تبلیغات در مستر وکیل
دانستنی‌های حقوقی

لیست کامل دادگاه های اسلامشهر +【شماره تماس و آدرس】⚖️

تمام مشکلات حقوقی و کیفری ساکنین اسلامشهر در دادگاه های اسلامشهر حل و فصل می شوند. یکی از ارکان اصلی دستگاه قضایی دادگاه می باشد که قاضی آن را اداره می کند. نقش اصلی مراجع قضایی به عهده قاضی می باشد. دادگاه ها صلاحیت و اجازه رسیدگی به دعاوی خاص را به عهده دارند و تنها قادر به رسیدگی به آن ها می باشند. هنگام مراجعه به این مراجع قضایی باید در تنظیم دادخواست ها و شکواییه های دقت نمایید و آن ها را برای دادگاه ها ارسال نمایید.

لیست دادگاه های اسلامشهر

هنگام مواجهه با مشکلات حقوقی و مدنی باید به محاکم قضایی مراجعه نمایید. کسب اطلاعات کافی در رابطه با دادگاه های اسلامشهر از اهمیت ویژه برخوردار می باشد. افراد در این شرایط می توانند برای رسیدگی پرونده خود به دادگاه های صالح مراجعه نمایند. لیست دادگاه های اسلامشهر را در این بخش تهیه و در اختیار خوانندگان گرامی قرار می دهیم.

1. دادگستری اسلامشهر

یکی از مهمترین دادگاه های اسلامشهر، دادگستری آن می باشد که در سال 1363 تاسیس شده است. مدیریت این مجموعه تحت نظر دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 12 تهران می باشد. این دادگستری دارای دو شعبه دادیاری و یک شعبه اجرای احکام کیفری می باشد. این دادگاه پرونده های در صلاحیت خود را مورد رسیدگی قرار می دهد. از مهمترین شعبه های فعال این دادگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شعبه 7 دادگاه حقوقی
  • شعبه 4 دادگاه جزایی
  • شعبه 8 اجرای احکام مدنی

تمامی این شعبه ها خدمات حقوقی به مردم ارائه می دهند. قضات این دادگاه تجربه نسبتا بالایی دارند و در قضاوت دعاوی مختلف به موفقیت های قابل توجهی دست یافته اند.

دادگستری اسلامشهر

شماره تلفن: 021 5634 5051

آدرس: اسلامشهر، میدان نماز، خیابان شهید صیاد شیرازی

2. دادگاه عمومی و انقلاب اسلامشهر

از دیگر دادگاه های اسلامشهر می توان به دادسرای عمومی و انقلاب این شهر اشاره کرد. این دستگاه قضایی پرونده های کیفری مختلف را مورد بررسی قرار می دهد. کیفرخواست های مربوطه در این مجتمع قضایی صادر می شوند. از شعبه های فعال این حوزه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • 4 شعبه بازپرسی
  • 7 شعبه دادیاری
  • 2 شعبه اجرای احکام کیفری
  • 1 واحد سرپرستی

تمامی این شعبه ها به بررسی پرونده های مردم این منطقه می پردازند. از مهمترین ویژگی های این مجموعه می توان به مواردی از قبیل عدالت خواهی، حمایت از حق و تلاش برای انجام درست وظایف اشاره کرد.

شماره تلفن: 021 5634 5051

آدرس: اسلامشهر، خیابان صیاد شیرازی، بعد از دانشگاه آزاد اسلامی، جنب اداره جهاد کشاورزی

دادگاه عمومی و انقلاب اسلامشهر

3. شورای حل اختلاف

از دیگر دادگاه های اسلامشهر می توان به شورای حل اختلاف آن اشاره کرد. این دادگاه در دسته مراجع قضایی اسلامشهر قرار دارد که صلاحیت رسیدگی به اختلافات قابل سازش را دارد. کارکنان فعال این مجموعه در رابطه با ایجاد صلح و سازش بین مردم از تجارب ارزشمند برخوردار می باشند. اکثر اختلافات مراجعین به شورای حل اختلاف از طریق مشاوره و راه حل های افراد حاذق این مجموعه حل و فصل می شوند. این شورا دارای شعبات مختلف می باشد و به آن ها خدمات ارائه می دهند.

شماره تلفن: 2345151-0228

آدرس: اسلامشهر، روبروی خیابان زرافشان، جتب آتش نشانی

4. دادگاه خانواده اسلامشهر

از دیگر دادگاه های اسلامشهر می توان به دادگاه خانواده آن اشاره کرد. این مجموعه اختلافات حیطه خانواده را مورد رسیدگی قرار می دهد. افراد فعال در این دادگاه برای آشتی دادن طرفین دعوا تمام تلاش خود را به کار می گیرند. افراد فعال در این دادگاه تسلط کافی روی قوانین و مقررات حوزه خانواده دارند و به بهترین نحو می توانند پرونده ها را به سرانجام برسانند. شعبه دادگاه خانواده مانند بسیاری از شعبات در دادگستری اسلامشهر قرار گرفته است. برای حل اختلافات و شکایت مهریه از طریق دادگاه می توان به این مرجع قضایی مراجعه کرد.

شماره تلفن:021 5634 5051

آدرس: اسلامشهر، میدان نماز، خیابان شهید صیاد شیرازی

5. دادگاه انقلاب اسلامشهر

از دیگر دادگاه های اسلامشهر می توان به دادگاه انقلاب آن اشاره کرد. جرایمی همچون قاچاق مواد مخدر، قاچاق ارز، اقدام علیه امنیت ملی و توهین به رهبر انقلاب در این دادگاه مورد رسیدگی قرار می گیرند. دادگاه های انقلاب اغلب در مراکز استان ها واقع شده اند و به عنوان مرجع مستقل فعالیت می کنند. این دادگاه موظف به رسیدگی به پرونده های تحت صلاحیت خود می باشد. شعبه دادگاه انقلاب در دادگستری اسلامشهر واقع شده است و مسئولیت های خود را انجام می دهد. برای حل پرونده هایی از قبیل قاچاق می توان از بهترین وکیل کیفری در اسلامشهر کمک گرفت.

شماره تلفن: 021 5634 5051

آدرس: اسلامشهر، میدان نماز، خیابان صیاد شیرازی

نحوه رسیدگی به پرونده ها در دادگاه های اسلامشهر

در دادگاه های اسلامشهر پرونده های مختلف مطرح می شوند و مورد رسیدگی قرار می گیرند. پرونده های بسیار زیادی در این دادگاه ها به نتیجه رسیده اند و مختومه شده اند. روند پیگیری پرونده ها تا حد زیادی به نوع درخواست مطرح شده وابسته می باشد. پرونده های حقوقی اغلب به دادگاه های حقوقی مرجوع می شوند و قضات با توجه به مدارک و مستندات حکم نهایی را صادر می کنند. پرونده هایی که قابلیت صلح و سازش را دارند به شورای حل اختلاف مرجوع می شوند. این مرجع تمام تلاش خود را از طریق تشکیل جلسات مختلف به کار می گیرد تا بین طرفین دعوا صلح و سازش برقرار نماید. در پرونده های ارسالی به دادگاه های حقوقی و شورای حل اختلاف اسلامشهر جرم رخ نمی دهد از این رو برای آن ها مجازات نیز در نظر گرفته نمی شود.

رسیدگی و پیگیری دعاوی کیفری به دلیل وقوع جرم مراحل پیچیده تری دارند. شکواییه عنوان شده ابتدا باید در دادسرا بررسی شود. تحقیقات مقدماتی در این نهاد در رابطه با شکایت مطروحه انجام می گیرند. در صورت عدم وجود ادله کافی برای اثبات ادعای شاکی، حکم منع تعقیب صادر می شود و پرونده مختومه می شود.

کلام آخر

یکی از ارکان های اصلی دستگاه های قضایی، دادگاه های اسلامشهر می باشند. این دادگاه ها وظیفه بررسی پرونده ها و صدور احکام لازم را دارند. انواع مختلف دادگاه ها وجود دارند که صلاحیت رسیدگی به دعاوی مختلف را دارند. هر یک از دادگاه ها با توجه به نوع پرونده مورد بررسی قرار می گیرند. برای حل پرونده های مختلف همواره توصیه می شود از بهترین وکیل اسلامشهر مشورت بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

سحر تمدنی نژاد

سلام سحر هستم، از سال 1397 فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا