تبلیغات در مستر وکیل
دانستنی‌های حقوقی

شکایت از باشگاه ورزشی _ مربی ورزشی چگونه است؟⚖️【 آپدیت 1403 】

باشگاه های ورزشی و باشگاه های بدنسازی مراجعین بسیار زیادی دارند. در مقابل باید خدمات و آموزش هایی که ارائه می دهند، سلامت افراد جامعه را تضمین کنند. یکی از موثرترین افراد در ارتقای سطح نشاط و سلامت جامعه، مربی ورزشی می باشد. این شخص با توجه به دانش و تخصص کافی خود باید تمام تلاش خود را به کار بگیرد تا هنرجویان و ورزشکاران را در رشته های مختلف ورزشی آموزش دهد. یک مربی ورزشی به هیچ وجه نباید از مسئولیت خود به سادگی عبود کند و مسائل حقوقی مهم این حرفه را نادیده بگیرد. در صورت مشاهده تخلف از سوی باشگاه یا مربی ورزشی زمینه برای طرح شکایت از باشگاه ورزشی _ مربی ورزشی فراهم می شود.

نحوه شکایت از باشگاه ورزشی _ مربی ورزشی

ماموران پلیس امنیت عمومی و اماکن موظف به نظارت بر نحوه فعالیت باشگاه های ورزشی هستند. برای طرح شکایت از باشگاه ورزشی _ مربی ورزشی می توان با فوریت پلیس 110 تماس گرفت. همچنین می توان به کلانتری مراجعه کرد و تخلفات موجود را گزارش داد. فدراسیون پزشکی و ورزشی در سالیان اخیر تحت عنوان ستاد نظارت بر سلامت باشگاه ها و اماکن ورزشی کشور، ستادی تاسیس کرده است تا بر نحوه فعالیت تمام باشگاه های ورزشی کشور نظارت کند. افراد در صورت مشاهده هرگونه تخلف می توانند شکایت خود را در سامانه رسیدگی به شکایات و تخلفات اماکن ورزشی ثبت کرده و آن را پیگیری نمایند.

نحوه شکایت از باشگاه ورزشی _ مربی ورزشی

متاسفانه اغلب افراد هنگام مواجهه با مشکل حقوقی در ابتدا برای رفع مشکل خود به وکیل دادگستری مراجعه نمی کنند و این موضوع تبعات جبران ناپذیری برای آن ها به همراه خواهد داشت. اخذ وکیل در مسائل مربوطه به طرفین دعوا کمک بسیار زیادی خواهد کرد اما بنا به دلایل مختلف ممکن است به وکیل دادگستری دسترسی نداشته باشید که در این شرایط بهتر است از خدمات مشاوره حقوقی استفاده کنید.

مدارک مورد نیاز شکایت از باشگاه ورزشی _ مربی ورزشی

تمام اسناد و مدارک بیانگر تخلفات صورت گرفته توسط باشگاه ورزشی یا مربی ورزشی هنگام تمرین و مسابقه همچون تامین دلیل قضایی، نظر کارشناسان ورزشی، شاهدین امر، فیلم یا عکس یا دیگر دلایل باید همراه با لایحه تنظیم شده و نوع شکایت به پرونده پیوست شوند. برای تنظیم شکایت نامه می توان از بهترین وکیل تنطیم قرارداد در تهران کمک گرفت. به طور کلی می توان گفت برای طرح هر نوع ادعا یا شکایت باید تمام مدارک و مستندات بیانگر حقانیت را در صورت نیاز به سازمان پزشکی ورزشی یا دادگاه ارائه داد. تمام این مدارک باید همراه لایحه دفاعیه به پرونده ضمیمه شوند. در این زمینه می توان از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران کمک گرفت.

لازم به ذکر است که طبق قانون برای اثبات دعاوی مختلف می توان از سند، اقرار، شهادت، قسامه و سوگند استفاده کرد. البته علم و آگاهی قاضی نیز در بسیاری از پرونده ها تاثیر قابل توجه دارد. انجام مشاوره خوب و مناسب با مسیر شکایت پیش بینی شده با بهترین وکیل تهران استفاده از ادله و راهکار منطقی را برای شما مشخص می سازد.

زمان مورد نیاز برای شکایت از باشگاه ورزشی _ مربی ورزشی

پس از اثبات ادعای انتصابی در پرونده های شکایت از باشگاه ورزشی_ مربی ورزشی می توان عنوان کرد که طرح شکایات در مسائل ورزشی به دلیل برخورداری از حساسیت بالا و لزوم برگزاری کارشناسی و کمیسیون مختلف اندکی طولانی و زمان بر می باشد. با توجه به مراحل مختلف رسیدگی به این دعاوی در دادسرا و دادگاه، تخمین زمان آغاز و اتمام طرح این نوع شکایت به صورت دقیق غیر قابل پیش بینی است. همچنین رسیدگی به دلایل شاکی و متشاکی زمان مورد نیاز برای دستیابی به نتایج در این پرونده را افزایش می دهد.

از این رو برای طرح این شکایت نمی توان زمان مشخص عنوان کرد. بدون شک کارشناسان و وکلای شاغل در حوزه صدمات ورزشی، با تجربه خود در پیگیری و انجام پرونده های مختلف در این زمینه بهترین و سریع ترین مسیر را می توانند برای شما انتخاب کنند. به منظور پیشگیری از رد درخواست خود در مراجع قضایی می توان قبل از طرح آن با بهترین وکیل تهران و متخصص در این حوزه مشورت کرد. مسیر موفقیت پرونده را از این طریق می توان مورد بررسی قرار داد.

تخلفات باشگاه های ورزشی _ مربی ورزشی

از مهمترین اقداماتی که از طرف باشگاه ورزشی _ مربی ورزشی تخلف محسوب می شوند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نصب دوربین مدار بسته در فضای باشگاه
 • ایجاد مزاحمت برای همسایگان و کسبه محدوده
 • نداشتن جواز کسب
 • عدم وجود کارت بیمه ورزشی
 • عدم استفاده از مربی متخصص و دارای مدرک
 • عدم وجود رابطه با پزشک و مشاور ورزشی
 • فروش و توزیع دارو
 • مکمل و پودر غیر مجاز بدنسازی
 • استفاده از پوستر برهنه و نیمه برهنه
 • پخش موسیقی غیر مجاز
 • تجمع اراذل و اوباش
 • ارائه خدمات خارج از سرویسکاری به مشتریان
 • انتشار تصاویر خارج از شئونات اسلامی

ارائه مواد غذایی یا مکمل به ورزشکار توسط مربی

مربی باشگاه با کارت مربیگری خود تحت هیچ شرایطی و به هیچ عنوان حق پیشنهاد، تجویز و ارائه برنامه غذایی را ندارد. ورزشکاران باید به مشاور یا پزشک برای دریافت برنامه غذایی مراجعه کنند. در صورت مواجهه با کوچک ترین مورد در این زمینه توسط باشگاه، اقدامات لازم برای پلمب شدن آن صورت می گیرد. باشگاه ورزشی نیز حق فروش، تجویز یا پیشنهاد مصرف مکمل و داروی غیر مجاز ورزشی را ندارد. در صورت مشاهده و اثبات این تخلف توسط باشگاه، در اسرع وقت اقدامات لازم برای پلمب شدن باشگاه ورزشی مورد نظر انجام می گیرند. فدراسیون پزشکی و ورزشی کشور اعلام کرده در صورت بروز این تخلف توسط باشگاه ها، باشگاه متخص به کمیسیون ماده 5 وزارت ورزش و جوانان مرغی خواهد شد.

تخلف ارائه مکمل غذایی به ورزشکار

کلام آخر

اکثر مشکلات موجود در مراجع پزشکی ورزشی، دادسراها و دادگاه ها و عدم موفقیت در طرح شکایت از باشگاه ورزشی _ مربی ورزشی متخلف، عدم توجه به مقررات و اصول صحیح تنظیم دادخواست و شکایت نامه می باشد. در این زمینه یا موارد مشابه باید از افراد متخصص مشاوره دریافت کرد. در صورت نیاز به مشاوره حقوقی در رابطه با تنظیم شکایت تخصصی در زمینه های مختلف و به منظور تهیه و تنظیم دادخواست بهتر است از کارشناسان و وکلای متخصص کمک بخواهید. برای این منظور می توان از خدمات متنوع وب سایت حقوقی مستر وکیل استفاده کرد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

سحر تمدنی نژاد

سلام سحر هستم، از سال 1397 فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

نظرات 3

 1. سلام. در استان خراسان جنوبی شهرستان بیرجند. سالن ورزشی شهید تختی خیابان طالقانی، باوجود داشتن سیستم سرمایشی و گرمایشی متاسفانه مسئول سالن از سیستم های موجود برای ورزشکاران استفاده نمی کند. مخصوصا الان که فصل گرما هست. و اصلا نمی‌شود داخل سالن بدلیل گرمای زیاد دوام آورد. لازم به ذکر است این منطقه جز مناطق گرمسیر نیز هست. به مسئول سالن چندین بار یادآوری شده ولی اقدام نمی‌کند. لازم به ذکر است ایشان هزینه سالن را سر موعد کامل دریافت می‌کند.

 2. باسلام خدمت فدراسیون ومدیریت گرامی من یک شهروندرباط کریم هستم وباشگاه اهورانورمیرم رفتارواخلاق مدیریت ومنشی عالی پیلاتس میرم خانم ساطعی عزیزوگرامی عالی ودوست داشتنی هستن ولی بعضی مربیهای اونجا به خانم ساطعی وکلاس بی احترامی وتوهین میکنن شایددیگه اونجا نروم

 3. سلام خسته نباشید ببخشید یک سوال داشتم من به یک باشگاهی رفتم که ادعا میکرد زیر نظر باشگاه استقلاله و حتی روی لباس هاشون هم آرم استقلال خورده بود حتی یک شخصی که شباهت خیلی زیادی به آقای مهدی فنونی زاده داشت رو به عنوان پیشکسوت سابق استقلال به ما معرفی کردن بعد از دریافت مبلغی و ثبت قرار داد ما فهمیدیم که همه ی اینا دروغ بود و در اصل این یک آکادمی ساده بوده و هیچ ارتباطی با استقلال نداشته.خواستم ببینم میتونم شکایت تنظیم کنم پولم رو برگردونم یا نه؟ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا