تبلیغات در مستر وکیل
دانستنی‌های حقوقیکیفری

شکایت از بازیگران چگونه است؟⚖️【 آپدیت 1403 】

اکثر تخلفات بازیگران به تخلفات و جرائم حوزه رسانه مربوط می باشد. یکی از مراجع صالح رسیدگی به این تخلفات، دادسرا فرهنگ و رسانه می باشد. در صورت عدم اطلاع کافی از طرح شکایت از بازیگران و نیاز به راهنمایی می توانید با وکیل آنلاین ارتباط بگیرید. وکلا و مشاورین حقوقی می توانند در تمام مراحل شکایت شما را راهنمایی کنند و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند. تیم کارشناسان مجرب و آگاه در وب سایت مستر وکیل می تواند خدمات مشاوره ای در حوزه شکایت از بازیگران و تخلفات رسانه ای را در اختیار شما قرار دهد. با دریافت خدمات این وب سایت می توان به راهکار مناسب برای طرح شکایت در این حوزه دست یافت.

نحوه پیگیری شکایت از بازیگران

اکثر تخلفات بازیگران در فضای مجازی صورت می گیرند. از جمله اخلاق و رفتار بازیگران که ممکن است باعث منافی عفت عمومی گردد می توان به نوع پوشش بازیگران و انتشار تصاویر و فیلم های به خصوص اشاره کرد. انتشار مطالب خلاف حقیقت و توهین به افراد در فضای مجازی از طرف بازیگران نیز ممکن است زمینه را برای طرح شکایت از بازیگران فراهم سازد. دادسرا فرهنگ و رسانه موظف به رسیدگی به این شکایات هستند. در این زمینه می توان از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در کرج کمک گرفت.

نحوه پیگیری شکایت از بازیگران

از آنجا که افراد مشهور و بازیگران در فضای مجازی بیشتر در معرض دید عموم قرار دارند، رفتار آنها ممکن است جنبه مجرمانه داشته باشد. در این شرایط برای طرح این شکایت می توان با بهترین وکیل کیفری در کرج مشورت نمود. بازیگران و افراد مشهور همواره باید به گونه ای رفتار کنند که مرتکب جرم نشوند و رفتارهای خلاف عفت و اخلاق عمومی انجام ندهند. به هر حال امکان پیگیری این شکایات در رابطه با فعالیت آن ها در فضای مجازی از طریق مراجع دادسرا فرهنگ و رسانه، وزارت ارشاد و پلیس فتا وجود دارد. در حقیقت می توان عنوان کرد که برای رسیدگی به تخلفات و جرائم فضای مجازی توسط بازیگران مرجع خاص وجود ندارد. همان مراجعی که برای دیگر جرائم دی قانون تعریف شده اند، رسیدگی و بررسی های قانونی در این زمینه را نیز انجام می دهند.

رسیدگی به شکایات در دادسرا فرهنگ و رسانه

دادسرا فرهنگ و رسانه تنها به تخلفات بازیگران رسیدگی نمی کند، بلکه دیگر افراد مشهور فعال در حوزه رسانه نیز اگر مرتکب جرم شوند، در این دادسرا مورد پیگیری قرار خواهند گرفت. در سال های اخیر در رابطه با تخلفات بازیگران در دادسرا فرهنگ و رسانه پرونده های بسیار زیادی مطرح شده اند. پس از گذشت چندین سال هنوز رسیدگی به برخی از پرونده ها در حال انجام است. بازیگران متخلف در زمینه کاری و شغلی خود و در دیگر زمینه ها، یا بروز رفتار مصداق جرم توسط آن ها، تخلفات شان در مراجع صالح مورد رسیدگی قرار می گیرند.

جرائم حوزه رسانه مربوط به بازیگران از بحث شکایت از بازیگران جداست و دادستان می توان به عنوان مدعی العموم  در این زمینه رسیدگی های لازم را انجام دهد. لازم به ذکر است که منظور از رسانه در این جا تنها رادیو و تلویزیون نمی باشد و فضای مجازی به عنوان رسانه محسوب می شود. انتشار مطالب خلاف واقع در شبکه های اجتماعی و سایت های مختلف، انتشار تصاویر خصوصی، توهین به مقدسات در رسانه مجازی در صورت مشاهده از سوی بازیگران در دادسرای فرهنگ و رسانه مورد پیگیری قرار می گیرند. از این رو می توان عنوان کرد که انجام جرائم مختلف در رسانه ها یا بروز اعمال خلاف قانون توسط بازیگران در دادسرا فرهنگ و رسانه تحت تعقیب کیفری قرار می گیرند.

دلایل شکایت از بازیگران

آمار به دست آمده بیانگر این موضوع است که تخلفات موجود در حوزه بازیگری در طول سالیان اخیر افزایش قابل توجهی یافته است. این مسئله زمینه را برای طرح شکایت از بازیگران فراهم ساخته است. این نوع شکایت را می توان از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داد و اکثر آن ها دارای زمینه کیفری می باشند. دلایل طرح این شکایت اغلب در حوزه فضای مجازی است. از مهمترین دلایل طرح این شکایات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جریحه دار نمودن اخلاق و عفت عمومی
  • تشویق افراد به ارتکاب جرائم منافی عفت
  • توهین به مقدسات
  • تضعیف بنیان خانواده

دلایل شکایت از بازیگران

جریحه دار نمودن اخلاق و عفت عمومی یکی از مهمترین دلایل طرح شکایت از بازیگران می باشد. از آنجا که بازیگران از افراد شناخته شده و مشهور جامعه هستند رفتاری که انجام می دهند ممکن است بنیان خانواده را ضعیف سازد. بازیگرانی که مردم را به ارتکاب جرائم منافی عفت تشویق می کنند و به مقدسات توهین می کنند رفتارشان توسط مراجع قضایی مورد پیگیری قرار می گیرند. همچنین اقدامات لازم برای طرح شکایت از بازیگران متخلف از طریق مراجع قضایی صورت می گیرند.

1. طرح شکایت به دلیل رفتار خلاف عفت عمومی

رفتارهای خلاف عفت و اخلاق عمومی یکی از مسائلی مربوط به بازیگران است که همواره مورد انتقاد قرار می گیرد. سبک پوشش بازیگران در حقیقت یکی از مواردی است که ممکن است عفت عمومی را خدشه دار کند. رفتارهای خلاف عفت عمومی جنبه مجرمانه دارند و تفاوتی ندارد این جرائم را افراد عادی انجام داده اند یا افراد مشهور، در هر حال پیگیری های قانونی باید در این زمینه انجام گیرند. انتشار تصاویر نامناسب بازیگران در صفحات شخصی یکی از دلایل طرح شکایت از بازیگران است. در این شرایط وزارت ارشاد می تواند برای رسیدگی به تخلفات اقدامات لازم را انجام دهد. از جمله رفتارهای خلاف عفت عمومی بازیگران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بدحجابی
  • تحریک و تشویق دیگران به انجام انواع فساد
  • انتشار تصاویر و فیلم های غیر قانونی، غیر شرعی

2. طرح شکایت به دلیل توهین و فحاشی

یکی از تخلفات بازیگران، توهین و فحاشی می باشد. طبق قانون ایران توهین جرم محسوب می شود و بازیگری که این جرم را انجام دهد زمینه طرح شکایت از بازیگران را فراهم می سازد. گاهی اوقات ممکن است بازیگران در فضای مجازی به دیگری توهین کند. طبق قانون کشور برای رسیدگی به جرایم و اعمال مجازات، بین اشخاص مختلف تفاوت وجود ندارد. از این رو در هر حال پیگیری های قانونی انجام می گیرند.

کلام آخر

در رابطه با نحوه و شرایط رسیدگی به شکایت از بازیگران و افراد عادی جامعه تفاوت وجود ندارد. اما مرجع رسیدگی به تخلفات در این زمینه ممکن است متفاوت باشد. بازیگران، هنرمندان و افراد مشهور از جایگاه بالای اجتماعی برخوردار هستند اما این قضیه باعث ایجاد تبعیض در مواردی همچون روند رسیدگی به شکایت قضایی نمی گردد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

سحر تمدنی نژاد

سلام سحر هستم، از سال 1397 فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا