تبلیغات در مستر وکیل
خانوادهلیست وکلا

لیست کامل ✔️ بهترین وکلای مهریه در شیراز ⚖️【آپدیت 1403】

فاطمه شمس

پایه یک دادگستری
سابقه:
 • تخصص: حقوقی، خانواده، طلاق، کیفری، ملکی
 • شماره تماس: 09175137783
 • آدرس: شیراز، قصرالدشت، نبش کوچه 83، ساختمان آراد، طبقه دوم، واحد 5

سرکار خانم فاطمه شمس یکی از بهترین وکلای شهر شیراز و استاد دانشگاه می باشد. کارنامه علمی درخشان، حسن شهرت و تجربه علمی ایشان در پرونده های مطروحه در محاکم قضایی، منجر به کسب رضایتمندی موکلین گردیده است. از جمله صفات بارز وکیل فاطمه شمس را می توان صداقت، امانت داری، واقع بینی، موقعیت سنجی و غیره اشاره کرد، بنابراین این وکیل با مهارت و تخصص در امور ملکی، خانواده، ثبتی، شهرداری، کیفری بهترین نتیجه را برای موکلین خود رقم خواهد زد.

سوابق وکیل
اشرف پورعمران

اشرف پورعمران

پایه یک دادگستری
سابقه:14
 • تخصص: حقوقی، خانواده، طلاق، کیفری، ملکی، مهریه
 • شماره تماس: 09171284350
 • آدرس: شیراز،چهارراه ملاصدرا، کوچه 24 قصر الدشت، طبقه دوم بانک پاسارگاد، واحد 5

خانم اشرف پورعمران وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی قوه قضاییه می باشد، ایشان دارای کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی و همچنین 14 سال سابقه کار در شیراز فعالیت می کند. خانم پور عمران دارای ویژگی هایی همچون صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌ های وکالتی نیز می باشد و همین ویژگی ها سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام قرار گیرند.

سوابق وکیل
روح-اله-سلطانی

روح اله سلطانی

پایه یک دادگستری
سابقه:
 • تخصص: حقوقی، خانواده، طلاق، کیفری، ملکی
 • شماره تماس: 09174333787
 • آدرس: شیراز، ۴راه آبیاری، خیابان ایثارگران غربی، روبروی دفتر خدمات قضایی

وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی  می باشد و به عنوان یکی از بهترین وکیل در شیراز شناخته شده است. ایشان نمونه پرونده های موفق زیادی را دارد و راهکارهای بسیار کاربردی را با توجه به مشکلات مردم ارائه می دهد. صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی، سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. همچنین ایشان در کارنامه شغلی خود، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

سوابق وکیل

طلاق و اخذ مهریه یکی از اصلی ترین موضوعات پرونده های حقوقی به شمار می روند و با توجه به اینکه، روند پیگیری و رسیدگی به پرونده های طلاق و مهریه طولانی است و نیاز به اطلاعات و دانش لازم را دارد، بنابراین بهتر است شما برای سرعت بخشیدن به روند قانونی پرونده حقوقی تان از اخذ بهترین وکیل مهریه در شیراز و بهترین وکیل طلاق در شیراز غافل نشوید. شایان ذکر است، بهترین وکیل خانواده در شیراز باید در زمینه های مختلف طلاق، مهریه، نفقه و… اطلاعات و تخصص لازم را داشته باشد.

با توجه به اینکه تسلط اغلب وکلا در یک یا دو دعاوی خانوادگی بیشتر می باشد، بنابراین بهتر است شما با انجام تحقیق و جستجو در لیست بهترین وکیل مهریه در شیراز، فردی را انتخاب کنید که تخصص اصلی وی در حوزه مهریه و طلاق باشد. با اخذ بهترین وکیل در شیراز می توانید در هر یک از مراحل پرونده حقوقی خود نتیجه رضایت بخش تری را کسب کنید. در ادامه این مطلب قصد داریم به بررسی بهترین وکیل مهریه در شیراز بپردازیم و امیدواریم پس از مطالعه مطلبی که پیش روی شما است بتوانید اطلاعات لازم را در زمینه انتخاب بهترین وکیل مهریه و… بدست آورید.

🥇 سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده

بهترین وکیل مهریه در شیراز کیست؟

قبل از هر چیز بهتر است با مفهوم دقیق مهریه آشنا شوید، مهریه در رده حق و حقوق مالی زن قرار دارد که در زمان جاری شدن صیغه عقد به زن تعلق می گیرد، طیق قوانین عقد نکاح مرد موظف است که مهریه زن را در صورت مطالبه وی پرداخت کند، شایان ذکر است، بعد از مرگ مرد به زن تعلق می گیرد و باید از اموال وی پرداخت شود.

با توجه به اینکه اخذ مهریه کار نسبتا دشواری است، به همین دلیل امروزه اغلب خانم ها برای دریافت مهریه خود تمایل دارند از بهترین وکلای مهریه در شیراز کمک بگیرند. وکیل مهریه، در واقع فردی است که تخصص و دانش لازم را درباره کلیه پرونده های خانوادگی و مهریه دارد. با توجه به اینکه قوانین مهریه و توقیف اموال بسیار پیچیده هستند، بنابراین بهتر است، وکیلی را انتخاب کنید که با پروسه پیگیری این پرونده ها آشنایی کامل را داشته باشد.

بررسی انواع مهریه و شروط وصول مهریه

مهریه از نظر نحوه دریافت به دسته های زیر تقسیم بندی می شود:

1. مهریه عند المطالبه:

اگر مهریه از نوع عندالمطالبه باشد، زن می تواند بعد از جاری شدن صیغه عقد نکاح به دادگاه یا اداره ثبت مراجعه کند و درخواست تقاضای مهریه بدهد، در این صورت مرد موظف است که مهریه وی را پرداخت کند.

2. عند الاستطاعه:

اگر مهریه از نوع عند الاستطاعه باشد، زن پس از جاری شدن صیغه عقد دائم می تواند مهریه اش را طلب کند. شایان ذکر است، شرایط پرداخت مهریه عند الاستطاعه با توجه به توانایی مالی مرد در دادگاه خانواده تعیین می گردد. مطابق قوانین مهریه عند الاستطاعه اگر مرد توانایی پرداخت مهریه را نداشته باشد، زن نمی تواند از حق زندانی یا حبس استفاده نماید.

مهریه در صورتی از نظر قانونی قابل پذیرش است که دارای ویژگی های زیر باشد:

 1. میزان مهریه باید از نظر جنس به صورت دقیق مشخص شود.
 2. مهریه باید دارای قابلیت داد و ستد باشد.
 3. مهریه باید دارای قابلیت نقل و انتقال باشد.
 4. مهریه باید به گونه ای تعیین شود که برای زوجه قابلیت تملک را داشته باشد.
 5. مهریه نباید در رده اموال عمومی و اموال وقفی قرار داشته باشد.

بررسی انواع مهریه

ویژگی های بهترین وکیل مهریه در شیراز چیست؟

بهترین وکیل مهریه در شیراز باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 1. پیگیری و رسیدگی منظم پرونده مهریه جهت احقاق حق موکل در سریع ترین زمان ممکن
 2. داشتن تخصص و آگاهی لازم جهت دفاع از موکل در جلسه دادگاه
 3. داشتن تسلط کافی به کلیه قوانین مربوط به مهریه و طلاق
 4. توانایی برقراری صلح بین زوجین
 5.  داشتن توانایی لازم برای سرعت بخشیدن به پروسه پرونده مهریه و طلاق

هزینه بهترین وکلای مهریه در شیراز چقدر است؟

برای تعیین هزینه بهترین وکیل مهریه در شیراز هیچگونه تعرفه و قوانین مشخصی وضع نشده است، بنابراین نمی توان هزینه ثابتی را به عنوان حق الوکاله تعیین کرد. در حالت عرف می توان گفت، حدود 10 درصد از کل مبلغ مهریه را می توان به عنوان هزینه بهترین وکیل مهریه در شیراز در نظر گرفت. قابل ذکر است که موکل و وکیل می توانند برای تعیین حق الوکاله با یکدیگر به توافق برسند.

از مهم ترین عوامل تاثیرگذار روی تعیین حق الوکاله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. نوع مهریه
 2. میزان تخصص و تحصیلات بهترین وکیل مهریه در شیراز
 3. میزان سابقه وکیل مهریه
 4. میزان پیچیدگی و دشواری پرونده حقوقی
 5. میزان مبلغ مهریه

روش های وصول مهریه

برای وصول مهریه روش های متنوعی وجود دارد، از اصلی ترین روش های وصول مهریه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. وصول مهریه از طریق ثبت:

اگر مرد توانایی لازم را برای پرداخت مهریه داشته باشد ولی تمایلی به پرداخت مهریه نداشته باشد، زوجه می تواند از طریق ثبت برای دریافت مهریه خود اقدام کند. اگر زوجه بتواند کلیه دارایی های شوهرش را در اختیار اداره ثبت قرار دهد، ثبت باید در سریع ترین زمان ممکن نسبت به توقیف اموال زوج اقدام کند، در صورتی که زوج فقط حقوق ماهیانه داشته باشد و وی همسر دیگری نیز نداشته باشد، حدود 1/4 از حقوق زوج به صورت ماهانه به حساب زوجه واریز خواهد شد. اگر مهریه زوجه از طریق حقوق پرداخت شود پروسه پرداخت مهریه تا زمانی که کل مبلغ مهریه پرداخت گردد ادامه دار خواهد بود، در طول این مدت زمان زوج نباید از کشور خارج گردد. قابل ذکر است که اگر زوج به جز حقوق اموال دیگری نیز داشته باشد، اموال وی از طریق دادگاه به فروش می رسد و مهریه زوجه از فروش اموال پرداخت خواهد شد.

2. وصول مهریه از طریق دادگاه:

اگر زوج توانایی لازم را برای پرداخت مهریه نداشته باشد، زوجه می تواند برای وصول مهریه به دادگاه مراجعه کند، پس از مراجعه به دادگاه زوجه باید دادخواستی با موضوع استرداد مهریه به محضر دادگاه ارائه دهد. دادگاه موظف است به دادخواست وی رسیدگی کند، اگر زوجه مستحق اخذ مهریه باشد بدون تردید، در سریع ترین زمان ممکن مهریه وی توسط زوج پرداخت خواهد شد. با توجه به اینکه وصول مهریه از طریق دادگاه نسبتا طولانی می باشد بنابراین به شما پیشنهاد می دهیم برای اخذ مهریه از بهترین وکیل مهریه در شیراز کمک بگیرید.

3. ارسال اظهارنامه از سمت زوجه به زوج:

اظهارنامه جزو اوراق چاپی به شمار می رود که دارای دو ستون مختلف خوانده ( زوج ) و خواهان ( زوجه ) می باشد، زوجه باید درخواست خود را در خصوص اخذ مهریه در ستون خواهان بنویسد، بعد از تکمیل اطلاعات مورد نیاز زوجه می تواند اظهارنامه را از طریق دادگاه برای زوج ارسال کند. کلیه اظهارات زوج نیز باید در ستون خوانده به ثبت برسد، در صورتی که زوجه در وصول مهریه تمکین نداشته باشد، ناشزه به شمار می رود و به وی نفقه تعلق نخواهد گرفت.

چه زمانی زوجه می تواند برای وصول مهریه به وکیل مراجعه کند؟

اگر تصمیم زوجه برای وصول مهریه جدی باشد، وی می تواند هر زمانی که تمایل دارد برای تنظیم دادخواست اخذ مهریه به وکیل باتجربه و حرفه ای مراجعه کند. به این نکته توجه داشته باشید، زوجه بهتر است از همان مراحل اولیه اخذ مهریه تمامی پیگیری های پرونده را به وکیل واگذار کند، در صورتی که زوجه برای اخذ مهریه در مراحل ابتدایی خودش اقدام نماید، سپس در میانه راه پیگیری پرونده را به وکیل بسپارد. بدون تردید، مراحلی که طی کرده است در کاهش دستمزد وکیل تاثیری ندارد، علاوه بر این ممکن است در روند پیگیری پرونده نیز اختلالاتی ایجاد شود.

وصول مهریه

نکات طلایی برای انتخاب بهترین وکیل مهریه در شیراز

در زمان انتخاب بهترین وکیل مهریه در شیراز نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

 1. قبل از هر چیز بهتر است اطلاعات لازم را در زمینه توانایی، تجربه، میزان حق الوکاله، حسن اخلاق و… وکیل بدست آورید.
 2. برای انتخاب بهترین وکیل مهریه در شیراز می توانید در لیست بهترین وکلای مهریه در شیراز جستجو کنید، در زمان جستجو، اسامی وکلایی که میزان حق الوکاله و سایر شرایط آن ها مورد توجه شما است را یادداشت کنید، در این صورت می توانید از لیستی که تهیه کرده اید بهترین وکیل مهریه را انتخاب کنید.
 3. در زمان انتخاب وکیل هرگز سن و جنسیت وکیل را جزو معیارهای اصلی قرار ندهید، زیرا در برخی از مواقع وکلای جوان ممکن است نسبت به یک وکیل سالخورده توانایی و تخصص بیشتری داشته باشند.
 4. فردی را به عنوان وکیل انتخاب کنید که حداقل مدرک تحصیلی وی کارشناسی رشته حقوق باشد، علاوه بر این وکیل انتخابی تان باید کلیه مراحل کانون وکلا را برای اخذ پروانه وکالتش سپری کرده باشد.
 5. در زمان انتخاب وکیل به قدرت سخنوری و نحوه برقراری ارتباط اجتماعی وی توجه داشته باشید.
 6. وکیل باید مسئولیت پذیر باشد، زیرا حس مسئولیت پذیری وی باعث می شود تا در جلسات دادگاه به صورت منظم و مداوم حضور داشته باشد.

مزایای اخذ وکیل مهریه چیست؟

از مهم ترین مزایای اخذ بهترین وکیل مهریه در شیراز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. با اخذ وکیل دیگر نیازی نیست که زوجه در جلسات دادگاه حضور داشته باشد.
 2. وکیل دارای نقش مهمی در رد دادخواست اعسار زوج است.
 3. اگر زوج اموال زیادی را داشته باشد، وکیل مهریه می تواند اموال وی را برای وصول مهریه به راحتی توقیف نماید.
 4. اگر زوج از پرداخت مهریه خودداری کند، وکیل متخصص و حرفه ای می تواند حکم جلب وی را بگیرد.
 5. پیگیری و رسیدگی به پرونده مهریه در صورتیکه وکیل دانش و تخصص لازم را داشته باشد در سریع ترین زمان ممکن امکان پذیر خواهد بود.

مزایای اخذ وکیل مهریه

کلام آخر

وکیل مهریه جزو وکلای پایه یک دادگستری محسوب می شود، بنابراین بهترین وکیل مهریه در شیراز تجربه و توانایی لازم را برای اخذ مهریه دارد. بهترین وکلای مهریه در شیراز به قوانین مربوط به اخذ مهریه در طلاق توافقی و… تسلط کافی را دارند و در کلیه مراحل اخذ مهریه همراه زوجه هستند و مشاوره های لازم را به وی می دهند.

اخذ مهریه در پرونده های فاقد طلاق و طلاق بسیار طولانی و پیچیده می باشد، بنابراین بهتر است زوجه برای دریافت مهریه خود از وکیل باتجربه و ماهری کمک بگیرد. بدون تردید، با اخذ وکیل می توان با کمترین مشکل و در سریع ترین زمان روند پیگیری پرونده را انجام داد. در نتیجه بهتر است برای تنظیم و پیگیری پرونده مهریه و طلاق نسبت به اخذ وکیل باتجربه و دانا اقدام کنید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

ندا خوشرو

سلام ندا هستم، از سال ۱۳۹۴ فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا