تبلیغات در مستر وکیل
دانستنی‌های حقوقی

لیست کامل دادگاه های بوشهر +【شماره تماس و آدرس】⚖️

یکی از شهرهای جنوبی کشور بوشهر است که جمعیت نسبتا بالایی دارد. ساکنین این شهر ممکن است با مشکلات قضایی مختلف مواجه شوند و به مراجعه به دادگاه های بوشهر نیاز پیدا کنند. دادگاه ها از محاکم حل و فصل اختلافات بین مردم شناخته می شوند. در این شهر دادگاه های مختلف با حوزه فعالیت متفاوت تاسیس شده اند و خدمات قضایی مختلف را به مردم این شهر ارائه می دهند. در صورت آشتایی با دادگاه ها و حوزه اختیارات آن ها دچار سردرگمی نخواهید شد. همواره توصیه می شود قبل از انجام هرگونه اقدامی برای رفع مشکلات خود با بهترین وکیل بوشهر مشورت نمایید.

لیست دادگاه های بوشهر

در این بخش اطلاعات کامل و جامع در رابطه با دادگاه های بوشهر در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. در صورت نیاز می توان به این دادگاه ها مراجعه نمود و خواسته های خود را پیگیری کرد.

لیست دادگاه های بوشهر

1. دادگاه انقلاب بوشهر

یکی از مهمترین دادگاه های بوشهر، دادگاه انقلاب آن می باشد. این دادگاه صلاحیت رسیدگی به پرونده های قاچاق مواد مخدر، قاچاق ارز، توزیع و مصرف مواد مخدر و توهین به رهبر و اقدام علیه امنیت ملی را دارد. این دادگاه در مرکز شهر قرار گرفته و تحت نظر قوه قضاییه فعالیت می کند. پرسنل و قضات فعال در این مجتمع قضایی باسواد و حاذق هستند و تمام تلاش خود را برای حمایت از حقوق مراجعین به کار می گیرند. این مجتمع قضایی پرونده های مختلف را به صورت عمومی مورد رسیدگی قرار می دهد. از مهمترین ویژگی های پرسنل این دادگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انصاف
 • مسئولیت پذیری
 • تعهد
 • برخورد مناسب با مراجعین

این ویژگی ها باعث می شود تا آن ها بتوانند به راحتی اعتماد و رضایت موکلین خود را جذب نمایند.

آدرس: بوشهر، سنگی غربی، بلوار امام خمینی


2. دادگاه نظامی بوشهر

یکی از دادگاه های فعال بوشهر، دادگاه نظامی آن می باشد. این دادگاه خدمات قضایی را به مردم شهر ارائه می دهند. این دادگاه صلاحیت رسیدگی به پرونده های حاوی تخلفات افراد نظامی و انتظامی را دارد. لازم به ذکر است که مسئولیت های دادگاه نظامی بوشهر از حساسیت بالایی برخوردار می باشند. پرسنل این مرجع قضای هنگام برخورد با مجرمان هیچ گونه انعطافی ندارند.

آدرس: بوشهر، منطقه نظامی، خیابان فنس


3. دادگاه تجدید نظر بوشهر

از دیگر دادگاه های بوشهر می توان به دادگاه تجدید نظر آن اشاره کرد. این دادگاه مسئولیت رسیدگی به پرونده هایی را دارد که در آن نسبت به رای دادگاه بدوی اعتراض وارد شده باشد. در صورتی که نسبت به حکم صادره دادگاه بدوی خود اعتراض دارید، باید به این دادگاه بوشهر مراجعه نمایید. این مجتمع قضایی در مرکز استان بوشهر و شهر بوشهر قرار گرفته است. پرسنل این مجموعه مجرب و عدالت خواه می باشند.

آدرس: بوشهر، منطقه نظامی، خیابان باغ زهرا، خیابان مدرس


4. مجتمع شورای حل اختلاف بوشهر

یکی از مراجع مهم در دستگاه های قضایی، شورای حل اختلاف بوشهر می باشد. این مجموعه تحت نظر قوه قضاییه فعالیت می کند. این دادگاه بوشهر صلاحیت رسیدگی به پرونده هایی را دارد که امکان ایجاد صلح و سازش در آن ها وجود دارد. شما می توانید شکایت نفقه در شورای حل اختلاف را مطرح نمایید تا در مدت زمان کوتاه به نتایج مطلوب دست یابید. از مهمترین پرونده ها در صلاحیت این دادگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دعاوی خانوادگی
 • دعاوی مالی مختصر

پرسنل این مجموعه در برقراری صلح و ایجاد توافق بین طرفین دعوا از توانایی بالایی برخوردار می باشند. شورای حل اختلاف در شهرها و روستاهای مختلف دارای شعبات متعددی می باشد. شما می توانید برای حل مشکلات خانوادگی خود از بهترین وکیل خانواده در بوشهر که در این مجموعه فعالیت می کند کمک بخواهید.

آدرس: بوشهر، توله کوتی، خیابان عاشوری، خیابان رفعت آزاد


5. مجتمع دادگاه های حقوقی بوشهر

مجتمع دادگاه های حقوقی این شهر از دیگر دادگاه های بوشهر می باشد. این مجتمع قضایی دارای صلاحیت بررسی پرونده های حقوقی می باشد. مجتمع دادگاه های حقوقی بوشهر در محل فاطمیه واقع شده اند. این دادگاه شعبات مختلف بسیار زیادی دارد که خدمات قضایی را به مردم ارائه می دهند. در این مجموعه پرونده های بسیار زیادی با نتایج عادلانه به سرانجام رسیده اند.

آدرس: بوشهر، خیابان نصر، فاطمیه 4


6. دادگاه های خانواده بوشهر

یکی از مهمترین دادگاه های بوشهر، دادگاه خانواده آن است که با هدف حل و فصل اختلافات زوجین تاسیس شده است. این مجموعه قضات باتجربه ای در زمینه دعاوی خانوادگی دارد. این دادگاه همچنین دارای شعبات مختلف است که در این شهر خدمات حقوقی به مردم ارائه می دهند. این دادگاه صلاحیت رسیدگی به دعاوی زیر را دارد:

 • انواع طلاق
 • مهریه
 • نفقه
 • اجرت المثل
 • ارث و وصیت
 • سرپرستی و قیومیت

دسته بندی دادگاه های بوشهر

دادگاه های بوشهر همچون دیگر شهرها در دسته بندی های خاص قرار می گیرند. دسته بندی این دادگاه ها به صورت زیر می باشد:

1. دادگاه حقوقی

دادگاه حقوقی، یکی از انواع دادگاه های بوشهر می باشد که مسئولیت رسیدگی به دعاوی و پرونده های حقوقی را به عهده دارد.

2. دادگاه کیفری

یکی دیگر از دادگاه ها، دادگاه کیفری می باشد که مسئولیت رسیدگی به پرونده های کیفری را به عهده دارد. در این دعاوی جرم رخ می دهد و مجرم باید مورد مجازات واقع گردد. دادگاه کیفری به دو دسته دادگاه کیفری یک و دو طبقه بندی می شود. هر یک از این دادگاه ها در خصوص برخی دعاوی مشخص صلاحیت دارند.

3. دادگاه خانواده

دادگاه خانواده از دیگر انواع دادگاه های بوشهر می باشد که اختلافات حوزه خانواده را مورد رسیدگی قرار می دهد.

4. دیوان عدالت اداری

مردم ممکن است نسبت به عملکرد کارکنان سازمان و ارگان ها اعتراض داشته باشند. دیوان عدالت اداری مسئول بررسی و رسیدگی به این شکایات می باشد.

5. دادگاه اطفال

یک دادگاه مستقل جرایمی که توسط اطفال و نوجوانان رخ می دهد را مورد قضاوت قرار می دهد. این دادگاه که دادگاه اطفال نام دارد می تواند به صورت تخصصی به بررسی پرونده های اطفال و نوجوانان بپردازد.

6. دادگاه نظامی

دادگاه نظامی باید تخفلات صورت گرفته توسط نیروهای نظامی، انتظامی و نیروهای مسلح را مورد بررسی قرار دهد.

کلام آخر

لیست دادگاه های بوشهر را در اختیار شما قرار دادیم تا در مواقع لزوم بتوانید از این اطلاعات استفاده نمایید. قاضی نقش اصلی را در دادگاه ایفا می کند. یک قاضی باید ویژگی هایی همچون عدالت خواهی، تعهد، سواد و انصاف داشته باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

سحر تمدنی نژاد

سلام سحر هستم، از سال 1397 فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا