تبلیغات در مستر وکیل
دانستنی‌های حقوقیکیفری

شکایت از پمپ بنزین جایگاه سوخت cng چگونه است؟⚖️【 آپدیت 1403 】

برخی از افراد تصور می کنند پمپ بنزین یکی از مراکزی است که امکان تخلف از سوی آن ها وجود ندارد. در حای که تجربه در طول سالیان اخیر ثابت کرده جایگاه داران نیز در مناطق مختلف کشور ممکن است مرتکب تخلف شوند. شکایت از پمپ بنزین جایگاه سوخت cng ممکن است بنا به دلایل مختلف از قبیل اخذ مبالغ بالا از مردم به عنوان انعام و کم فروشی مطرح شود.

نحوه شکایت از پمپ بنزین جایگاه سوخت cng

سازمان تعزیرات، سامانه 09627 و انجمن جایگاه داران بنزین از جمله مراجع رسیدگی به شکایت از پمپ بنزین جایگاه سوخت cng هستند. در صورت شکایت از این جایگاه ها می توان به صورت قانونی اقدام کرد. اجبار مردم به پرداخت هزینه مازاد از طرف کارکنان پمپ بنزین یکی از مهمترین تخلفات این صنف می باشد. آسان ترین روش ثبت این شکایت ارتباط گیری از طریق سامانه 09627 می باشد. از طریق این شماره می توان تخلفات این حوزه را گزارش داد تا در اسرع وقت به شکایات شما رسیدگی شود. با کمک بهترین وکیل تنظیم قرارداد در تهران می توان برای طرح این شکایت شکواییه تنظیم کرد.

نحوه طرح شکایت از پمپ بنزین

روش های طرح شکایت از پنپ بنزین جایگاه سوخت cng

اکثر شکایات افراد از پمپ بنزین جایگاه سوخت cng از طریق سامانه خاص ثبت و رسیدگی می شوند. اگر موضوع شکایت به سازمان تعزیرات مربوط باشد این سازمان شکایات مطرح شده را در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار می دهد. ثبت شکایت از طریق سامانه برای شاکی مزایای بسیار زیادی به همراه دارد و به مراجعه حضوری به مراجع ذی صلاح برای طرح شکایت نیاز نخواهید داشت.

1. سازمان تعزیرات

سازمان تعزیرات حکومتی یکی از مراجعی است که به شکایت از پمپ بنزین جایگاه سوخت cng رسیدگی می کند. مرجع رسیدگی کننده به شکایت شما تا حد زیادی به نوع موضوع شکایت وابسته می باشد. گرانفروشی و کم فروشی از رایج ترین دلایل طرح این شکایت است. در تمام اصناف کاری ممکن است گرانفروشی رخ دهد و تنها به این حوزه محدود نمی شود. هیچ پمپ بنزینی از لحاظ قانونی حق ندارد بنزین با با نرخ بالاتر از نرخ مصوب به فروش برساند. این امر تخلف محسوب می شود و امکان طرح شکایت به این دلیل برای شهروندان وجود دارد. سازمان تعزیرات حکومتی از جمله مراجعی است که به این تخلف به صورت تخصصی رسیدگی می کند.

در صورت مواجهه با عرضه بنزین بالاتر از قیمت واقعی می توانید شکایت خود را از طریق سازمان تعزیرات مطرح نمایید. ابتدا تخلف اعلام شده مورد رسیدگی قرار می گیرد و نظارت های مورد نیاز انجام می گیرد. اعلام نظر نهایی در رابطه با شکایات از طریق سازمان تعزیرات به طور معمول با تاخیر انجام می شود زیرا بررسی های دقیق و لازم در این حوزه مورد نیاز است. پس از طرح شکایت تیم تحقیقاتی به محل ارسال می گردد. پس از اثبات تخلف توسط این سازمان شکایت مورد رسیدگی قرار می گیرد و تصمیم نهایی اخذ می شود. گاهی ممکن است جایگاه داران متخلف جریمه شوند.

2. انجمن جایگاه داران سوخت

قبل از طرح شکایت بهتر است مرجع صالح را مشخص نمایید. مجموعه ای از مراجع رسیدگی صالح برای گروه های شغلی مختلف تعیین شده اند. عرضه کنندگان سوخت و بنزین نیز از این قاعده مستثنی نیستند. تمام پمپ بنزین های فعال کشور تحت نظر انجمن جایگاه داران سوخت فعالیت می کنند. از این رو این انجمن صلاحیت رسیدگی به این شکایت را دارد. در صورت عدم رضایت از این مراکز می توانید شکایت خود را در انجمن ثبت کنید. مراکز ذی ربط پس از ثبت شکایت اقدامات لازم را برای رسیدگی به شکایت در اتحادیه انجام می دهند.

به منظور رسیدگی به تقاضای خود باید مراحل مشخصی را طی کنید. رسیدگی به این شکایات پروسه طولانی دارد و شاکی باید آن را به درستی انجام دهد. به دلیل طولانی بودن روند این شکایت تا اتخاذ رای نهایی توسط انجمن جایگاه داران باید مدت زمان زیادی را انتظار بکشید. پس از صدور رای نهایی، پمپ بنزین های متخلف جریمه خواهند شد و امکان توقیف فعالیت کاری تا مدت معین وجود خواهد داشت.

3. سامانه 09627

برقراری ارتباط با سامانه 09627 آسان ترین روش ثبت شکایت از پمپ بنزین جایگاه سوخت cng می باشد. انواع شکایات از این مراکز و گزارش تخلف آن ها را می توان از طریق شماره 09627 مطرح کرد. با شماره گیری این شماره با شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ارتباط برقرار خواهید کرد و شکایت با توجه به موضوع خود به واحد مربوطه مرجوع می شود. مراجع صالح سامانه ای طراحی کرده اند تا بتوانید بنا به دلایل مختلف شکایت غیر حضوری از این مراکز را مطرح نمایید.

دلایل طرح این شکایت

برای طرح شکایت از پمپ بنزین جایگاه سوخت cng حتما باید شاهد تخلف این مراکز باشید. در نهایت می توانید برای طرح شکایت خود اقدامات قانونی را انجام دهید. دلایل مختلف ممکن است باعث طرح این شکایت شوند که از مهمترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دلایل شکایت از پمپ بنزین

1. اجبار مسئول جایگاه برای بنزین زدن

اجبار مسئول جایگاه برای بنزین زدن بیشتر یکی از موارد تخلف مراکز پمپ بنزین می باشد. مسئولین این مراکز با استفاده از ترفندهای مختلف راننده را وادار به بنزین زدن می کنند تا درآمد بیشتری کسب نمایند. مسئولین این مراکز حق ندارند افراد را به انجام این کار مجبود کنند. این رفتار تخلف محسوب می شود و امکان شکایت از پمپ بنزین را فراهم می کند.

2. اختلاف موجود بین مبلغ پرداختی و بنزین زده شده

اختلاف موجود بین مبلغ پرداختی و بنزین زده شده از دیگر دلایل طرح این شکایت می باشد. در این شرایط مسئولین اقدام به عرضه بنزین با حجم کم و قیمت بالا می کنند که این تخلف توسط سازمان تعزیرات قابل پیگیری می باشد.

این شکایت را می توان همانند شکایت از پارکینگ به دلیل دریافت تعرفه بیشتر مطرح کرد. از دیگر دلایل طرح این شکایت می توان به فروش مکمل بنزین، عرضه بنزین با قیمت بالاتر از نرخ مصوب، اختلاف موجود بین بنزین ارائه شده و بنزین مصرفی اشاره کرد.

کلام آخر

شما می توانید در تمام مراحل طرح شکایت از پمپ بنزین جایگاه سوخت cng از وکیل آنلاین کمک بخواهید. این وکیل می تواند تمام اطلاعات مورد نیاز شما را به راحتی در اختیارتان قرار دهد. برای طرح این شکایت باید مجموعه ای از شرایط قانونی رعایت شوند که بدون بهره گیری از وکلا باتجربه روند رسیدگی عملا دشوار خواهد شد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

سحر تمدنی نژاد

سلام سحر هستم، از سال 1397 فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

نظرات 6

  1. دو جایگاه سوخت در خیابان کارگر جنوبی وجود دارد یکی بالاتر از میدان پاستور و دیگری پایین تر از چهار راه لشکر. هر دو جایگاه با کلاهبرداری و به زور مکمل بنزین را تحمیل کرده و به فروش می رسانند لطفا این موضوع را پیگیری نمایید

  2. ا سلام دیروز 1403/03/18 ساعت حدود10صبح ماشین سواری آردی آتش گرفت متاسفانه گارگر پمپ بنزین مه می بایست آگاهی با امد و نجات رابلد باشد از بردن کپسول به سوی ماشین صرف نظر کرده موضوع پیرسدم گفت مشتری …….جایگاه المهدی عسگران

  3. سلام من در جایگاه سی ان جی دچار اسیب شدید شدم ور راننده فوت کرد متاسفانه خواستم بدونم دیه میدن یا نه خیلیم خرج کردم تو بیمارستان گفتن اگه شکایت کنی باید آزاد حساب کنی یه بارم رفتم پزشگی قانونی معاینه مجدد دوم‌ مونده آیا دیه میدن یا نه

  4. تاریخ دهم خرداد ۴۰۳ساعت دو ونیم مراجعه کردم پمپ بنزین پایین پارک نیاوران جایگاه ۱۳۴با پمپ جایگاه نتونستم بنزین بزنم مامور پمپ گفت با پمپ بعدی بزن اونم نشد بزنم به من گفت باکت گاز بنزین داره برو استارت بزن گاز بده در حین این کار فورابایه ترفند خاصی مکمل باز کرد گفت با این درست میشه هر چه گفتم نمی خوام بنزین نمی زنم تا پیاده بشم ریخته بود .بابت یه قوطی مکمل ۴۲۵ هزار تومن کم کرد .مشخص بود که نازل ها دستکاری شدن .این دزدی در روز روشنه که نازل ها رو دستکاری کنی و بزور جنسی رو بندازی هیچ جا هم پاسخگو نیست.

  5. سلام من همراه مریض سرطانی هستم در مسیر بیمارستان بقیه الله العظم در تاریخ شانزده اردیبهشت ساعت چهار و هجده دقیقه در جایگاه سراج واقع در خیابان مظفر با حقه کنستر یعنی بستن چسب بدور نازل و گفتن باک شما هوا دارد .سوختگیری امکانپذیر نمیباشد با امتحان دو عدد نازل از یک پمپ و گفتن باید دو عدد اکتان بریزید داخل باک تا مشکل کنستر شما حل بشه مبلغ هفتادو بیست هزار تومان از کارت بانک ملی مریض کشیدن با سرعت عمل باور نکردنی زیر سی ثانیه این اتفاق افتاد مامور پمپ چی گفت پاتو بذار رو گاز دور متور رو چهار باشه تا من درستش کنم بعد دو تا اکتانو ریخت توی باک و بلافاصله بنزین زد نهایتا گفت من به شما گفتم من درستش میکنم وگرنه ضرر میلیونی خرابی کنستر باید انجام میدادین با اینکه مریض اعلام کرد شرایط سرطانیشو توضیح داد در راه بیمارستانه این دو نفر با استفاده از ناآگاهی ما دو عدد اکتان به مبلغ هفتصدو بیست هزار تومان از کارت بیمار کشیدن ما تو عمل انجام شده قرار گرفتیم حالا نمیدونم کجا باید شکایت کنیم اصلا کسی هست پیگیر این موضوع و این مبلغ بشه شماره اعلام شکایتم اصلا جواب نمیده فقط اهنگ انتظار پخش میکنه از ۷ صبح تا نه صبح دارم این آهنگو گوش می‌کنم واقعا باید متاسف بود برای نهاد نظارت

  6. باعرض سلام وعرض ادب بنده دوشنبه شب ۲۷فروردین ماه ساعت ۲۳اجبارادرجایگاه ۱۲۰غرب تهران برای سوخت گیری وارد شدم نحوه قرار گرفتن کارت خوان های این جایگاه وسط دوپمپ می‌باشد شخص طوری جلوی پمپ ایستاده بود که نتوانم کارت بکشم لذا کارت را دریافت کرد بجای ۲۹هزارتومان ۲۹۰هزارتومان کشیده فردا همان روزسه شنبه رفتم نبود گفتند شماره کارت بده شب یافردا بریزه چهارشنبه شخص را پیدا نکردم فردی بیشعور طلبکار بود گفت شب ۲۰به بعدبیا برو بالحن بد صبر کردم ۲۰/۲۲رفتم دیدم آقا اصلا در جریان نیست با تندی اینبار که منتظر بودم گفتم اگر اشتباه کشیدی چرا کم نمی‌کشید این اسمش دزدیه متوجهی نه به زنو بچم حرام نمیدهم نگو گفتم ببین سرشیفتت که گفت۸میریزم نریخته وخودم که ریش هخامنشیتو کوتاه کردی که نشناسم بنده خدا گیر آدمی افتادی که صدسال بعدهم ببینه بشناسه!!؟ درکل هیچ برخوردی که شایسته اینجور اراذل و اوباش که باهم تبانی میکنند متاسفانه عدم برخورد صحیح نیروی انتظامی هم مزید برعلت هست برخوردمناسبی نمی‌کنند وکلا جلودار ندارند گوشی بردم مغازه پاساژ علاءالدین کنار گذر در پیاده رو طرف براحتی برگشته میگه نمیدم برو به هرکسی خواستی بگو پلیس مستقر در محل که حالا نیست حتی به بنده تشرمیره شکایت بعد از سه ماه تمام مجتمع بی درو پیکری که هیچ صاحبی درمیدان منیریه ندارد خانوم میگه پرخا اختلاف شاهددارب؟رسیدداری؟ااینجوری بازپرسی قبول نمیکنه و نکرد حالا من مال باخته این دادسرای متخلفی که به‌خاطر تصادفی ساختگی فردی که در دفتر حفاظت بود یاسرپرست نمی‌دونم ولی خانومش همکارم بودند در بانک سپه برای گروهی از معاندین نظام طی کارشکنی دومرحله پرداخت دیه وخسارت مالی داشت که اولی پرونده هیچ سابقه‌ای نداره و هیچ نقطه ای از قوه قضاییه هم پاسخگوی بنده نیست چرا؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا