تبلیغات در مستر وکیل
دانستنی‌های حقوقی

لیست کامل دادگاه های ارومیه +【شماره تماس و آدرس】⚖️

هنگام مواجهه با مسائل و مشکلات حقوقی بدون شک به کمک مراجع صالح و آگاه برای رسیدگی به آن ها نیاز پیدا خواهید کرد. دادگاه های ارومیه از جمله مراجعی محسوب می شوند که افراد برای عدالت خواهی به آن ها مراجعه می کنند. قاضی رئیس و مدیر دادگاه می باشد که از علم و تحصیلات قضاوت برخوردار می باشد. ایشان با تکیه بر علم و تحصیلات خود و بررسی مدارک و مستندات قادر به صدور رای نهایی می باشد. لازم به ذکر است که پیروی از دستور دادگاه ضرورت دارد و عدم توجه به آن با عواقب خاص همراه می باشد. قبل از مراجعه به دادگاه بهتر است با بهترین وکیل ارومیه مشورت نمایید و راهنمایی های لازم را از ایشان دریافت کنید.

لیست دادگاه های ارومیه

افراد هنگام مواجهه با مشکلات قضایی ممکن است به مراجعه به دادگاه های ارومیه برای ارائه شکواییه خود نیاز پیدا کنند. در این شرایط پیدا کردن دادگاه ها و دادسراها ممکن است به یک چالش برای افراد تبدیل شود. به منظور کاهش دغدغه های اقشار مختلف، لیست دادگاه های این شهر را همراه با اطلاعات تماس و آدرس آن ها برای شما آورده ایم. در رابطه با حیطه تخصص دادگاه ها و دادسراها نیز بحث خواهیم کرد تا با زمینه کاری آن ها به طور کامل آشنا شوید.

لیست دادگاه های ارومیه

1. دادگاه عمومی و انقلاب ارومیه

یکی از مهمترین دادگاه های ارومیه، دادگاه عمومی و انقلاب آن می باشد. این دادگاه از لحاظ موقعیت جغرافیایی در جنوب شهر واقع شده است و حوزه فعالیت ایشان، حیطه عمومی و حقوقی می باشد. مسائل همچون طلاق، دزدی و فحاشی در این دادگاه مورد بررسی قرار می گیرند. از این رو شما می توانید شکایت فحاشی خود را در این دادگاه مطرح نمایید. این دادگاه به بررسی مسائل کلی می پردازد و در صورت عدم رفع آن ها، پرونده را به مراجع تخصصی ارجاع می دهد. این مرجع قضایی مسئول بررسی و قضاوت پرونده های قضایی نیز می باشد. مسئولیت رسیدگی به پرونده های امنیت داخلی و مواد مخدر به عهده این دادگاه می باشد. جرایمی همچون توهین به رهبری نیز در این مجموعه مورد رسیدگی قرار می گیرد.

شماره تلفن: 04412349001

آدرس: ارومیه، کوی دادگستری، بلوار امام علی

دادگاه انقلاب ارومیه

2. دادگاه خانواده ارومیه

از دیگر دادگاه های ارومیه می توان به دادگاه خانواده آن اشاره کرد. در صورتی که مسائل و مشکلاتی که در شورا مطرح شده اند حل نشوند پرونده آن ها به دادگاه خانواده مرجوع می شود. طی جلسات مستمر در این مرجع پرونده هایی از قبیل طلاق، مهریه، ارثیه و حضانت مورد بررسی قرار می گیرند. قضات تمام تلاش خود را برای حل آن ها به کار می گیرند. بهترین وکیل خانواده در ارومیه که در این دادگاه ها فعالیت می کند نیز می تواند در این زمینه تا حد زیادی به شما کمک کند.

شماره تلفن: 04413368873

آدرس: ارومیه، بلوار آزادی، فلکه ساعت، جنب آتش نشانی

3. دادگاه تجدید نظر و کیفری

از دیگر دادگاه های ارومیه که مسئولیت رسیدگی به پرونده های مردم را به عهده دارد می توان به دادگاه تجدید نظر و کیفری اشاره کرد. پس از تشکیل دادگاه بدوی و صدور حکم در این دادگاه، طرفین ممکن است نسبت به حکم صادر شده اعتراض داشته باشند. دادخواست تجدید نظر در این شرایط باید ارائه شود. دادخواست تجدید نظر در این دادگاه بررسی می شود.

پس از صدور حکم اگر احساس کردید قاضی دقت کافی به پرونده شما نداشته و اسناد جدید در دسترس دارید و با استفاده از آن ها می توانید نسبت به تغییر رای دادگاه اقدام نمایید بهتر است درخواست تجدید نظر را تنظیم نمایید. پس از ارائه دادخواست می توان اعتراض خود را به حکم صادره اعلام کرد تا پرونده شما برای بار دوم در این دادگاه بازبینی شود.

شماره تلفن: 044132220219

آدرس: ارومیه، میدان انقلاب، دادگستری کل استان

4. شورای حل اختلاف ارومیه

قبل از مراجعه به دادگاه، شورای حل اختلاف به حل مسائل می پردازد. مسائل سطحی اغلب در این مکان حل و فصل می شوند. وظیفه اصلی این شورا حل مسائل است و این شورا تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا مشکل افراد را حل کند و از کشیده شدن پرونده به دادگاه جلوگیری به عمل آورد. اگر مسئله کاملا پیچیده باشد و طرفین دعوا توافق نکنند پرونده به دادگاه کشیده خواهد شد.

شماره تلفن: 04433362451

آدرس: ارومیه، بلوار والفجر 2، روبروی پارک ملت

5. سازمان قضایی نیروهای مسلح

سازمان قضایی نیروهای مسلح از دیگر دادگاه های ارومیه محسوب می شود که مسئول رسیدگی به دعاوی و پرونده های حوزه نیروهای مسلح می باشد. این مجموعه قضات توانمند دارد که در پرونده های نیروهای مسلح تجربه ویژه دارند.

شماره تلفن: 044-33440810

آدرس: ارومیه، ارشاد، بلوار ارتش

ویژگی های قضات دادگاه های ارومیه

قاضی مدیر و رئیس دادگاه می باشد و با توجه به پرونده، شواهد، مدارک و مستندات حکم نهایی را صادر می کند. قضاوت شغلی حساس و دشوار است زیرا باید به قضاوت بین طرفین دعوا بپردازد. اشتباهات قاضی ممکن است باعث ضایع شدن حق دیگر افراد گردد. از این رو قضات باید ویژگی هایی باشند که بتوانند به بهترین نحو ممکن از عهده وظایف خود برآیند. اطلاعات حقوقی بسیار بالا یکی از مهمترین وظایف قاضی می باشد. ایشان باید در رشته حقوق تحصیل کرده باشد و بر تمام قوانین حاکم بر کشور تسلط داشته باشد. یک قاضی همچنین باید قوانین مجازات اسلامی را به طور کامل بشناسد. یک قاضی ماهر و باتجربه باید قدرت قضاوت و تشخیص مسائل را داشته باشد.

از دیگر ویژگی های مهم یک قاضی می توان به ایمان قوی ایشان اشاره کرد. افراد مومن نمی توانند به راحتی سخن ناحق بگویند و حقوق افراد را از بین ببرند. با توجه به دادگاه محل فعالیت یک قاضی متوجه خواهد شد که صلاحیت رسیدگی به چه پرونده هایی را دارد. قضات باید در زمینه کاری خود تجربه و تبحر کافی داشته باشند. قاضی نباید احساسات شخصی خود را پرونده به کار گیرد و باید قادر به تصمیم گیری صحیح بدون در نظر گرفتن احساسات خود باشد. عدالت خواهی از دیگر ویژگی های مهم قاضی می باشد. ایشان باید تمام تلاش خود را در این مسیر به کار گیرد.

کلام آخر

تمامی افراد ممکن است در طول زندگی خود با مسائل و مشکلات حقوقی مختلف مواجه شوند و به کمک قاضی برای حل مشکل خود نیاز داشته باشند. برای این منظور لیست دادگاه های ارومیه را در اختیار شما قرار دادیم و آدرس و اطلاعات تماس آن ها را برای شما جمع آوری نمودیم تا در صورت نیاز به سادگی به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید.

3/5 - (2 امتیاز)

سحر تمدنی نژاد

سلام سحر هستم، از سال 1397 فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا