تبلیغات در مستر وکیل
لیست وکلا

لیست کامل✔️ بهترین وکلای انحصار وراثت در شیراز ⚖️【آپدیت 1403】

رقیه-قائدی

رقیه قائدی

پایه یک دادگستری
سابقه:9 سال
 • تخصص: حقوقی، خانواده، طلاق، کیفری، ملکی
 • شماره تماس: 09173228495
 • آدرس: شیراز، خیابان عفیف آباد، کوچه بیستم0، پلاک 512

وکیل پایه یک دادگستری می باشد و هم اکنون در شهر شیراز مشغول به فعالیت است. ایشان با سابقه بالای وکالت و موفقیتی که در پرونده های حقوقی مختلف داشته است به عنوان بهترین وکیل در شیراز شناخته شده است. همچنین ایشان به عنوان وکیل و مشاور حقوقی در موسسه ها و سازمان های مختلف تجاری و دولتی هم فعالیت هایی داشته است.

سوابق وکیل
فاطمه بیات فارس

فاطمه بیات فارس

پایه یک دادگستری
سابقه:12
 • تخصص: حقوقی، خانواده، طلاق، کیفری، ملکی
 • شماره تماس: 09171057761
 • آدرس: شیراز، خیابان فلسطین، نبش حکیمی شرقی، طبقه فوقانی، چرم چنته، طبقه اول، واحد یک

وکیل پایه یک دادگستری در شیراز می باشد و کارشناس ارشد حقوق تجارت بین الملل و موسس و مدیر عامل موسسه حقوقی دادپویان بین الملل لوتوس نیز می باشد. ایشان وکیلی با سابقه کاری بالا و درخشان در زمینه های مختلف حقوقی است و متعهد، پیگیر، صبور و دارای فن بیان بالا، مسلط به علم روانشناسی و داری سابقه تدریس در دانشگاه نیز می باشد. خانم فاطمه بیات متخصص در پروندهای حقوقی، ملکی، خانواده و کیفری است و مشاوره های آنلاین و حضوری حقوقی را به صورت تخصصی برگزار می کند.

سوابق وکیل

فاطمه شمس

پایه یک دادگستری
سابقه:
 • تخصص: حقوقی، خانواده، طلاق، کیفری، ملکی
 • شماره تماس: 09175137783
 • آدرس: شیراز، قصرالدشت، نبش کوچه 83، ساختمان آراد، طبقه دوم، واحد 5

سرکار خانم فاطمه شمس یکی از بهترین وکلای شهر شیراز و استاد دانشگاه می باشد. کارنامه علمی درخشان، حسن شهرت و تجربه علمی ایشان در پرونده های مطروحه در محاکم قضایی، منجر به کسب رضایتمندی موکلین گردیده است. از جمله صفات بارز وکیل فاطمه شمس را می توان صداقت، امانت داری، واقع بینی، موقعیت سنجی و غیره اشاره کرد، بنابراین این وکیل با مهارت و تخصص در امور ملکی، خانواده، ثبتی، شهرداری، کیفری بهترین نتیجه را برای موکلین خود رقم خواهد زد.

سوابق وکیل

مرگ برای فردی که فوت شده پایان زندگی است، ولی بازماندگان بعد از مراسم خاکسپاری و اتمام مراسم با شرایط و چالش هایی جدید در زندگی شان مواجه می شوند. انحصار وراثت یکی از اصلی ترین چالش هایی است که بازماندگان را درگیر خود می کند، به همین دلیل پرونده های مربوط به انحصار وراثت در رده مهم ترین پرونده های حقوقی و مالی قرار دارند. رسیدگی و پیگیری این نوع پرونده ها زمانبر می باشد به همین دلیل بهتر است برای رسیدگی به پرونده انحصار وراثت نسبت به اخذ بهترین وکیل انحصار وراثت در شیراز اقدام کنید. بهترین وکیل شیراز به دو دسته وکلای حقوقی و کیفری تقسیم بندی می شوند که وکلای حقوقی وظیفه رسیدگی به پرونده های خانوادگی، پرونده های تقسیم ارث و… را بر عهده دارند.

پرونده های مربوط به ارث جزو چالش برانگیزترین پرونده ها به شمار می روند، تنها وکلایی می توانند به این نوع پرونده ها رسیدگی نمایند که مهارت و تخصص لازم را در این زمینه دارند. در نتیجه بهتر است وراث برای پیگیری سریع تر پرونده انحصار وراثت از اخذ بهترین وکیل ارث در شیراز و بهترین وکیل انحصار وراثت در شیراز غافل نشوند.

🥇 سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده

بهترین وکیل انحصار وراثت در شیراز کیست؟

وکیل انحصار وراثت فردی است که به نیابت از وراث متوفی می تواند وظیفه کارهای قانونی مربوط به انحصار وراثت را بر عهده بگیرد. برای طی کردن مراحل انحصار وراثت باید اطلاعات لازم را در این زمینه داشت، با توجه به اینکه بهترین وکلای انحصار وراثت توانایی پیگیری به پرونده را در کوتاه ترین زمان ممکن دارند، به همین دلیل با کمک از یک وکیل متخصص و حرفه ای می توان وضعیت مال و اموال متوفی را مشخص کرد. شایان ذکر است، اخذ بهترین وکیل انحصار وراثت در شیراز اجباری نیست و وراث در صورت داشتن اطلاعات کافی در زمینه تقسیم ارث می توانند خودشان مراحل پیگیری پرونده را طی کنند.

در صورتی که تمایل به اخذ وکیل انحصار وراثت دارید بهتر است ابتدا در سامانه ثنا ثبت نام نمایید، با ثبت نامه در این سامانه می توانید از روند انجام پرونده انحصار وراثت در سازمان ها و اداره های مربوطه مطلع شوید. علاوه بر این وراث متوفی باید مدارک لازم را در اختیار وکیل قرار دهند، وکیل بعد از طی مراحلی می تواند گواهی انحصار وراثت را بگیرد.

بهترین وکیل انحصار وراثت در شیراز کیست؟

انحصار وراثت چیست؟

قبل از هر چیز بهتر است با مفهوم انحصار وراثت آشنا شوید، به تقسیم مال و اموالی باقی مانده از متوفی در بین طبقات مختلف ارث، انحصار وراثت اطلاق می شود. برای تقسیم اموال در بین وراث باید نسبت به اخذ گواهی انحصار وراثت اقدام کنید، این نوع گواهی توسط شورای حل اختلاف صادر می گردد، در گواهی انحصار وراثت لیست وراث قانونی متوفی و میزان سهم الارث آن ها مشخص می شود.

برای دریافت گواهی انحصار وراثت نیاز باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 1. وصیت نامه ( در صورتی که متوفی در زمان حیات خود وصیت نامه تنظیم کرده است، باید برای اخذ گواهی انحصار وراثت، وصیت نامه به شورای حل اختلاف ارائه داده شود.)
 2. میزان مهریه همسر متوفی ( قبل از تقسیم ارث و اخذ گواهی انحصار وراثت باید کلیه بدهی و دینی که بر عهده متوفی است پرداخت شود.)
 3. شناسنامه و کارت ملی وراث
 4. سند ازدواج متوفی
 5. گواهی فوت
 6. مدارک لازم برای اثبات عدم همکاری وراث برای تقسیم ارث
 7. استشهادیه انحصار وراثت

آیا برای اخذ گواهی انحصار وراثت نیاز به وکیل داریم؟

برای اخذ گواهی انحصار وراثت ضرورتی ندارد که شما وکیل بگیرید، می توانید خودتان با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی و تکمیل مدارک، درخواست دریافت گواهی انحصار وراثت را ثبت کنید. به این نکته توجه داشته باشید که با اخذ وکیل می توانید مراحل اخذ گواهی انحصار وراثت را سریع تر طی کنید. اگر زمان کافی برای پیگیری مراحل صدور گواهی انحصار وراثت را ندارید می توانید به وکیل، وکالت دهید که کار پیگیری پرونده و پیگیری مراحل اخذ گواهی انحصار وراثت را انجام دهد.

لزوم اخذ بهترین وکیل انحصار وراثت در شیراز

اخذ مشاوره از بهترین وکلای انحصار وراثت در شیراز به کلیه افرادی که با پرونده های انحصار وراثت درگیر هستند توصیه می شود، از مهم ترین دلایل اخذ وکیل انحصار وراثت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.پیشگیری از بروز خطا:

اگر در یکی از مراحل رسیدگی به پرونده انحصار وراثت اشتباه کوچکی را انجام دهید ممکن است رسیدگی به پرونده تان چندین ماه به تعویض بیفتد، در نتیجه با اخذ بهترین وکیل انحصار وراثت در شیراز می توانید از بروز خطا در مراحل رسیدگی به پرونده پیشگیری کنید.

2. دفاع از حق و حقوق شما:

وکیل می تواند با اخذ وکالت موکل در کلیه جلسه های دادگاه حاضر شود و از حقوق موکل خود دفاع نماید، شایان ذکر است که با اخذ کمک و مشاوره از وکیل امکان از بین رفتن حق و حقوق ورثه وجود ندارد.

3. ارائه مشاوره و راهنمایی:

بهترین وکیل انحصار وراثت در شیراز می تواند به کلیه ابهامات و سوالات موکل خود در زمینه موضوع تقسیم ارث پاسخ دهد، علاوه بر این می توانید از وکیل انحصار وراثت می توانید مشاوره لازم را برای پیگیری و رسیدگی به پرونده تان بگیرید. امکان اخذ مشاوره تلفنی و آنلاین از وکیل انحصار وراثت وجود دارد، در نتیجه شما می توانید به صورت غیر حضوری نیز از وکلای انحصار وراثت سوالات تان را بپرسید.

چه افرادی می توانند تقاضای انحصار وراثت کنند؟

عده محدودی از وابستگان متوفی می توانند تقاضای انحصار وراثت دهند، تقاضای انحصار وراثت طبق قوانین توسط افراد زیر امکان پذیر است:

1. وراث نسبی و سببی:

وراث سببی و نسبی شامل اعضای خانواده متوفی می شوند و این وراث اجازه ثبت درخواست انحصار وراثت را دارند.

2. طلبکاران:

اگر متوفی در زمان حیات خود به فردی بدهکار شود، فرد بدهکار می تواند با مراجعه به مراجع قضایی درخواست تقسیم ارث متوفی را بدهد. دادگاه نیز وظیفه دارد از مال و اموال متوفی کلیه بدهی و سهم طلبکاران را پرداخت می کند.

3. فرد وصی:

وصی فردی است که متوفی در رابطه با انحصار وراثت به وی وصیت کرده است، وصی می تواند با اخذ وکالت نامه از متوفی اختیار قسمتی از مال و اموال او را بر عهده بگیرد.

بررسی مراحل انحصار وراثت با وکیل

بعد از تعیین بهترین وکیل انحصار وراثت از سوی ورثه، وکیل باید طبق مراحل زیر نسبت به پیگیری پرونده انحصار وراثت اقدام کند:

 1. تنظیم استشهادیه محضری همراه با امضای سه نفر شاهد معتبر
 2. ارائه لیست دارایی های منقول و غیر منقول متوفی به اداره دارایی
 3. ثبت درخواست گواهی انحصار وراثت در دفتر خدمات قضایی
 4. ارجاع درخواست به شورای حل اختلاف
 5. استعلام گیری هویت ورثه از اداره ثبت احوال
 6. منتشر کردن آگهی برای انحصار وراثت نامحدود برای 30 روز
 7. اخذ گواهی انحصار وراثت به کمک شورای حل اختلاف ( بعد از تنظیم درخواست اخذ گواهی انحصار وراثت توسط وکیل، این نوع گواهی پس از گذشت 90 روز صادر می شود.)

لزوم اخذ بهترین وکیل انحصار وراثت در شیراز

هزینه اخذ بهترین وکیل انحصار وراثت در شیراز چقدر است؟

میزان حق الوکاله وکیل انحصار وراثت ثابت نیست زیرا عوامل زیادی روی تعیین حق الوکاله وکیل تاثیرگذار هستند که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. شرایط پرونده
 2. میزان پیچیدگی پرونده
 3. سوابق و تجربه وکیل
 4. تعداد ورثه
 5. میزان ارث
 6. هزینه های ناشی از چاپ آگهی

وکیل انحصار وراثت باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

در زمان انتخاب بهترین وکیل انحصار وراثت در شیراز باید صلاحیت وکیل را مورد بررسی قرار دهید، وکیل انحصار وراثت خوب باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 1. سوابق حقوقی قوی
 2. داشتن تجربه لازم برای رسیدگی به پرونده های ارث و میراث
 3. دارا بودن پرونده های موفق در زمینه ارث و میراث
 4. داشتن درک جامع و کامل از قوانین مربوط به انحصار وراثت
 5. توانایی اخذ گواهی انحصار وراثت در کمترین زمان برای ورثه

بررسی شرایط انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور

با توجه به اینکه موکل در کشور و محل سکونت متوفی حضور ندارد، وظایفی که بر عهده وکیل انحصار وراثت است کمی بیشتر خواهد بود، به همین دلیل ایرانیان خارج از کشور باید برای اخذ بهترین وکیل انحصار وراثت در شیراز هزینه بیشتری را صرف کنند.

متقاضی اگر در خارج از کشور زندگی می کند باید ابتدا در سامانه ثنا ثبت نام کند، در مرحله بعدی متقاضی انحصار وراثت می تواند نسبت به انتخاب بهترین وکیل انحصار وراثت در شیراز اقدام کند. برای اعطای وکالت به وکیل، متقاضی باید به کنسولگری، سفارتخانه، دفاتر مربوط به حفاظت منافع و… مراجعه کند. پس از اعطای وکالت به وکیل، وکیل می تواند پیگیری و رسیدگی پرونده انحصار وراثت را آغاز کند.

مزایای اخذ بهترین وکیل انحصار وراثت در شیراز چیست؟

از مهم ترین مزایای اخذ وکیل انحصار وراثت در شیراز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. صرفه جویی در زمان اخذ گواهی انحصار وراثت
 2. عدم نیاز به حضور وراث در مراجع قضایی
 3. وکیل می تواند از کلیه اموال متوفی که ورثه بی خبر هستند مطلع شود.
 4. تعیین دقیق سهم ورثه
 5. کمک به ورثه برای فروش سهم

نحوه انتخاب بهترین وکیل انحصار وراثت در شیراز

در زمان انتخاب بهترین وکیل انحصار وراثت در شیراز به میزان تخصص و دانش وکیل توجه داشته باشید، وکیلی را برای پیگیری پرونده تان انتخاب کنید که قابل اعتماد باشد و تسلط لازم را روی قوانین مربوط به ارث و میراث داشته باشد. وکلای انحصار وراثت که دارای سوابق و تجربه زیادی هستند می توانند بهترین راهکارها را برای پیگیری پرونده انحصار وراثت ارائه دهند.

در زمان انتخاب وکیل انحصار وراثت به این نکته توجه داشته باشید که وکیل باید مراحل رسیدگی به پرونده را به صورت منظم پیگیری کند، علاوه بر این وکیل باید در کلیه جلسات دادگاه حاضر شود. وکیل باید در مورد هر یک از مراحل و روند پیگیری پرونده با صبر و حوصله زیاد به موکل خود توضیحات لازم بدهد. شایان ذکر است، بهترین وکیل انحصار وراثت در شیراز باید امانت دار، وقت شناس و رازدار باشد.

نحوه انتخاب بهترین وکیل انحصار وراثت

کلام آخر

بهترین وکیل انحصار وراثت در شیراز باید برای پیگیری و رسیدگی به پرونده انحصار وراثت دارای تخصص و دانش لازم است، علاوه بر این وکیل با تجربه زیادی که دارد می تواند به پرونده انحصار وراثت در کوتاه ترین زمان ممکن رسیدگی کند و پرونده را به سمت نتایج رضایت بخش سوق دهد. در نتیجه بهتر است ورثه برای کاهش زمان رسیدگی به پرونده، کاهش بروز خطا و اشتباه و پیش بردن پرونده در مسیری صحیح نسبت به اخذ وکیل انحصار وراثت اقدام کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

ندا خوشرو

سلام ندا هستم، از سال ۱۳۹۴ فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا