تبلیغات در مستر وکیل
دانستنی‌های حقوقیکیفری

شکایت از ادارات دولتی چگونه است؟⚖️【 آپدیت 1403 】

عدم رعایت حق و حقوق مراجعه کنندگان و برخوردهای خلاف شان و نامناسب توسط کارکنان دولت یا مسئولین سازمان ها با مردم یکی از موضوعاتی است که در بسیاری از ادارات و از سوی کارکنان دولتی مشاهده می شود. گاهی اوقات ممکن است ادارات دولتی قوانین، مقررات و آیین نامه های دولتی را رعایت نکنند و حقوق مراجعه کنندگان را پایمال نمایند. در این شرایط امکان طرح شکایت از ادارات دولتی برای افراد فراهم می شود.

مدارک مورد نیاز طرح شکایت از ادارات دولتی

برای طرح شکایت از ادارات دولتی باید تمام مدارک و مستندات مربوط به تخلفات ماموران و ارگان های مربوطه را ارائه داد. تمام این مدارک باید همراه با دادخواست به پرونده پیوست شوند. به خاطر داشته باشید که طبق قانون برای اثبات دعاوی مختلف می توان از اقرار، شهادت، قسامه و سوگند استفاده کرد. علم و آگاهی قاضی و کارشناس رسیدگی نیز در روند پرونده ها تاثیر قابل توجه دارند. مشورت با بهترین وکیل حقوقی در اصفهان در مسیر این شکایت، ادله و راهکار منطقی طرح این شکایت را برای شما مشخص می سازد.

مدارک شکایت از ادارات دولتی

زمان مورد نیاز برای پیگیری شکایت از ادارات دولتی

طرح شکایت از ادارات دولتی اندکی زمان بر است. با توجه به حجم بالای شکایات مختلف در دیوان عدالت اداری و سازمان بازرسی کل کشور در سال های اخیر، امروزه نیز این شکایات در سامانه ثنا ثبت می شوند. از این رو باید عنوان کرد که تخمین زمان آغاز و اتمام طرح شکایت از ادارات دولتی در مراجع صالح به صورت دقیق غیر قابل پیش بینی است. برای این مورد نمی توان زمان مشخص عنوان کرد. زمان مورد نیاز برای پیگیری این شکایات متناسب با موضوع شکایت و ادله ارائه شده ممکن است متفاوت باشد. بهترین وکیل اصفهان فعال در این زمینه با تجربه خود در پیگیری و انجام پرونده های مختلف جرایم رایانه ای و سایبری در پلیس فتا می تواند بهترین و سریع ترین مسیر را برای شما انتخاب کند.

مراجع صالح رسیدگی به شکایت

تشخیص صحیح مراجع صالح رسیدگی به شکایت از ادارات دولتی اهمیت بسیار زیادی دارد. در صورت عدم توجه به این موضوع، ممکن است حقوق ارباب رجوع ضایع شود. همچنین در صورت انتخاب مرجع نامناسب هنگام ورود ضرر مالی به شخص، جبران خسارت از سوی نهادها و مراجع ذی ربط اهمیت چندانی ندارد. طرح شکایت از ادارات دولتی نیز از این قاعده مستثنی نیست و در صورت وقوع تخلف در ادارات دولتی، سازمان های ذی ربط موظف به رسیدگی فوری به شکایات ارباب رجوع هستند. طبق قوانین دو مرجع صالح برای ثبت و رسیدگی به این شکایات معرفی شده اند. شخص می تواند با توجه به نوع شکایت خود به یکی از این مراجع مراجعه کرده و با رعایت تشریفات لازم شکایت خود را مطرح کند. مراجع صالح رسیدگی به این شکایات طبق قانون شامل موارد زیر می باشند:

مراجع شکایت از ادارات دولتی

1. دیوان عدالت اداری

قبل از طرح شکایت از ادارات دولتی در دیوان عدالت اداری با کمک بهترین وکیل دیوان عدالت اداری بهتر است شکایت خود را از طریق دستگاه دولتی، اداره یا معاونت بازرسی اداره مطرح نمایید. پیگیری های لازم را باید در این رابطه انجام داد. معاونت بازرسی اداره مورد نظر باید رسیدگی به شکایت شما را در دستور کار خود قرار دهد. پس از انجام بررسی های مورد نیاز اگر تخلفات اداره مربوطه اثبات گردد، مراتب برای رفع به رییس اداره واحد مذکور منعکس خواهند شد. در نهایت شاکی برای پیگیری پرونده دعوت می شود. در غیر این صورت مراتب به اطلاع شاکی خواهد رسید تا در صورت نیاز به اقدامات دیگر، خود اقدامات را انجام دهد.

درخواست ابطال مصوبات بر خلاف قانون ادارات دولتی با تقدیم دادخواست در هیات عمومی دیوان انجام می گیرد. مشخصات و اقامتگاه شاکی باید در این درخواست ذکر شود. در این درخواست همچنین باید به مشخصات مصوبه مورد اعتراض اشاره کرد. همچنین در درخواست مربوطه ادله و جهات مورد اعتراض نسبت به مغایرت مصوبه با شرع، قانون اساسی، دیگر قوانین یا خروج از اختیارات مرجع تصویب کننده باید به صورت واضح بیان شوند. در انتها امضا یا اثر انگشت شاکی باید درج گردند. تمام قوانین مربوط به تنظیم، ارسال و ثبت دادخواست غیر از ذی نفع بودن شاکی و پرداخت هزینه دادرسی در درخواست ابطال مصوبه اداره دولتی باید رعایت شوند. رئس دیوان عدالت اداری این درخواست ها را به دفتر هیئت عمومی مرجوع می کند.

2. سازمان بازرسی کل کشور

برای طرح شکایت از ادارات دولتی در سازمان بازرسی کل مشور باید مراحل زیر طی شوند:

  • شاکی ابتدا باید به سامانه اعلامی و رسیدگی به شکایات سازمان بازرسی کل کشور مراجعه کند. شکایت باید در این سامانه ثبت گردد.
  • شرح کامل شکایت شما و اداره دولتی که از آن شکایت دارید باید در بخش مربوط به شکایات مردمی ثبت شود.
  • مستندات، مدارک و تمام ادله اثبات کننده ادعای خود را باید به پرونده پیوست کنید. مسئولیت قانونی مطالب بیان شده به عهده شاکی می باشد.
  • پس از ثبت شکایت در این سامانه به تلفن همراه شما کد پیگیری ارسال می شود. در هر زمان می توان با استفاده از این کد پیگیری از روند رسیدگی به شکایت آگاه شد.
  • اگر مرجع مورد شکایت از یک مورد بیشتر باشد، شاکی قادر به طرح شکایت از مراجع مربوطه به صورت جداگانه می باشد.
  • در صورت طرح شکایت توسط جمعی از اشخاص حقیقی در این سامانه، یکی از این افراد باید به نمایندگی دیگران برای ثبت شکایت باید مشخصات فردی و هویتی خود را در سامانه وارد کند. در غیر این صورت شکایت به عنوان اعلامیه مورد بررسی و رسیدگی قرار خواهد گرفت.
  • نتیجه اقدامات و رسیدگی سازمان به شاکی اطلاع داده می شود و در صورت خارج بودن موضوع بررسی از وظیفه سازمان، شکواییه بایگانی می شود. در نهایت شاکی به مراجع صالح هدایت می شود. ضمائم شکایت با تقاضای شاکی با اخذ رسید به ایشان تحویل داده می شود.

کلام آخر

برای این که شکایت از ادارات دولتی با سرعت بالاتر پیش رود و به نتایج مطلوب دست یابید و حقوق از دست رفته خود را باز یابید توصیه می شود با وکیل آنلاین مشورت نمایید. همواره توصیه می شود با وکیلی مشورت کنید که در این زمینه تخصص کافی داشته باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

سحر تمدنی نژاد

سلام سحر هستم، از سال 1397 فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا