تبلیغات در مستر وکیل
دانستنی‌های حقوقی

شکایت از قصابی فروشنده گوشت و مرغ چگونه است؟⚖️【آپدیت 1403】

از مهمترین تخلفات قصابی های گوشت و مرغ می توان به عدم مشخص کردن گوشت گوسفند از بز و میش و کشتارغیر مجاز دام اشاره کرد. مشخص نکردن این قیمت ها باعث می شود نوعی گران فروشی پنهان انجام گیرد. قصاب متخلف خارج از کشتارگاه های اصلی و بدون رعایت مقررات و قوانین بهداشتی اقدام به کشتن دام ها می کند. بعضی از قصابی ها با استفاده از مهر جعلی گوشت های غیر بهداشتی و آلوده را در سطح شهر می فروشند.

در کشور عزیز ما ایران حمایت از حقوق مصرف کنندگان به تحولات عمده و توسعه روزافزون نیاز دارد. با این وجود در کشور نهادهایی وجود دارند که در صورت آشنایی با آن ها و روش اقدامات و فعالیت شان قادر به مطالبه حقوق از دست رفته خود به عنوان مصرف کننده خواهیم بود. شما می توانید شکایت از قصابی گوشت و مرغ را نزد یکی از این نهادها مطرح نمایید. در رابطه با مطرح کردن شکایت از قصابی فروشنده گوشت و مرغ می توان از وکلای مجموعه مستر وکیل کمک گرفت.

شکایت از قصابی گوشت و مرغ چگونه است؟

واحدهای صنفی قصابی و فروشندگان گوشت و مرغ برای فروش سه نوع گوشت گوسفندی، بز و میش باید تابلوهایی بزرگ با قیمت های متفاوت و شفاف را در معرض دید مشتریان قرار دهند. این امر از اجحاف حقوق مشتریان و ارتکاب تقلب پیشگیری خواهد کرد. در صورت عدم نصب این تابلوها سازمان تعزیرات حکومتی پس از کسب گزارشات مردمی می تواند با جدیت و قانونمداری در رابطه با واحد صنفی متخلف اقدامات لازم را انجام دهد. برای طرح شکایت از قصابی گوشت و مرغ روش های مختلفی وجود دارند که در ادامه با این روش ها آشنا خواهیم شد.

روش های شکایت از قصابی فروشنده گوشت و مرغ

ثبت شکایت از طریق سامانه مردمی

یکی از روش های شکایت از قصابی گوشت و مرغ که در دسترس عموم افراد قرار دارد، شکایت از طریق سامانه های مردمی فعال و وابسته به سازمان حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است. با این وجود اکثر افراد در صورت مواجهه با تخلفات صنفی ترجیح می دهند شخصا اقدامات لازم را انجام دهند. افراد به عنوان شاکی موضوع را با کمک مراجع قضایی در صنف مربوطه پیگیری می کنند. هنگام مواجهه با تخلفات صنفی چند روش وجود دارند که با توجه به نوع تخلفات می توانید یکی از این روش ها را انتخاب کرده و از طریق همان مرجع شکایت را پیگیری کرده و به نتایج مطلوب دست یابید. یکی از روش های طرح این شکایت استفاده از سامانه مردمی می باشد. در این شرایط بازرسان این سازمان موضوع شکایت را در اسرع وقت مورد پیگیری قرار می دهند.

ثبت شکایت از طریق صنف قصابان

از دیگر روش های شکایت از قصابی فروشنده گوشت و مرغ می توان به طرح آن نزد اتحادیه صنف قصابان گوشت گوسفندی و اتحادیه پرنده و ماهی شهر محل تخلف اشاره کرد. پس از این که مدارک و مستندات لازم را به دایره شکایات مردمی ارائه دادید می توانید از این طریق شکایت خود را پیگیری نمایید. دایره بازرسی این صنف از تاریخ ثبت شکایت 10 روز فرصت دارد تا موضوع شکایت را با کمک کارشناس مربوطه پیگیری کند و در صورت متخلف شناخته شدن فروشنده میزان تخلف مشخص خواهد شد.

شکایت توسط صنف قصابان

مغازه دار متخلف پس از طی این مراحل وظیفه دارد مبلغ مورد نظر را عودت دهد و رضایت خریدار را به عنوان شاکی کسب نماید. تنها در این شرایط است که می توان مشکل موجود را حل و فصل کرد. در صورت عدم انجام نظر یا دستور اتحادیه توسط فروشنده، صنف مربوطه وظیفه دارد مراتب را به مراجع بالاتر یا سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع دهد. به خاطر داشته باشید که پیگیری شکایت از قصابی فروشنده گوشت و مرغ از طریق اتحادیه و اصناف با سرعت بالاتر و راحت تر پیش خواهد رفت. طرح این شکایت از طریق اتحادیه و اصناف به زمان کمتری نیاز دارد.

در شرایطی که تخلفات قصاب یا فروشنده گوشت و مرغ تجاوز به حقوق عموم مردم و تهدید بهداشت آن ها محسوب شود مراتب بدون وجود شاکی خصوصی توسط سازمان تعزیرات و دادسراهای مربوطه پیگیری می شود.

ثبت شکایت از قصابی فروشنده گوشت و مرغ به سازمان تعزیرات حکومتی

در صورت عدم دستیابی به نتایج مطلوب در پرونده و عدم تمکین فروشنده به نظر اتحادیه پس از گذشت 10 روز کاری، پرونده به سازمان تعزیرات حکومتی مرجوع می شود. رسیدگی به شکایات از این طریق حدود دو هفته تا یک ماه طول می کشد. پس از وصول شکایت توسط سازمان تعزیرات حکومتی، معاون یا مدیر شعبه ابتدا صلاحیت خود در رسیدگی به این پرونده را مورد بررسی قرار می دهد و پس از تایید صلاحیت خود نسخه ای از گزارشات به سازمان نظارت و بازرسی تعزیرات ارجاع می شود.

در صورتی که سازمان وقوع تخلف توسط قصاب و فروشنده گوشت و مرغ را تایید کند، متهم یا فروشنده برای ادای توضیحات بیشتر باید در سازمان حضور یابد. پس از مراجعه ایشان و دریافت مدارک و مستندات لازم توسط ایشان سازمان تعزیرات حکومتی حکم نهایی را صادر خواهد کرد. در صورت عدم حضور متهم در شعبه رسیدگی کننده حکم به صورت غیابی صادر خواهد شد و متهم می تواند نسبت به رای صادره به صورت غیابی درخواست واخواهی ارائه دهد. شعبه موظف است درخواست متهم را بررسی کرده و به طرفین تاریخ برگزاری جلسه واخواهی را اعلام کند.

به خاطر داشته باشید در صورت عدم حضور، متهم در جلسه دادگاه حق تجدیدنظر خواهی رای صادر شده را نخواهد داشت. در این شرایط متهم قادر به ارائه دادخواست تجدید نظر پرونده پس از اجرای حکم نهایی نمی باشد. در صورت عدم ارائه درخواست واخواهی به سازمان تعزیرات پرونده به اجرای احکام رجوع می شود.

طرح شکایت از طریق دادگاه حقوقی و دادسرا

برخی از تخلفات این صنف بهداشت عمومی را تهدید می کنند. در این شرایط دادستان و سازمان تعزیرات حکومتی بدون وجود شاکی خصوصی به منظور حفظ حقوق عامه حق ورود به موضوع را دارند و موظف به پلمپ محل تخلف و پیگیری موضوع می باشند. سازمان تعزیرات حکومتی بر اساس قانون موظف رسیدگی به تخلفات اتحادیه های صنفی همچون قصابی ها، فروشندگان مرغ و گوشت هستند. اما باید به خاطر داشت که سازمان تعزیرات یک مرجع قضایی تام محسوب نمی شود. اشخاص در صورت ارتکاب تخلفات صنفی و اقدامات قضایی بر اساس قانون مسئولیت مدنی و وقوع خسارت قادر به پیگیری دادخواست یا طرح دعوای خود از طریق محاکم دادگستری می باشند. در این شرایط سازمان تعزیرات حکومت اسلامی باید خسارات اقدامات انجام شده را تعیین کرده و آن را مطالبه نماید.

طرح شکایت از طریق دادگاه

پیگیری شکایت از قصابی فروشنده گوشت و مرغ چقدر طول می کشد؟

با توجه به اوضاع اقتصادی نامطلوب در جامعه روزانه طرح شکایت های مختلف از اصناف را مشاهده می کنیم. حجم زیادی از این شکایات در سازمان تعزیرات و اتحادیه اصناف و دادگاه ها ثبت می شوند. از این رو تخمین زمان آغاز و اتمام مناسب با موضوع شکایت به صورت دقیق غیر قابل پیش بینی است. انجام کارشناسی های متعدد در این مراحل زمان مورد نیاز برای پیگیری آن ها را افزایش می دهد. ماهرترین وکلای کشور با توجه به پیچیدگی های قضایی از مشخص کردن زمان پایان کار خودداری می کنند. کارشناسان و وکلای شاغل در حوزه شکایات صنفی با توجه به پیگیری پرونده های مختلف در این حوزه تجربه کافی کسب کرده اند. از این رو در کوتاه ترین زمان ممکن می توانند سریع ترین مسیر را برای شما انتخاب نمایند.

کلام آخر

در صورت نیاز به تنظیم شکایت از قصابی فروشنده گوشت و مرغ می توانید از مشاوره حقوقی وکلای مستر وکیل کمک بگیرید. کارشناسان و وکلای متخصص می توانند در زمینه تنظیم و تهیه دادخواست راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند. اکثر افراد جامعه هنگام مواجهه با مشکل حقوقی برای حل و فصل مشکل خود از وکلای دادگستری کمک نمی گیرند و این امر برای آن ها تبعات جبران ناپذیری به همراه دارد. دریافت کمک از وکیل به طرفین دعوا تا حد قابل توجهی کمک می کند. در صورت عدم دسترسی به وکیل دادگستری در این شرایط خدمات مستر وکیل بهترین و مناسب ترین گزینه برای شما می باشد.

3.5/5 - (2 امتیاز)

سحر تمدنی نژاد

سلام سحر هستم، از سال 1397 فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

یک نظر

  1. سلام با تاسف بگویم تمام گردها را جم کردید در تره بار مرغ رو خورد میکنه انعام میگیره رون سیاه که کلا باید انداخت سطل زباله چرا به این گرده انقعدر بها دادید که از مدیر میدان تره بار شهر زیبا تا فروش مرغ رون مرغ سیاه باید کلا انداخت سطل زباله چرا به چه دلیل این گردها باید از مدیر تره بار تا فروش مرغ همچی دست آنها باشد اعتراض میکنی رون مرغ سیاه جلوی سگ گربه نمیخوره با پروی میگه میخوای بخواه نمی‌خواهی کلا پولتم نمیدم پیش مدیر میری اون هموهمین حرفررو جلوی آدم میزاره
    چرا اصلا این گردها کلا شدن همه کاره میدان تره بار مگه پول نمیدیم مفتی نیست که انقعدر بی ادب فوش به گردی میدن دعوا کاری نداره
    کلا کارمند هاشون رو بچه محل ها مثل سگ بیرون میریزن خجالت بکشید مگه ما چه در آمد داریم این گردها تو تره بار سر همه رو کلاه میذارن به قرآن ایندفعه بشه کل بچه محل رو جم میکنم حالی بهشون میدم تا نان حرام رو متوجه بشوند دزد ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا