تبلیغات در مستر وکیل
دانستنی‌های حقوقیکیفری

شکایت از کتابفروشی چگونه است؟⚖️【 آپدیت 1403 】

برخی از کتابفروشی ها والدین را مجبور به خرید نوشت افزار و لوازم التحریر، کتاب های حل المسائل و کتاب های کمک آموزشی همراه با کتب درسی می کنند. از آنجا که اجبار نوعی تخلف صنفی است و هیچ کتابفروشی حق تحمیل این موارد به خریدار را ندارد در صورت بروز این تخلف می توان شکایت از کتابفروشی را مطرح نمود. این شکایت را می توان از روش های مختلف همچون سازمان تعزیرات حکومتی و اتحادیه اصناف پیگیری کرد. امکان طرح و مطالبه خسارت از مراجع قضایی کشور امکان پذیر می باشد. برخی از کتابفروشی های سطح شهر برای چاپ و نشر کتب با معاونت نظارت بر نشر و توزیع کتب قرارداد دارند. از این رو در این شرایط می توان تخلفات را به معاونت مربوطه آموزش و پرورش منعکس کرد تا قرارداد موجود با کتابفروش متخلف سریعا قطع گردد.

مدارک مورد نیاز شکایت از کتابفروشی

تمام اسناد و مدارک اثبات کننده تخلف از جمله رسید، فاکتور و رسیدهای واریز وجه باید همراه با لایحه تنظیم شده و نوع دقیق خواسته به پرونده پیوست شوند. در طرح شکایت از کتابفروشی باید تمام مدارک و اسناد بیانگر حقانیت را در صورت نیاز به دادگاه، سازمان تعزیرات یا صنف مربوطه ارائه داد. تمام این مدارک باید همراه با لایحه دفاعیه به پرونده پیوست گردند. طبق قانون برای اثبات دعاوی مختلف می توان از سند، اقرار، شهادت، قسامه و سوگند نیز استفاده کرد. علم و آگاهی قاضی در بسیاری از پرونده ها تاثیر قابل توجه دارد. یک مشاوره خوب با بهترین وکیل اهواز متناسب با مسیر شکایت، ادله و راهکارهای منطقی را برای شما مشخص می سازد.

مدارک شکایت از کتابفروشی

روش های مختلف طرح شکایت از کتابفروشی

با استفاده از روش های مختلف می توان شکایت از کتابفروشی را مطرح نمود:

1. سازمان حقوق مصرف کننده

یکی از روش های طرح شکایت از کتابفروشی که به راحتی در دسترس عموم قرار دارد، شکایت از طریق سامانه وابسته به سازمان حقوق مصرف کننده و تولید کننده کشور می باشد. اکثر متضررین از تخلفات این صنف تمایل دارند خود این شکایت را مطرح نمایند. افراد می توانند تحت عنوان شاکی خصوصی شکایت ز کتابفروشی را پیگیری کنند. چندین روش در این شرایط در مقابل شما قرار دارد که با توجه به شرایط خود می توانید یکی از آن ها را انتخاب نمایید. پس از انتخاب مرجع صالح می تواند شکایت خود را تا دستیابی به نتایج مطلوب پیگیری کرد. همواره توصیه می شود از هیچ تخلفی به سادگی عبور نکنید.

2. سازمان نظام صنفی

شکایت از کتابفروشی را می توان شخصا یا با کمک بهترین وکیل پایه یک دادگستری در اهواز که در امور صنفی متخصص است در سازمان نظام صنفی کشور مطرح کرد. پس از مراجعه به این سازمان باید مدارک و مستندات خود از تخلفات کتابفروشی های متخلف را به دایره پیگیری شکایات ارائه دهید. در حال حاضر ثبت و پیگیری شکایت از طریق سامانه های الکترونیک این سازمان امکان پذیر می باشد. بازرسان ویژه اتحادیه ناشران و کتابفروشی ها از تاریخ ثبت شکایت تا 10 روز فرصت دارند موضوع را توسط کارشناسان پیگیری کنند و موضوع را به صورت دقیق کارشناسی کنند. در صورت اثبات تخلف کتابفروشی، میزان تخلف ایشان تعیین خواهد شد و گزارش مربوطه به اتحادیه و شاکی منعکس می گردد.

پس از اخطار به کتابفروشی و عدم اعتراض به رای نهایی کارشناسان، اگر رای کارشناس مبنی بر تخلف صورت گرفته توسط کتابفروشی یا ناشر باشد، فروشنده موظف است با رفع ایرادات کاری یا با عودت مبلغ مورد نظر به حساب مشتری، رضایت خریدار را جلب نماید تا موضوع رفع شود. صنف مورد نظر در غیر این صورت باید مراتب را به منظور اخذ تصمیم نهایی به مراجع بالاتر منعکس کند. شاکی کتابفروشی باید در نظر داشته باشد که پیگیری شکایت از طریق اصناف سریع تر و راحت تر است و به زمان کمتری نیاز دارد.

3. مراجع قضایی کشور

طبق قانون، سازمان تعزیرات حکومتی نهادی است که موظف به رسیدگی به تخلفات اتحادیه های صنفی می باشد. اما این سازمان نباید به عنوان مرجع قضایی در نظر گرفته شود. متضررین تخلفات کتابفروشی ها در صورت وقوع خسارت طبق قانون مسئولیت مدنی باید از طریق محاکم دادگستری اقدامات قضایی را برای پیگیری یا طرح شکایت خود انجام دهند. مناسب با میزان خسارت وارده از سوی کتابفروشی یا ناشر به مشتری باید نسبت به طرح شکایت در شورای محل وقوع تخلف یا دادگاه عمومی حقوقی محل اقدام کرد. شاکی می تواند از دادگاه عمومی حقوقی محل سکونت مطالبه خسارت نماید.

4. سازمان تعزیرات حکومتی

در صورت عدم دستیابی به نتایج مطلوب از طریق طرح شکایت از کتابفروشی در اتاق اصناف و عدم تمکین کتابفروشی متخلف به حکم صادره یا عدم پذیرش آن، پرونده پس از 10 روز کاری به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال می شود. رسیدگی به این پرونده ها در سازمان تعزیرات حکومتی یک ماه طول می کشد. برآورد زمانی ممکن است خیلی دقیق یا کارشناسی شده نباشد و پروسه رسیدگی در بسیاری از پرونده ها ممکن است ماه ها طول بکشد. با توجه به اعلام خود سازمان از برخی نظر سنجی ها این زمان به صورت تقریبی اعلام شده است.

طرح شکایت در سازمان تعزیرات

نحوه رسیدگی به پرونده شکایت در سازمان تعزیرات حکومتی به این صورت است که پس از وصول شکایت توسط این سازمان، معاون صلاحیت سازمانی خود را بررسی می کند. پس از تایید صلاحیت از گزارشات ارائه شده یک نسخه به بخش نظارت و بازرسی این سازمان ارسال می گردد. در نهایت این بخش موظف خواهد بود در طول 15 روز، نظر نهایی و نتیجه کارشناسی بازرس خود را به شعبه مربوطه ارسال کند.

کلام آخر

اکثر مشکلات موجود در مراجع حل اختلاف اصناف و دادگاه های عمومی و عدم موفقیت در طرح شکایت از کتابفروشی به کم توجهی به مقررات و اصول صحیح تنظیم دادخواست مربوط می باشد. در این زمینه یا موارد مشابه می توان از تخصص وکیل آنلاین استفاده کرد. در صورت نیاز به مشاوره حقوقی برای تنظیم شکایت تخصصی در زمینه های مختلف می توان از کارشناسان و وکلای متخصص کمک گرفت. شما می توانید از خدمات متنوع وب سایت مستر وکیل برای این منظور استفاده کنید. برخی از افراد هنگام مواجهه با مشکلات حقوقی به وکیل دادگستری مراجعه نمی کنند. این امر باعث می شود تبعات جبران ناپذیری برای آن ها ایجاد گردد.

5/5 - (1 امتیاز)

سحر تمدنی نژاد

سلام سحر هستم، از سال 1397 فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا