شکایت از تالار پذیرایی از روش های مختلف امکان پذیر می باشد. یکی از روش های طرح این شکایت مراجعه حضوری مشتری به مراکز مربوطه برای درج شکایت می باشد. در صورت عقد قرارد اد و رزرو تالار بروز تخلف از سوی تالار پذیرایی می توان نسبت به طرح شکایت علیه سالن پذیرایی اقدام کرد. در این روش برای طرح شکایت می توان به صورت حضوری به دفتر اتحادیه تالارها مراجعه کرد و شکایت از تالارهای پذیرایی را ثبت کرد. برای این منظور به تنظیم شکایت نامه با کمک بهترین وکیل تنظیم قرارداد در تهران نیاز خواهید داشت. شکایت شما با این کار در حداقل زمان ممکن مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در صورت تایید شکایت، با تالار متخلف طبق قوانین مختلف برخورد می شود.

غیرحضوری

به منظور طرح شکایت از تالار پذیرایی هنگام مواجهه با تخلف از سوی ایشان همیشه نیاز به مراجعه حضوری به مراکز مربوطه نخواهید داشت. افراد گاهی اوقات بنا به دلایل مختلف از جمله مشغله کاری، مسافت طولانی و ترافیک قادر به مراجعه حضوری به دفاتر اتحادیه تالارها برای درج شکایت خود نخواهند بود. وب سایت اتحادیه تالارها برای رسیدگی به شکایت از تالار پذیرایی راه اندازی شده است تا مشتریان قادر به گزارش شکایات خود علیه این اماکن باشند.

دلایل طرح شکایت از تالار پذیرایی

عدم پایبندی تالار پذیرایی به موارد ذکر شده در قرارداد نارضایتی مشتریان را به همراه دارد و گاهی اوقات ممکن است کار به شکایت برسد. گاهی از اطرافیان خواهیم شنید که برای برگزاری مراسم خود دور فلان تالار را خط بکشید زیرا به تعهدات خود عمل نمی کنند. ممکن است در برخی مواقع در رابطه با پروسه شکایت خود از تالارهای پذیرایی صحبت کنند. قبل از رزرو تالار همواره توصیه می شود با وظایف و موارد تخلف آن ها به طور کامل آشنا شوید تا در صورت بروز مشکل آگاهانه و با راه و روش صحیح و اصولی از حق و حقوق خود دفاع کنید.

دلایل شکایت از تالار پذیرایی

1. دریافت مبلغ بیش از نرخ مصوب

همواره توصیه می شود هنگام عقد قرارداد با تالارها تمام شرایط و ضوابط را با دقت بالا مطالعه نمایید و در صورت مواجهه با موارد نامفهوم در بندهای قرارداد از مسئولین بخواهید تا توضیحات لازم را به شما ارائه دهند تا از بروز مشکل احتمالی در آینده پیشگیری نمایید. در برخی مواقع تالارها برای ارائه خدمات اضافه ممکن است نسبت به نرخ ثبت شده در قرارداد هزینه بیشتری دریافت نمایند که این امر در حقیقت تخلف محسوب می شود. در صورت بروز این موارد می توان به صورت قانونی شکایت خود از تالارها را مطرح کرد و تخلف آن ها را ثبت کرد. این امر اعتبار تالارهای پذیرایی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

2. عدم رعایت قوانین مربوط به کنسلی

عدم توجه تالارهای پذیریی به موارد ذکر شده در رابطه با کنسلی قراردادها و کنسل کردن قرارداد مشتریان به صورت خودسرانه شرایط را برای طرح شکایت از تالار پذیرایی فراهم می سازد. کنسل شدن قراردادها بدون دلیل منطقی توسط تالارها برای میزبان مجلس خسارات جبران ناپذیری را به همراه دارد. مشتریان با اعتماد به شرایط درج شده در قرارداد با تالار کارت عروسی، میوه و شیرینی خود را برای پذیرایی از مهمانان خود تدارک می بینند. این اقدام غیرمنتظره از سوی تالار باعث هدر رفتن هزینه مشتریان خواهد شد و در شرمندگی میزبان در مقابل مهمانان را به همراه دارد. در این شرایط با طرح شکایت از تالار پذیرایی می توان درخواست پرداخت ضرر و زیان را داشت.

3. عدم توجه به نکات بهداشتی از سوی تالار

هنگام انتخاب و رزرو تالار عروسی یکی از مهمترین نکات که باید در نظر گرفته شود نظافت بخش های مختلف آن می باشد. تالارها موظف هستند با دقت و حساسیت بالا نکات بهداشتی را رعایت کنند و سلامت کارکنان و مهمانان مجلس را فراهم سازند. عدم توجه به نکات بهداشتی و تخلف در این موارد شرایط را برای طرح شکایت از تالار پذیرایی برای افراد فراهم می سازد. افراد می توانند پس از گزارش شکایت خود به ارگان های مربوطه آن ها را پیگیری کنند.

اهمیت انتخاب بهترین تالار

برای برگزاری مراسم و مجالس خود در تالار پذیرایی بدون مشکل خاص، بهتر است نکات مهمی را در نظر بگیرید تا با مشکلاتی همچون کنسل شدن مراسم بدون دلیل خاص و مشکلات بهداشتی مواجه نشوید. هنگام انتخاب بهترین تالار پذیرایی باید نکات مهم زیر را در نظر بگیرید تا مجبور به طرح شکایت نشوید.

  • انتخاب بودجه برای اخذ تالار
  • اهمیت به محدوده جغرافیایی تالار
  • کیفیت غذا
  • سرویس بهداشتی و رختکن پذیرایی

انتخاب تالار پذیرایی

کلام آخر

در صورت نارضایتی مشتری از خدمات تالار پذیرایی و عدم عملکرد ایشان به تعهدات خود در اجرای وظایف، حقوق مشتری ضایع خواهد شد. در این شرایط می توان طبق قانون شکایت از تالار پذیرایی مورد نظر را مطرح کرد. از مهمترین دلایل طرح این شکایت می توان به کنسل شدن مجالس از سوی تالارها اشاره کرد. این امر برنامه های شما را با خاطره بد رقم خواهد زد. طرح این شکایت به صورت حضوری و غیرحضوری از طریق دفاتر و وب سایت اتحادیه تالارها امکان پذیر می باشد. در انتخاب تالار باید همواره جوانب احتیاط را رعایت کرد تا مجبور به طرح شکایت نشوید.

4/5 - (2 امتیاز)

سحر تمدنی نژاد

سلام سحر هستم، از سال 1397 فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا