تبلیغات در مستر وکیل
لیست وکلاملکی

لیست کامل ✔️ بهترین وکلای ارث در تبریز ⚖️【آپدیت 1403】

زهرا محمدی

زهرا محمدی

پایه یک دادگستری
سابقه:10
 • تخصص: حقوقی، خانواده، کیفری
 • شماره تماس: 09143041822
 • آدرس: تبریز، نصف راه، روبروی ستاره باران ،ساختمان نامدار، طبقه یک، واحد 6

یکی از بهترین وکلای شهر تبریز خانم زهرا محمدی وکیل پایه یک دادگستری در تبریز می باشد، ایشان دارای کارشناسی حقوق از دانشگاه سراسری تبریزو کارشناسی ارشد فقه و حقوق اقتصادی از دانشگاه تهران می باشد.

سوابق وکیل
آیدا نگاهبانی

آیدا نگاهبانی

سابقه:
 • تخصص: حضانت، حقوقی، طلاق، مهریه
 • شماره تماس: 09143201031
 • آدرس: تبریز، ولیعصر، خیابان قانون

خانم آیدا نگاهبانی، یکی از بهترین وکلای پایه یک دادگستری در تبریز می باشد و یکی از حاذق ترین وکلا در زمینه ی دعاوی خانواده (طلاق توافقی _ طلاق از طرف زوج و زوجه_ اجرت المثل زندگی مشترک_ مطالبه نفقه و مهریه و طلاق غیابی) است. ایشان با تجارب ارزشمند و موثر و داشتن صداقت و استمرار همراه با بکارگیری اصول قانونی، می تواند در کمترین زمان، پرونده های متعدد موکلان خود را در رسیدن به نتیجه مطلوب همراهی نماید. خانم آیدا نگاهبانی رتبه ی ۱۱ آزمون وکالت کانون وکلای آذربایجان شرقی را داشته و دارای ویژگی هایی همچون صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی است که همین ویژگی ها، سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام قرار گیرد.

سوابق وکیل

الهام میدانی

سابقه:
 • تخصص: خانواده، طلاق، مهریه
 • شماره تماس:
 • آدرس: تبریز، چهار راه آبرسان، ساختمان اسکان یک، طبقه چهارم

وکیل الهام میدانی، از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل شده و دارای پروانه وکالت به شماره 477 است. وی بیش از 20 سال سابقه وکالت در حل انواع پرونده‌های خانوادگی دارد و دقت زیادی برای رفع مشکلات موکلین خود به کار می‌برد.

سوابق وکیل
پریسا بهشادی

پریسا بهشادی

سابقه:
 • تخصص: ثبتی، طلاق
 • شماره تماس:
 • آدرس: تبریز، چهارراه محققی به سمت باغ گلستان، مقابل پارکینگ امت، طبقه 2

پریسا بهشادی نیز با کار و حرفه بی‌نظیر خود توانسته در لیست بهترین وکلا تبریز، جایگاه ویژه‌ای به دست آورد. این وکیل خبره به صورت حضوری و غیر حضوری به موکلین خود مشاوره می‌دهد و به رفع اختلاف و مشکلات پرونده‌های مختلف می‌پردازد. خانم پریسا بهشادی در حوزه‌های حقوقی، کیفری، خانواده، ثبتی و طلاق هم تخصص زیادی دارد اما بهتر است بدانید که بیشترین تمرکز خود را بر روی حل پرونده‌های ملکی قرار داده است. از جمله دعاوی شامل اختلاف در ملک که وی در آن‌ها تخصص دارد، می‌توان خرید و فروش اموال غیر منقول، منابع طبیعی، املاک شهرداری، موجر و مستاجر، جهاد کشاورزی، ثبت اسناد، زمین شهری و اوقاف را نام برد.

سوابق وکیل

ارث و میراث جزو مال و اموالی به شمار می رود که پس از مرگ هر فرد به بازماندگان وی منتقل می گردد، برای تقسیم قانونی و صحیح این نوع اموال می توان از وکیل باتجربه و متخصص مشاوره لازم را گرفت. تبریز جزو شهرهایی است که در دادگاه های آن افراد زیادی درگیر دعاوی ارث و میراث هستند و همین باعث افزایش مراجعه مردم به بهترین وکیل ارث در تبریز شده است، زیرا با اخذ بهترین وکیل ارث می توان به پرونده در سریع ترین زمان ممکن رسیدگی کرد.

اسامی بهترین وکلای ارث در تبریز در لیست بهترین وکیل تبریز ثبت شده است، شما می توانید با توجه به نیاز و میزان بودجه خود به کمک این لیست، بهترین وکیل ارث را پیدا کنید و مشاوره لازم را در خصوص مسائل مربوط به ارث و میراث از وی بگیرید. اگر در زمان انتخاب وکیل ارث دقت لازم را داشته باشید می توانید در این زمینه تصمیم گیری بهتری داشته باشید.

🥇 سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده

بهترین وکیل ارث در تبریز چه کسی است؟

بهترین وکیل ارث در تبریز فردی است که در رده بهترین وکیل حقوقی در تبریز قرار دارد، وکیل ارث دارای تسلط کافی به کلیه قوانین حقوقی است و تخصص خود را در زمینه قوانین مرتبط به ارث، موانع ارث، تقسیم ارث و… تکمیل کرده است. وکیل ارث با توجه به میزان دانش و آگاهی که دارد می تواند به نیابت از وراث یا یک ورثه، مراحل حقوقی پرونده ارث و میراث را طی کند. علاوه بر این وکیل ارث و میراث می تواند به کمک دانشی که دارد بهترین نتیجه را برای پرونده ارث رقم بزند. در نتیجه افرادی که درگیر دعاوی ارث هستند بهتر است از اخذ بهترین وکیل ارث غافل نشوند.

وکیل ارث و میراث دارای وظایفی است که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. حل و فصل دعاوی مربوط به انحصار وراثت
 2. تسهیل روند کاری پرونده انحصار وراثت
 3. پیشگیری از ضایع شدن حق و حقوق ورثه
 4. جلوگیری از رسیدن ضرر و زیان به ورثه
 5. پیگیری امور مربوط به انحصار وراثت
 6. انجام کلیه مراحل لازم برای صدور گواهی انحصار وراثت

بهترین وکیل ارث در تبریز چه کسی است؟

مزایای اخذ بهترین وکیل ارث در تبریز

از مهم ترین مزایای اخذ بهترین وکیل ارث در تبریز و بهترین وکیل انحصار وراثت در تبریز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. وکیل ارث به کلیه قوانین حقوقی مربوط به ارث و میراث تسلط لازم را دارد در نتیجه بهترین وکیل ارث می تواند به موکل خود مشاوره و راهنمایی لازم را در این خصوص دهد.
 2. وکیل در صورت قبول پرونده مربوط به انحصار وراثت و تقسیم ارث می تواند با سرعت زیادی کلیه امور مربوط به پرونده را از طریق شورای حل اختلاف پیگیری نماید، علاوه بر این وکیل می تواند با چاپ نمودن آگهی در روزانه نسبت به تسریع روند صدور گواهی مربوط به انحصار وراثت اقدام نماید.
 3. تقسیم ارث برای ایرانیان خارج از کشور نیز باید مطابق با قوانین کشور ایران انجام شود، بنابراین اگر متوفی در ایران مال و اموالی را دارد ورثه وی می توانند به کمک وکیل ارث پرونده وی را پیگیری کنند. وکیل ارث در این صورت باید ساکن تبریز باشد تا به ارگان های دولتی و اداره ها دسترسی داشته باشد.
 4. پرونده ارثی دارای پیچیدگی های بسیار زیادی است بنابراین اخذ بهترین وکیل ارث در تبریز برای رسیدگی و پیگیری پرونده ضروری است.
 5. وکیل ارث به دلیل داشتن تجربه و تخصص لازم می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن نتیجه رضایت بخشی را برای پرونده رقم بزند.
 6. اخذ مشاوره از بهترین وکیل ارث به صورت آنلاین یا حضوری باعث حل بسیاری از مشکلات می شود.
 7. بهترین وکیل ارث در تبریز می تواند به پرونده انحصار وراثت به صورت تخصصی و حرفه ای رسیدگی کند.
 8. تقسیم سهم الارث وراث از مهم ترین وظایف وکیل ارث به شمار می رود.

بهترین وکیل ارث در تبریز به کدام دعاوی رسیدگی می کند؟

بهترین وکیل ارث در تبریز می تواند به دعاوی زیر رسیدگی کند:

 1. تقسیم ترکه
 2. تقسیم سهم الارث
 3. دعاوی مربوط به وصیت نامه
 4. انحصار وراثت
 5. تقسیم ترکه زن و شوهر
 6. مهر و موم ترکه و…

طبقات ارث در قوانین مدنی

طبقات ارث به سه دسته زیر تقسیم بندی می شوند:

1.سهم الارث طبقه اول:

طبقه اول سهم الارث شامل مادر، فرزندان و پدر متوفی می گردد، اگر همه فرزندان متوفی فوت شده باشند نوه های متوفی در طبقه اول سهم الارث قرار می گیرند.

2. سهم الارث طبقه دوم:

در این طبقه خواهر، برادر، مادربزرگ و پدربزرگ قرار دارند، اگر خواهر و برادرهای متوفی، فوت کرده باشند، فرزندان آن ها در این طبقه قرار داده می شوند.

3. سهم الارث طبقه سوم:

عمه، عمو، دایی و خاله در طبقه سوم سهم الارث قرار داده می شوند، فرزندان دایی، خاله، عمه و عمو در صورت فوت آن ها در این طبقه قرار خواهند گرفت.

به این نکته توجه داشته باشید که اگر از بین افراد یک طبقه فقط یک نفر زنده باشد، افراد در طبقات بعدی از متوفی هیچ میزان ارثی را نمی برند.

بررسی میزان سهم الارث همسر متوفی

سهم الارث همسر متوفی تحت هر شرایطی محفوظ خواهد بود، میزان سهم الارث شوهر از اموال همسرش حدود 1/2 یا 1/4 خواهد بود، اگر زن، فرزند یا فرزندانی داشته باشد میزان سهم الارث وی 1/4 خواهد بود، اگر زن هیچ فرزندی نداشته باشد میزان سهم الارث وی حدود 1/2 خواهد بود.

میزان سهم الارث زن از اموال شوهرش حدود 1/4 تا 1/8 می باشد، اگر زن فرزند یا فرزندانی داشته باشد حدود 1/8 از شوهرش ارث می برد، در صورت نداشتن فرزند نیز سهم الارث زن از اموال شوهر حدود 1/4 خواهد بود. اگر شوهر به جزء زن خود هیچ وارث دیگری نداشته باشد زن فقط حدود 1/4 از اموال همسرش را به ارث می برد و سایر اموال مرد نیز به عنوان اموال بلاوارث معرفی می گردد. اگر مرد چندین همسر داشته باشد اموال وی به صورت 1/4 تا 1/8 به صورت مساوی بین همسرانش تقسیم می گردد.

بررسی میزان سهم الارث همسر متوفی

موانع ارث در قوانین مدنی

مطابق با برخی از شرایط ممکن است یکی از وراث از ارث محروم شود که این شرایط عبارتند از:

1. کفر:

مطابق با قوانین کشور ایران هیچ کافری از فرد مسلمان ارث نمی برد.

2. قتل:

یکی دیگر از عواملی که جزو موانع ارث به شمار می رود کشته شدن مورث توسط یکی از وراث می باشد، در این شرایط قاتل اگر مرتکب قتل عمد شده باشد از ارث محروم می گردد.

3. لعان:

اگر مردی به همسر خود انجام زنا را نسبت دهد و در صورت داشتن فرزند این ادعا را داشته باشد که پدر آن فرزند نیست باید قبل از هر چیز ادعای خود را ثابت کند. اگر ادعای وی ثابت شود لعان صورت می گیرد و زن و مرد از یکدیگر ارث نمی برند، فرزند آن ها نیز به دلیل نامشروع بودن از پدر و خانواده پدری ارثی نمی برد ولی از مادر و خانواده مادری ارث می برد.

4. زنازادگی:

یکی دیگر از مهم ترین عواملی که باعث محروم شدن فرد از ارث می باشد مسئله زنازادگی است، فرزند متولد شده از زن و مرد زناکار از پدر و مادر خود ارث نمی برد و پدر و مادر نیز از وی ارث نمی برند.

میزان حق الوکاله بهترین وکیل ارث در تبریز چقدر است؟

یکی از مهم ترین مواردی که روی تعیین میزان حق الوکاله وکیل تاثیر دارد، پیچیدگی و نوع پرونده ارث است. وکیل بعد از انجام مشاوره با فرد می تواند پرونده را با دقت زیادی بررسی نماید و با توجه به میزان پیچیدگی پرونده میزان حق الوکاله را تعیین نماید. شایان ذکر است که در خصوص تعیین هزینه وکیل هیچ قانون خاصی وجود ندارد و طرفین می توانند با یکدیگر مذاکراتی را در این زمینه انجام دهند سپس میزان حق الوکاله وکیل تعیین شود.

برخی از هزینه هایی که موکل باید پرداخت کند جزو هزینه های ثابت به شمار می روند و این هزینه ها صرف موارد زیر می شوند:

 1. ثبت دادخواست مربوط به انحصار وراثت
 2. اخذ گواهی فوت متوفی
 3. استشهادیه مربوط به انحصار وراثت
 4. پرداخت هزینه به اداره دارایی و مالیات
 5. نشر دادن آگهی مربوط به انحصار وراثت در روزنامه کثیرالانتشار

وکیل ارث چه خدماتی را ارائه می دهد؟

از مهم ترین خدماتی که بهترین وکیل ارث در تبریز به موکلان خود ارائه می دهد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ارائه مشاوره حقوقی در زمینه دعاوی ارث و میراث
 2. پیگیری مشکلات مربوط به ارث و میراث
 3. کاهش مالیات بر ارث
 4. تنظیم کردن وصیت نامه و…

بررسی خدمات وکیل ارث

کلام آخر

با انتخاب بهترین وکیل ارث در تبریز می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن به دعاوی ارث و میراث رسیدگی نمایید، امروزه وکلای زیادی در زمینه ارث و میراث خدمات قابل توجهی را به موکلان خود ارائه می دهند. شایان ذکر است که میزان دانش و تخصص وکیل می تواند تاثیر زیادی در کسب نتایج موفقیت آمیز داشته باشد. اگر شما نیاز به اخذ بهترین وکیل ارث دارید بهتر است برای انتخاب وکیل تحقیقات لازم را انجام دهید، علاوه بر این می توانید به وب سایت های معتبر نظیر مستر وکیل برای جستجوی بهترین وکیل ارث مراجعه کنید، در این وب سایت ها اسامی وکلا به همراه شماره تلفن، میزان تخصص، آدرس و… درج شده است.

5/5 - (1 امتیاز)

ندا خوشرو

سلام ندا هستم، از سال ۱۳۹۴ فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا