تبلیغات در مستر وکیل
دانستنی‌های حقوقیکیفری

شکایت فحاشی چگونه است؟⚖️【 آپدیت 1403 】

بسیاری از نزاع های خیابانی و درگیری هایی که منجربه قتل یکی از طرفین می شود، طبق بررسی های صورت گرفته به واسطه فحاشی و توهین هایی است که افراد نسبت به یکدیگر انجام می دهند. جامعه نسبت به افرادی که توهین و فحاشی می کنند دیدگاه متفاوتی دارد و این افراد طبق قانون مجرم شناخته می شود. در این شرایط امکان طرح شکایت فحاشی برای افراد وجود دارد و در نهایت متخلف مجازات می گردد.

نحوه طرح شکایت فحاشی

راهکار مناسب شکایت از فردی که به شما فحاشی کرده است، استفاده از خدمات وب سایت مستر وکیل می باشد. وکیل آنلاین این مجموعه می تواند در تمام مراحل طرح شکایت فحاشی شما را راهنمایی کند. کارشناسان مجرب و متخصص این وب سایت انواع خدمات حقوقی همچون مشاوره، تنظیم انواع شکواییه و لوایح دفاعیه را به شما ارائه می دهند.

نحوه شکایت فحاشی

طرح شکایت فحاشی اصولات اندکی زمان بر است و به رعایت موارد قانونی نیاز دارد. بدون دریافت مشاوره حقوقی از کارشناسان این حوزه روند رسیدگی به این پرونده عملا دشوار است. ممکن است استفاده از وکیل تنها راهکار طرح انواع شکایات به نظر برسد اما در حقیقت عدم دسترسی به وکیل و افزایش نرخ حق الوکاله در سالیان اخیر، باعث شده استفاده از خدمات وکلا برای شما هزینه سنگینی به همراه داشته باشد. استفاده از خدمات وب سایت مستر وکیل مناسب ترین راهکار طرح شکایت فحاشی به نظر می رسد. برای بهره گیری از خدمات و شرایط مناسب همواره توصیه می شود این وب سایت را به عنوان راهنما و پشتیبان خود در امور حقوقی قرار دهید.

نحوه طرح شکایت در دادسرا

طرح شکایت فحاشی در روند قضایی کشور عزیز ما ایران از طریق تنظیم شکواییه انجام می گیرد. در مدت زمان مشخص باید شکواییه به دادسرا ارائه شود. اکثر پرونده های مطرح در دادسرا با شکایت متضرر از جرم آغاز می گردد. همواره در دادسرا افرادی را مشاهده می کنیم که با تنظیم و تقدیم شکایت به مراجع صالح، شکایت خود را مطرح می کنند. این افراد از مقامات قضایی درخواست می کنند به جرم و مجازات متهمین رسیدگی گردد. شاکی برای طرح شکایت کیفری، باید نکات مهم و ضروری را مطرح کند تا مرجع صالح به درستی قادر به بررسی شکایت مربوطه باشد.

  • درج مشخصات، آدرس محل سکونت یا اقامت شاکی
  • درج مشخصات و محل سکونت متهمین در صورت امکان
  • محل وقوع جرم
  • تاریخ وقوع جرم و نحوه وقوع عمل مجرمانه و شرح کامل آن
  • دلایل ارتکاب جرم و درج مشخصات شاهدین
  • تعیین خسارت وارده در صورت امکان و درج آن در شکایت. شاکی با ذکر این موارد می تواند ضرر و زیان وارده را از مراجع قضایی صالح درخواست نماید.

نحوه تنظیم شکواییه شکایت فحاشی

برای طرح شکایت فحاشی نخستین گام تنظیم شکواییه می باشد. تهیه و تنظیم شکواییه به رعایت قواعد و مقررات دادرسی نیاز دارد. در صورت عدم تنظیم شکواییه به نحو صحیح، مراجع مربوطه آن را رد خواهند کرد و نسبت به شکایت مطرح شده رسیدگی انجام نخواهد گرفت. تنظیم شکواییه یا شکایت نامه کاری است که هر کس از عهده آن بر نمی آید و بهتر است این کار را به افراد متخصص بسپارید.

رعایت نکات مهم و قواعد خاص تنظیم شکواییه باعث می شود مراجع قضایی به پرونده شما سریع تر رسیدگی نمایند و در نهایت شکایت مربوطه زودتر به نتیجه خواهد رسید. برای تنظیم شکواییه باید از افراد متخصص کمک گرفت از این رو توصیه می شود تهیه و تنظیم آن را به عهده کارشناسان وب سایت مستر وکیل بسپارید. این وب سایت با تجربه چندین ساله خود در زمینه تنظیم انواع اوراق قضایی می تواند به شما در ارائه انواع شکایت نامه همچون شکایت فحاشی کمک کند. تنظیم شکواییه به رعایت اصول خاص نیاز دارد از این رو توصیه می شود تهیه این اوراق قضایی را به وب سایت مستر وکیل بسپارید.

مراجع صالح رسیدگی به این شکایت

فحاشی در قانون ایران به عنوان جرم شناخته می شود از این رو برای آن مشخصات خاص در نظر گرفته شده است. امکان طرح شکایت فحاشی در مراجع قضایی وجود دارد. شاکی می تواند این شکایت را از طریق ضابطین دادگستری مطرح کند. از این رو برای طرح این شکایت می توان از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در مشهد کمک گرفت و از راهنمایی های ایشان در این زمینه بهره برد. مرجع صالح پس از اتمام تحقیقات ابتدایی پرونده برای تکمیل تحقیقات پرونده را به دادسرا ارسال می کند. شاکی می تواند شکایت خود را به صورت مستقیم در دادسرا مطرح کند تا به جرم فحاشی رسیدگی شود.

اگر شکایت فحاشی جنبه کیفری داشته باشد، محاکم کیفری صلاحیت رسیدگی به آن را دارند. در این شرایط برای طرح شکایت خود می توان با بهترین وکیل کیفری در مشهد مشورت کرد. طبق قانون آیین دادرسی کیفری، تحقیقات مقدماتی تمام جرایم در دادسرا انجام می گیرند که البته دادسرا محل وقوع جرم صلاحیت رسیدگی به این جرایم را دارند. لازم به ذکر است که موارد زیر به صورت مستقیم در دادگاه مورد رسیدگی قرار می گیرند:

  • تحقیقات مقدماتی جرایم تعزیری درجه 7 و 8
  • جرائم منافی عفت عمومی و افراد زیر 15 سال

برای اثبات جرم فحاشی باید مدارک و ادله کافی را به مراجع تحقیقاتی ارائه دهید. در غیر این صورت روند رسیدگی به شکایت با مشکل مواجه خواهد شد.

هزینه طرح این شکایت

هزینه مورد نیاز اخذ وکیل برای طرح شکایت فحاشی به مهارت و تجربه وکیل و تعرفه سازمان قضایی کشور وابسته می باشد. وکلای با تجربه به دلیل مهارت و تسلط خود بر موضوع شکایت می توانند در مقایسه با وکلای تازه کار و کم تجربه دستمزد بیشتری دریافت نمایند. به منظور کسب اطلاع دقیق از هزینه وکیل متخصص در زمینه فحاشی امکان مراجعه به وب سایت مستر وکیل وجود دارد. هزینه دادخواست کیفری نیز سالانه توسط نظام قضایی کشور تعیین می شود.

هزینه شکایت فحاشی

کلام آخر

شکایت فحاشی نوعی از حالت های طرح دعوای کیفری می باشد که روزانه در دادگاه های کشور شاهد آن هستیم. یکی از انواع جرائم تعیین شده در قانون ایران، توهین و فحاشی است که مجازات مختلف برای آن در نظر گرفته شده است. فحاشی به صورت های قذف و غیر قذف می باشد که مجرم در حالت های مختلف آن را انجام می دهد. برای طرح شکایت در این زمینه به مهارت و تجربه وکیل متخصص نیاز داریم. وکلای حرفه ای می توانند دادخواست مربوط را به صورت اصولی و حرفه ای تنظیم کنند و آن را به صورت منظم پیگیری کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

سحر تمدنی نژاد

سلام سحر هستم، از سال 1397 فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا