تبلیغات در مستر وکیل
دانستنی‌های حقوقیکیفری

چگونه از شرکت های فروش آنلاین بیمه شکایت کنم؟ ⚖️【 آپدیت 1403 】

در صورت عدم رضایت از نحوه رسیدگی به پرونده خسارت، نحوه صدور بیمه نامه و دیگر مسائل مربوط به شرکت فروش آنلاین بیمه می توان شکایت خود را مطرح کرد. اکثر شرکت های بیمه، مرکزی برای رسیدگی به شکایت از شرکت های فروش آنلاین بیمه دارند. در صورت عدم رسیدگی به شکایات از شرکت های بیمه توسط این مراکز برای دستیابی به حقوق خود راه حل های بسیار زیادی وجود دارند. بیمه مرکزی موظف است به شکایات از شرکت های بیمه رسیدگی نماید. شما می توانید برای طرح این شکایت با بهترین وکیل حقوقی در اصفهان مشورت کنید و راهنمایی های لازم را از ایشان دریافت نمایید. اما نحوه طرح این شکایت چگونه است؟

دلایل شکایت از شرکت های فروش آنلاین بیمه

شرکت های بیمه اگر به تعهدات و وظایف خود به خوبی عمل نکنند امکان طرح شکایت از شرکت های فروش آنلاین بیمه برای افراد فراهم می شود. از مهمترین دلایل طرح شکایت از این شرکت های بیمه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صدور بیمه نامه
 • پرداخت خسارت
 • وجود دفاتر غیر مجاز
 • نمایندگان رسمی شرکت های بیمه
 • متواری شدن مسبب حادثه در صورت فقدات بیمه نامه، لغو یا تعلیق بیمه گرو گذاشته
 • جبران کسری بیمه نامه، خارج از ظرفیت خودرو، بیش از سقف تعهدات بیمه گر

دلایل شکایت از شرکت های فروش آنلاین بیمه

اگر مدارک موجود نمایانگر کوتاهی شرکت های بیمه در ارائه خدمات باشند، با ارائه آن ها می توان شکایت از شرکت های فروش آنلاین بیمه را مطرح نمود. امروزه امکان استفاده از خدمات سایت و اپلیکیشین های مختلف برای دریافت خلافی خودرو به صورت آنلاین وجود دارد. در صورت داشتن اعتراض نسبت به خلافی خودرو، شکایات شما در مراجع قانونی رسیدگی خواهند شد. برای رسیدگی شکایات خود در مراجع قانونی می توان از بهترین وکیل کیفری در اصفهان کمک خواست و راهنمایی های لازم را از ایشان دریافت نمود.

مراحل شکایت از شرکت های فروش آنلاین بیمه

برای طرح این شکایت ابتدا باید به سایت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران با آدرس WWW.CENTINSUR.IR مراجعه کرد. در صفحه اصلی این سایت باید گزینه های پاسخگویی و رسیدگی به شکایات انتخاب گردند. با انتخاب این گزینه به سامانه رسیدگی به شکایات بیمه مرکزی وارد خواهید شد. مراحل طرح این شکایت شامل موارد زیر می باشد:

1. تایید قانون

در نخستین مرحله شکایت از شرکت های فروش آنلاین بیمه باید گزینه تایید قوانین را انتخاب نمود. قانون ارتقا سلامت نظام اداری در این شرایط پذیرفته خواهد شد و می توان وارد مرحله بعد شد.

2. انتخاب نوع شکایت

در مرحله دوم باید مشخص گردد که قصد طرح شکایت از چه جایی را دارید یا کجا با مشکل مواجه شده اید. در این بخش مراکز صدور، پرداخت خسارت و نماینده ها به این صورت طبقه بندی شده اند.

 • صدور بیمه نامه و شکایت از بیمه گذار
 • پرداخت خسارت( در صورت زیان دیدن و وجود پرونده)
 • پرداخت خسارت( متحمل زیان شدن و عدم وجود پرونده)
 • نمایندگان رسمی شرکت های بیمه
 • دفاتر غیر مجاز
 • کارگزاران رسمی که از بیمه مرکزی پروانه کسب کرده اند.
 • ارزیابان رسمی که از بیمه مرکزی پروانه دریافت نموده اند.
 • صندوق تامین خسارات بدنی( مراجعه به صورت مستقیم)
 • صندوق تامین خسارات بدنی( مراجعه به شرکت بیمه)

3. مشخصات بیمه نامه

در این مرحله اسم شرکت بیمه، شماره بیمه نامه و عنوان بیمه نامه باید وارد گردند.

4. اطلاعات شاکی

در این مرحله اطلاعات زیر باید درج شوند:

 • کد ملی
 • تاریخ تولد
 • تلفن ثابت
 • کد پستی
 • موبایل
 • پست الکترونیکی
 • استان و شهر همراه با آدرس
 • وضعیت شکایت

کد تاییدی که به شماره تلفن شما پیامک شده است باید در این مرحله وارد گردد تا بتوان وارد مرحله بعد شد.

5. سوابق، مستندات و شرح شکایت

با توجه به نوع شکایت مطرح شده از شرکت های فروش آنلاین بیمه می توان وارد این مرحله شد. در صورت داشتن شکایت از صدور بیمه نامه و دریافت خسارت سوابق بیمه ای باید در این بخش درج شوند. در غیر این صورت باید به شرح شکایت خود بپردازید و موضوع شکایت از شرکت بیمه مورد نظر را وارد نمایید. طرح شکایت همچنین باید در این مرحله توضیح داده شود. تصاویر مورد نیاز از مدارک لازم باید در بخش مستندات ارسال شوند. حجم فایل ها باید از 14 مگابایت کمتر باشند. در نهایت شکایت از شرکت های فروش آنلاین بیمه ثبت خواهد شد.

نحوه پیگیری شکایات

پس از ثبت شکایت از شرکت های فروش آنلاین بیمه با استفاده از کد رهگیری می توان مراحل طرح شکایت و نتایج آن ها را پیگیری کرد. برای این منظور نیاز به ورود سایت www.centinsure.ir برای بار دیگر خواهید داشت. حال باید وارد بخش پاسخگویی و رسیدگی به شکایات شد. در این بخش باید روی بخش پیگیری شکایات کلیک کرد. کد شکایت و کد ملی شاکی همراه با کد امنیتی درخواستی باید درج شوند. در مرحله نهایی پیگیری این شکایت باید جدول کامل فعالیت های انجام شده در رابطه با شکایت را مشاهده کرد. در صورت دستیابی به نتیجه مطلوب در شکایت خود، وضعیت نهایی به اطلاع شما خواهد رسید.

 نحوه رسیدگی به شکایات

آیین نامه 71 شورای عالی مبنی بر رسیدگی به شکایت از شرکت های فروش آنلاین بیمه می باشد. شرکت های بیمه باید واحد رسیدگی و پاسخگویی به شکایات در سراسر کشور را داشته باشند. این واحد باید تحت نظارت مستقیم مدیر عامل شرکت عمل کند. این امر زمان مورد نیاز برای رسیدگی و پاسخگویی به شکایات را به حداقل می رساند.

رسیدگی به شکایات

کلام آخر

از مهمترین دلایل افراد برای طرح <strong>شکایت از شرکت های فروش آنلاین بیمه می توان به عدم آگاهی و اطلاع کافی در رابطه با پوشش های بیمه و مدارک لازم برای دریافت خسارت اشاره کرد. شما می توانید با مشورت با وکیل آنلاین از تمامی قوانین بیمه ای به زبان ساده مطلع شوید. امکان مقایسه تمامی شرکت های بیمه قبل از خرید نیز به منظور انتخاب بهترین و ارزان ترین بیمه برای شما فراهم شده است. در حال حاضر امکان پرداخت خسارت برای بیمه خودرو به صورت آنلاین فراهم شده است. این امر به شما کمک می کند بدون نیاز به مراجعه حضوری، خسارات مالی کمتر از 20 میلیون تومان را از شرکت های بیمه خود یا راننده مقصر حادثه دریافت نمایید. این موضوع از رفت و آمدها و هزینه های اضافه پیشگیری می کند.

5/5 - (1 امتیاز)

سحر تمدنی نژاد

سلام سحر هستم، از سال 1397 فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا