تبلیغات در مستر وکیل
لیست وکلاملکی

لیست کامل✔️ بهترین وکلای سرقفلی در شیراز ⚖️【 آپدیت 1403 】

اشرف پورعمران

اشرف پورعمران

پایه یک دادگستری
سابقه:14
 • تخصص: حقوقی، خانواده، طلاق، کیفری، ملکی، مهریه
 • شماره تماس: 09171284350
 • آدرس: شیراز،چهارراه ملاصدرا، کوچه 24 قصر الدشت، طبقه دوم بانک پاسارگاد، واحد 5

خانم اشرف پورعمران وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی قوه قضاییه می باشد، ایشان دارای کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی و همچنین 14 سال سابقه کار در شیراز فعالیت می کند. خانم پور عمران دارای ویژگی هایی همچون صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌ های وکالتی نیز می باشد و همین ویژگی ها سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام قرار گیرند.

سوابق وکیل
مجتبی-کیومرثی

مجتبی کیومرثی

پایه یک دادگستری
سابقه:
 • تخصص: حقوقی، خانواده، طلاق، کیفری، ملکی
 • شماره تماس: 09172220205
 • آدرس: شیراز، خیابان ملاصدرا، خیابان شهید جمالی، روبروی دادگاه حقوقی، ساختمان یاشیل، طبقه سوم، واحد ششم

آقای مجتبی کیومرثی از وکلای پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی می باشد که با داشتن سابقه کافی و درخشان به موکلین و مراجعین خود در زمینه دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و به صورت تخصصی در زمینه پرونده های ملکی و امور قراردادها، خدمات ارائه داده و موفق شده است تا به عنوان بهترین وکیل از نگاه مردم شناخته شود. در سوابق و رزومه علمی ایشان، می توان به کسب رتبه دوم آزمون تصدی منصب قضاوت، رتبه دهم ورودی وکالت و رتبه دوم اختبار کانون وکلای دادگستری اشاره داشت. همچنین آقای کیومرثی علاوه بر اشتغال به امر وکالت و مشاوره حقوقی، در زمینه داوری در امور حقوقی به منظور حل و فصل اختلافات اشخاص نیز مشغول به فعالیت می باشد.

سوابق وکیل
روح-اله-سلطانی

روح اله سلطانی

پایه یک دادگستری
سابقه:
 • تخصص: حقوقی، خانواده، طلاق، کیفری، ملکی
 • شماره تماس: 09174333787
 • آدرس: شیراز، ۴راه آبیاری، خیابان ایثارگران غربی، روبروی دفتر خدمات قضایی

وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی  می باشد و به عنوان یکی از بهترین وکیل در شیراز شناخته شده است. ایشان نمونه پرونده های موفق زیادی را دارد و راهکارهای بسیار کاربردی را با توجه به مشکلات مردم ارائه می دهد. صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی، سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. همچنین ایشان در کارنامه شغلی خود، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

سوابق وکیل

سرقفلی که به تجارت یا حق کسب و پیشه نیز معروف است جزو قدیمی ترین نهادهای حقوقی به شمار می رود که از زمان های گذشته در قوانین کشور ایران پایه گذاری شده است، مبنای قراردادی سرقفلی در واقع اجاره است و هرگونه مشکل حقوقی که در سرقفلی ایجاد می گردد میان مستاجر و مالک تجاری می باشد. پرونده های سرقفلی در رده پرونده های حقوقی قرار دارند و شما می توانید برای پیگیری این پرونده ها از بهترین وکیل سرقفلی در شیراز و بهترین وکیل ملکی در شیراز مشاوره لازم را بگیرید.

بهترین وکیل شیراز به دو دسته وکلای حقوقی و کیفری تقسیم بندی می شوند، برخی از بهترین وکیل حقوقی در شیراز در مورد پرونده های سرقفلی اطلاعات و تخصص لازم را دارند، در نتیجه شما می توانید از لیست بهترین وکلای سرقفلی در شیراز با توجه به نیاز و میزان بودجه تان وکیلی مناسب را انتخاب کنید.

🥇 سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده

بهترین وکیل سرقفلی در شیراز کیست؟

بهترین وکیل سرقفلی در شیراز، فردی است که تخصص لازم را در کلیه امور حقوقی در حوزه املاک دارد، بنابراین با توجه به پیچیدگی قوانین سرقفلی بهتر است برای رسیدگی به پرونده های حقوقی سرقفلی از وکیل باتجربه ای کمک بگیرید. وکیل سرقفلی باید اطلاعات لازم را در زمینه قوانین و مفاهیم سرقفلی داشته باشد، علاوه بر این وکلای سرقفلی باید در زمینه تخلیه اماکن تجاری، حق کسب و پیشه و… تخصص لازم را داشته باشد. در صورتی که وکیل اطلاعات و دانش لازم را در زمینه پرونده های سرقفلی داشته باشد می تواند مسیر صحیح را به موکل خود نشان دهد. موجر و مستاجر می توانند برای اخذ حق و حقوق خود از بهترین وکیل سرقفلی در شیراز کمک بگیرند.

بهترین وکیل سرقفلی در شیراز کیست؟

مفهوم سرقفلی چیست؟

سرقفلی به معنی مال یا پولی است که به صورت دقیق ارزش گذاری شده است و مستاجر وظیفه دارد که در قبال حق استفاده از منافع، آن را به موجر پرداخت نماید. سرقفلی جزو اموال اعتباری و غیر قابل رویت می باشد و شامل استفاده از شهرت کسبی واحد تجاری است، به همین دلیل مبلغ آن به هیچ عنوان قابل مقایسه با پول پیش یا مبلغ ودیعه در قرارداد اجاره ای ساده نمی باشد. شایان ذکر است که با گذشت زمان به ارزش سرقفلی اضافه می شود.

سرقفلی دارای انواع مختلفی است که عبارتند از:

1. سرقفلی واقعی:

این نوع سرقفلی با واگذاری و اجاره دادن ملک تجاری به مستاجر در دفاتر اسناد رسمی داده می شود، مطابق با این نوع اجاره ملک، صاحب ملک باید هنگام تخلیه ملک حق سرقفلی را به مستاجر پرداخت نماید، زیرا قبل از تنظیم قرارداد، صاحب ملک حق این نوع سرقفلی را به مستاجر فروخته است.

2. سرقفلی مجازی:

در این نوع سرقفلی مالک هیچ تعهدی نسبت به مستاجر ندارد، مستاجر نیز باید تمام تلاش خود را در زمینه ارتقای کار و پیشه خود داشته باشد. ممکن است فردی که ملک تجاری به صورت سرقفلی مجازی اجاره می کند در ابتدا سودی را دریافت نکند، مستاجر می تواند با انجام تبلیغات و داشتن تلاش مدام باعث دیده شدن کسب و کارش شود.

مبلغ سرقفلی چگونه تعیین می شود؟

طبق قانون مبلغ سرقفلی توسط دادگاه با توجه به موارد زیر تعیین می گردد:

 1. نوع کسب و کار مستاجر
 2. وضعیت مکانی اجاره از نظر بنا
 3. موقعیت مکانی تجارت یا محل کسب
 4. شرایط و میزان کیفیت اجاره از نظر مزیت هایی که در اجاره نامه برای مستاجر یا مالک قید شده است.
 5. میزان مخارجی که مستاجر برای انجام تزیینات و آماده سازی ملک متحمل شده است.
 6. مدت زمان اشتغال مستاجر به کسب و کار در مکان اجاره و استفاده از حسن شهرت که در معروفیت محل تاثیر دارد.

روش های انتقال سرقفلی

حق سرقفلی را می توان به کمک راهکارهای زیر انتقال داد:

1. انتقال اختیاری:

در این روش ضمن سند رسمی یا عادی، حق سرقفلی به شکل اختیاری یا با موافقت مالک به فرد دیگری انتقال داده می شود.

2. انتقال قهری:

اگر صاحب سرقفلی فوت شود، حق و حقوق حاصل از اجاره سرقفلی به وراث وی منتقل می شود.

3. انتقال قضایی:

مقام قضایی می تواند حکم انتقال سرقفلی را صادر کند.

در چه صورتی حق سرقفلی اسقاط می شود؟

در صورت ایجاد شرایط زیر حق سرقفلی اسقاط می شود:

 1. تغییر شغل و حرفه
 2. تفریط و تعدی
 3. انتقال به غیر
 4. پرداخت نکردن اجاره بها
 5. ایجاد تغییرات فیزیکی در محل سرقفلی
 6. اجاره دادن مکان سرقفلی

شرایط اسقاط سرقفلی

مزایای اخذ بهترین وکیل سرقفلی در شیراز

از مهم ترین مزایای اخذ بهترین وکیل سرقفلی در شیراز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. برای حل دعاوی مربوط به سرقفلی باید تسلط لازم را بر قوانین سرقفلی داشته باشید، در صورتی که در مورد قوانین سرقفلی اطلاعات لازم را ندارید می توانید از وکیل باتجربه و متخصص کمک بگیرید.
 2. در خصوص دعاوی مربوط به سرقفلی قوانین و آیین نامه های پراکنده ای وجود دارد که بهترین وکیل سرقفلی در شیراز باید به این نوع قوانین تسلط کافی را دارد.
 3. وکیل سرقفلی می تواند برای پیگیری پرونده سرقفلی در کلیه جلسات دادگاه حاضر شود و مشکلات بوجود آمده را حل نماید.
 4. بهترین وکیل سرقفلی می تواند در سریع ترین زمان ممکن مشکلاتی که در روند رسیدگی به پرونده ایجاد شده است را برطرف کند.

نکاتی برای انتخاب بهترین وکیل سرقفلی در شیراز

برای انتخاب بهترین وکیل سرقفلی در شیراز نکات زیر را مد نظر داشته باشید، با در نظر داشتن این نکات می توانید بهترین وکیل را برای پیگیری و رسیدگی به پرونده سرقفلی انتخاب کنید:

 1. سوابق وکیل سرقفلی را در زمینه پرونده های موفق مورد بررسی قرار دهید.
 2. در زمان انتخاب بهترین وکیل سرقفلی در شیراز تخصص وکیل را مورد بررسی دقیق قرار دهید.
 3. وکیل باید مشاوره لازم را در خصوص رسیدگی و پیگیری به پرونده های حقوقی سرقفلی به موکل خود بدهد.
 4. در زمان انتخاب بهترین وکلای سرقفلی در شیراز بهتر است از میزان حق الوکاله وکیل در خصوص دعاوی سرقفلی مطلع شوید، وکیل باید میزان حق الوکاله متعارفی را از موکل خود دریافت کند.
 5. وکیل سرقفلی باید همواره اطلاعات خود را در زمینه قوانین سرقفلی بروز نگه دارد.
 6. برای انتخاب بهترین وکیل سرقفلی می توانید به وب سایت های معتبر مراجعه کنید و از لیست اسامی وکلا که در وب سایت درج شده است، وکیل با تجربه ای را انتخاب کنید.
 7. وکیل باید صادق و امانتدار باشد، قبل از عقد قرارداد وکالت بهتر است وکیل مورد نظرتان را از لحاظ شخصیتی مورد بررسی قرار دهید.

بررسی انواع دعاوی سرقفلی

از مهم ترین دعاوی که بهترین وکیل سرقفلی در شیراز به آن ها به صورت تخصصی رسیدگی می کند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. فروش سرقفلی
 2. توقیف سرقفلی
 3. چگونگی به ارث بردن سرقفلی
 4. میزان حق سرقفلی
 5. حل دعاوی مربوط به سرقفلی مطابق با تبصره ها و مفاد قانونی
 6. دعاوی مربوط به اجاره سرقفلی
 7. مزایده سرقفلی
 8. تخلیه سرقفلی
 9. دعاوی خلع ید
 10. تصرف عدوانی سرقفلی
 11. منافع مشاعی و مطالبه اجرت المثل و…

میزان حق الوکاله بهترین وکیل سرقفلی در شیراز چقدر است؟

حق الوکاله بهترین وکیل سرقفلی در شیراز ثابت نیست و عوامل زیادی روی تعیین حق الوکاله تاثیرگذار هستند که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مدت زمان رسیدگی به پرونده
 2. میزان پیچیدگی پرونده
 3. نوع دعاوی سرقفلی
 4. میزان تخصص، سابقه و تجربه وکیل
 5. موقعیت مکانی دفتر وکالت

شایان ذکر است، قبل از انتخاب بهترین وکیل سرقفلی بهتر است به میزان حق الوکاله وکیل توجه داشته باشید و با توجه به میزان بودجه ای که در اختیار دارید وکیل مورد نظرتان را برای پیگیری به پرونده حقوقی تان انتخاب کنید.

میزان حق الوکاله بهترین وکیل سرقفلی در شیراز

کلام آخر

بهترین وکیل سرقفلی در شیراز می تواند با توجه به تخصص و مهارتی که دارد به پرونده های حقوقی سرقفلی با سطح پیچیده یا معمولی رسیدگی کند، بنابراین بهتر است شما برای رسیدگی به پرونده سرقفلی نسبت به اخذ وکیل باتجربه و متخصص اقدام کنید. برای انتخاب وکیل سرقفلی بهتر است قبل از هر چیز تخصص و میزان تجربه وکیل را مورد بررسی قرار دهید، علاوه بر این وکیل باید در کلیه جلسات دادگاه برای رسیدگی به پرونده حاضر شود، در نتیجه بهتر است در زمان انتخاب وکیل سرقفلی توجه و حساسیت لازم را به خرج دهید.

در این مطلب به بررسی ویژگی ها و مزایای اخذ بهترین وکیل سرقفلی در شیراز پرداختیم، امیدواریم با مطالعه مطلبی که پیش رو داشتید توانسته باشید اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنید.

4.3/5 - (3 امتیاز)

ندا خوشرو

سلام ندا هستم، از سال ۱۳۹۴ فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا