تبلیغات در مستر وکیل
دانستنی‌های حقوقی

لیست کامل دادگاه های زنجان +【شماره تماس و آدرس】⚖️

دادگاه های زنجان از جمله محاکم و مراجع قضایی می باشند که تمام تلاش خود را برای اجرای عدالت به کار می گیرند. در صورتی که نسبت به دیگر افراد جامعه، نهادها و ارگان های مختلف شکایت داشته باشید باید به دادگاه مراجعه نمایید. پرسنل دادگاه از اطلاعات حقوقی کافی برخوردار می باشند و با قوانین مدنی و مجازات کشور آشنا می باشند. پرسنل این مراجع قضایی در زمینه قضاوت از تجربه و تبحر کافی برخودار می باشند. تعداد زیادی از مراجع قضایی در این شهر وجود دارند و قضات باتجربه آن ها را اداره می کنند. اگر به دنبال کسب اطلاعات در زمینه دادگاه های زنجان می باشید ما را تا پایان همراهی نمایید.

لیست دادگاه های زنجان

همواره به ساکنین زنجان توصیه می شود قبل از طرح شکایت خود در دادگاه با بهترین وکیل زنجان مشورت نمایند و راهنمایی های لازم را از ایشان دریافت کنند. لیست دادگاه های زنجان را در این بخش همراه آدرس برای شما عزیران آورده ایم تا در صورت نیاز به این اطلاعات دسترسی داشته باشید.

لیست دادگاه های زنجان

1. دادگستری عمومی و انقلاب زنجان

دادگستری عمومی و انقلاب یکی از مهمترین دادگاه های زنجان می باشد. این دادگاه به دعاوی حقوقی، عمومی و پرونده های مربوط به دادگاه انقلاب رسیدگی می کند. پرونده های زیر در این دادگاه مورد پیگیری قرار می گیرند:

  • تمام دعاوی حقوقی
  • اقدام علیه امنیت کشور
  • توهین به رهبر انقلاب

این دادگاه در تمام شهرستان های استان دارای شعبه های مختلف است و به پرونده های مردم رسیدگی می کنند.

آدرس: زنجان، بزرگراه 22 بهمن، مجتمع ادارات


2. دادگاه تجدید نظر

از دیگر دادگاه های زنجان می توان به دادگاه تحدید نظر آن اشاره کرد. به طور کلی می توان گفت تمام شهرها و استان های کشور دارای دادگاه تجدید نظر می باشند. پرونده های تجدید نظر در این دادگاه مورد بررسی قرار می گیرند. در صورت اعتراض نسبت به رای صادره از دادگاه بدوی می توانید درخواست تجدید نظر و بررسی دوباره پرونده را به دادگاه تجدید نظر ارسال نمایید.

آدرس: زنجان، بزرگراه 22 بهمن، جنب پارک بانوان، خیابان راه و ترابری، ساختمان دادگستری کل استان زنجان


3. دادگاه کیفری زنجان

از دیگر دادگاه های زنجان می توان به دادگاه کیفری آن اشاره کرد. این دادگاه به ساکنین این شهر خدمات حقوقی ارائه می دهند. دعاوی کیفری نوع یک در این دادگاه مورد رسیدگی قرار می گیرند. در نهایت احکام لازم صادر می شوند. جرایم با مجازات زیر در این مجتمع قضایی مورد رسیدگی قرار می گیرند:

  • سلب حیات
  • حبس ابد
  • قطع عضو
  • دعاوی مختلف

این دادگاه در زنجان چندین شعبه مختلف دارد. برای حل و فصل این پرونده ها می توان از بهترین وکیل کیفری در زنجان کمک گرفت.

آدرس: زنجان، بزرگراه 22 بهمن، مجتمع ادارات


4. شوراهای حل اختلاف

یکی از دادگاه های زنجان، شورای حل اختلاف می باشد که تحت نظر قوه قضاییه فعالیت می کند. این دادگاه صلاحیت رسیدگی به دعاوی مختلف را دارد. شورای حل اختلاف در این شهر شعبه های مختلف بسیار زیادی دارد که اختلافات مردم در آن مورد رسیدگی قرار می گیرند. پرسنل این شوراها تمام تلاش خود را برای ایجاد صلح و سازش بین افراد به کار می گیرند.

آدرس: زنجان، مجتمع ادارات، خیابان شهید ورقایی، ساختمان شماره 5 دادگستری

مراحل ثبت شکایت در دادگاه های زنجان

همانطور که اطلاع دارید برای ثبت شکایت باید از طریق مراجع ذی صلاح اقدام کرد. مراجع قضایی، دادگاه ها و دادگستری های استان های مختلف مسئول رسیدگی به دعاوی مختلف بین افراد می باشند. برای طرح شکایات مختلف باید مراحل مشخص طی شوند. برای ثبت شکایت ابتدا توصیه می شود در سامانه ثنا و ابلاغ الکترونیک ثبت نام نمایید.

با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی می توان برای دعاوی حقوقی دادخواست تنظیم کنید و پرونده های کیفری را ثبت نمایید. باید به خاطر داشته باشید که درخواست مورد نظر خود را باید برای مراجع صالح تدوین و ارسال نمایید. تمامی مدارک و مستندات در رابطه با ادعای خود را باید به درخواست پیوست نمایید. پس از اتمام این مراحل باید منتظر ماند تا زمان جلسه دادرسی توسط دادگاه مشخص گردد. اطلاع رسانی این تاریخ به طرفین از طریق سامانه ابلاغ انجام می گیرد. طرفین در این شرایط باید در زمان و تاریخ مشخص به دادگاه مراجعه کرده و از حقوق خود دفاع کنند. دادگاه سپس با توجه به علم و توانایی خود و با استناد به مدارک و شواهد می تواند پرونده را بررسی کرده و حکم نهایی را صادر کند.

به سرانجام رسیدن برخی پرونده ها ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد. برای دستیابی به نتایج مطلوب ممکن است به چندین جلسه دادرسی نیاز داشته باشید. طرفین دعوا باید در این جلسات حاضر شوند در غیر این صورت عواقب این موضوع به عهده طرفین می باشد. طرفین دعوا در این مسیر می توانند به بهترین وکلای زنجان مراجعه کنند و از ایشان کمک بخواهند.

ثبت شکایات در سامانه ثنا

برای انجام تمام امور قضایی ابتدا باید در سامانه ثنا یا سامانه ابلاغ الکترونیک قوه قضاییه ثبت نام کرد. به عنوان مثال برای طرح شکایت از شرکت های هواپیمایی باید وارد این سامانه شد. این سامانه تمام ابلاغ های دستگاه قضایی را به فرد ابلاغ می کند. برای ثبت نام در این سامانه می توان به دفاتر خدمات الکترونیک مراجعه کرد. برای ثبت نام در این سامانه در دست داشتن اطلاعات هویتی و کارت ملی و شناسنامه لازم و ضروری است. علاوه بر این اطلاعات باید شماره تلفن خود را نیز در این سامانه ثبت کنید تا از طریق پیامک ابلاغیه ها به شما اطلاع داده شود. در غیر این صورت مسئولیت عواقب ایجاد شده به عهده خودتان می باشد.

کلام آخر

در صورت بروز مشکلات حقوقی می توان به دادگاه های زنجان مراجعه کرد یا از طریق تماس با شماره های این مراجع قضایی پاسخ سوالات خود را دریافت نمود. لازم به ذکر است که مراجعه به این محاکم و مراجع قضایی و ثبت درخواست در آن ها مراحل مختلفی دارد که باید به نحو صحیح انجام گیرند تا پرونده توسط دادگاه مورد نظر بررسی شود. دادگاه با توجه به مدارک موجود می تواند حکم نهایی را صادر کند. همواره توصیه می شود قبل از طرح شکایت در دادگاه، آدرس دقیق این مراجع قضایی را شناسایی کنید تا دچار سردرگمی نشوید.

5/5 - (1 امتیاز)

سحر تمدنی نژاد

سلام سحر هستم، از سال 1397 فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا