تبلیغات در مستر وکیل
دانستنی‌های حقوقی

شکایت مسافر از راننده اسنپ چگونه است؟⚖️【 آپدیت 1402 】

افزایش روز افزون استفاده افراد از اسنپ و دیگر پلتفرم های مربوط به حمل و نقل باعث شده تا دغدغه ها و مسائل حقوقی مربوط به آن نیز افزایش یابند. در حال حاضر اکثر افراد با مزایا و معایب این سیستم های حمل و نقل درگیر هستند. قیمت و هزینه پایین رفت و آمد این بسترها در مقایسه با آژانس ها و غیره ازمهمترین دلایل محبوبیت آن ها هستند. از دیگر دلایل محبوبیت این بسترها می توان به آسانی استفاده از خدمات آن ها اشاره کرد. در بین بسترهای مختلف مربوط به حمل و نقل، اسنپ در بین کاربران از محبوبیت قابل توجهی برخوردار است. مناسب بودن قیمت اسنپ و وجود تعداد رانندگان بسیار زیاد در سطح شهر باعث شده به درخواست های مسافران در کمترین زمان ممکن پاسخ داده شود. در صورت نارضایتی از خدمات اسنپ می توان شکایت مسافر از راننده اسنپ را مطرح کرد.

مطالب مشابه: جهت مشاهده 10 تا از بهترین وکیل حقوقی در اصفهان کلیک کنید

نحوه شکایت مسافر از راننده اسنپ

امتیاز رانندگان برای این مجموعه از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. به نحوی است که اگر راننده امتیاز کمتر از حد مشخص داشته باشد، اسنپ از ادامه همکاری با ایشان خودداری می کند. به همین دلیل است که رانندگان تمام تلاش خود را برای افزایش رضایت مسافر به کار می گیرند. اگر میانگین امتیاز راننده از حد مشخص بیشتر باشد، به ایشان پاداش و شرایط ویژه اعطا می شود. به این صورت راننده برای جلب رضایت مسافر تشویق می گردد. برای این منظور کافی است با شماره های مذکور تماس بگیرید و پس از آن با اپراتور مربوطه ارتباط برقرار کنید و اعتراض و شکایت مسافر از راننده اسنپ را اعلام کنید.

نحوه شکایت مسافر از راننده اسنپ

از آنجا که هر سفر یک کد دارد و تاریخچه سفر و جزئیات آن در سرورهای اسنپ ثبت می گردد، ثبت شکایت مسافر از راننده اسنپ آسان است و تنها کافی است که مسافر کد سفر خود را به اپراتور مربوطه اعلام نماید تا جزئیات سفر مورد بررسی قرار گیرد. به منظور تنظیم شکایت نامه برای این منظور می توان با بهترین وکیل تنظیم قرارداد در تهران مشورت کرد. پس از ثبت شکایت، اپراتور شکایت مسافر را به بازرسی انتقال می دهد تا موضوع مورد نظر مورد بررسی قرار گیرد و از صحت آن اطمینان کسب شود. در صورت اثبات صحت و درستی تخلف راننده و شکایت مسافر، حساب کاربری راننده برای همیشه غیر فعال خواهد شد. در این شرایط راننده دیگر قادر به همکاری با مجموعه اسنپ نخواهد بود.

دلایل مختلف شکایت مسافر از راننده اسنپ

افراد می توانند به تنهایی شکایت خود علیه اسنپ و راننده را ثبت نمایند. می توان تخلف راننده اسنپ را به عوامل و پشتیبان آن گزارش داد تا بررسی های لازم صورت گیرد. در این صورت راننده متوجه اعمال غیراخلاقی خود خواهد شد و حساب کاربری ایشان برای همیشه یا به صورت موقت مسدود می شود. در صورت حاد بودن موضوع مورد نظر و نیاز به پیگیری های بیشتر و فراتر از شرکت اسنپ، بهتر است از بهترین وکیل تهران کمک بخواهید. ایشان با مشاوره و راهنمایی های خود بهترین راه را به شما نشان خواهد داد.

دلایل شکایت مسافر از راننده اسنپ

یک وکیل خبره و حرفه ای می تواند به تمام سوالات شما یا موارد ابهام موجود در زمینه شکایت، نحوه ثبت آن و پیگیری پاسخ مناسب ارائه دهد. همچنین یک وکیل شما را از تمام حقوق قانونی آگاه خواهد ساخت. در نهایت قادر به تحقق تمام حقوق خود در چارچوب قانون خواهید بود. بنا به دلایل مختلف ممکن است مسافر از راننده اسنپ ناراضی باشد و به فکر ثبت شکایت و اعتراضات خود نسبت به ایشان بیفتد. از مهمترین دلایل شکایت مسافر از راننده اسنپ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پیش آمد اتفاق در طول مسیر و ایجاد بحث بین مسافر و راننده. اگر راننده در این شرایط با بی احترامی و فحاشی به مسافر پاسخ بدهد ایشان می تواند نسبت به طرح شکایت اقدامات لازم را انجام دهد.
  • در صورت خوب نبودن رانندگی ایشان نیز می توان علیه او شکایت طرح کرد. اگر راننده اسنپ با بی ملاحظگی و بدون دقت رانندگی کند، احتمال برخورد ایشان با دیگر خودروها در طول مسیر وجود داشته باشد که منجر به تصادف شود می توان علیه ایشان شکایت کرد.
  • از دیگر دلایل شکایت مسافر از راننده اسنپ می توان به عدم وجود سیستم تهویه مناسب در ماشین اشاره کرد. همچنین اگر راننده اجازه استفاده از سیستم تهویه ماشین را به مسافر ندهد می توان علیه ایشان شکایت کرد.
  • عدم رعایت حریم خصوصی مسافر توسط راننده و سوار کردن شخص دیگر به ماشین در طول راه از دیگر دلایل طرح شکایت مسافر از راننده اسنپ می باشند.

شرایط غیر فعال شدن حساب کاربری راننده

برای غیر فعالسازی حساب کاربری راننده اسنپ دو حالت وجود دارد. این غیر فعالسازی حساب کاربری ممکن است به صورت موقت یا دائم باشد. غیر فعالسازی حساب کاربری راننده تا حد زیادی به عملکرد ایشان و امتیازات او بستگی دارد. اگر امتیازات راننده از حد مشخص کمتر باشد حساب کاربری ایشان غیر فعال خواهد شد. در صورت دریافت پیامک اطلاع رسانی اخطار و تذکرات توسط راننده اسنپ، اگر ایشان پیامک را در نظر بگیرد و آن را جبران کند. حساب کاربری دوباره فعال خواهد شد.

به عنوان مثال اگر اخطار در رابطه با استفاده از ماسک، رعایت نکات بهداشتی یا توصیه اسنپ برای فراگیری مجدد آموزش ها از طریق واحد مربوطه باشد و راننده آن ها را رعایت نماید، قادر به ادامه فعالیت خود برای این مجموعه خواهد بود. راننده باید در فرصت یک ماهه تمام تلاش خود را به کار گیرد تا رضایت مسافر را جلب کرده و امتیاز خود را افزایش دهد. در صورت حاد بودن گزارش مسافر و غیر قابل جبران بودن خطای راننده، حساب کاربری ایشان به صورت دائم غیر فعال خواهد شد.

کلام آخر

در حال حاضر گله و شکایت مسافران اسنپ نسبت به افزایش هزینه سفرها و عدم قبول سفر تا زمان فعالسازی گزینه افزایش فیمت بسیار زیاد شده است. افزایش هزینه سفر به ویژه در شهرهای بزرگ باعث می شود افراد هنگام استفاده از این بسترها برای حمل و نقل داخل شهری، مقایسه انجام دهند. در نهایت از پلتفرمی استفاده می کنند که قیمت پایین تری را پیشنهاد دهد. همچنین مسافر ممکن است از سوی راننده مورد آزار و اذیت جنسی قرار گیرد. در این شرایط می توان شکایت مسافر از راننده اسنپ را مطرح کرد.

5/5 - (2 امتیاز)

سحر تمدنی نژاد

سلام سحر هستم، از سال 1397 فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا