تبلیغات در مستر وکیل
لیست وکلاملکی

لیست کامل ✔️ بهترین وکلای ارث در شیراز ⚖️【آپدیت 1403】

غلامحسین خلیفه

غلامحسین خلیفه

پایه یک دادگستری
سابقه:
 • تخصص: حقوقی، خانواده، کیفری، ملکی
 • شماره تماس: 09178002693
 • آدرس: شیراز، بلوار پاسداران، نبش خیابان جهان آرا، ساختمان یلدا، طبقه چهارم واحد سه

آقای خلیفه از وکلای پایه یک دادگستری شیراز و مشاور حقوقی است و می توان ایشان را یکی از بهترین وکلای شیراز درنظر گرفت. ایشان تمامی پرونده ها در زمینه حقوقی، کیفری، خانواده، ثبتی، تصادفات، تنظیم دادخواست و لایحه دفاعیه تنظیم قرارداد حرفه ای و غیره را می پذیرند و مشاوره های لازم را به صورت حضوری و غیر حضوری در این خصوص ارائه می دهند. باید گفت که پرونده های مورد قبول جناب اقای خلیفه با موفقیت بسته شدند و همین موضوع باعث شده که ایشان در شیراز به عنوان یکی از بهترین وکلا شناخته شود. آقای خلیفه مدرس و مولف کتاب آیین دادرسی مدنی، مدیر عامل موسسه حقوقی عدل آفرینان یاس، داور رسمی کانون وکلای دادگستری استان فارس و در حوزه قرارداد نویسی متخصص هستند. آقای غلامحسین خلیفه به عنوان یکی از بهترین وکلای استان فارس و شیراز در حال فعالیت می باشند که می توانید برای حل پرونده های خود از ایشان کمک بگیرید.

سوابق وکیل
مجتبی-کیومرثی

مجتبی کیومرثی

پایه یک دادگستری
سابقه:
 • تخصص: حقوقی، خانواده، طلاق، کیفری، ملکی
 • شماره تماس: 09172220205
 • آدرس: شیراز، خیابان ملاصدرا، خیابان شهید جمالی، روبروی دادگاه حقوقی، ساختمان یاشیل، طبقه سوم، واحد ششم

آقای مجتبی کیومرثی از وکلای پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی می باشد که با داشتن سابقه کافی و درخشان به موکلین و مراجعین خود در زمینه دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و به صورت تخصصی در زمینه پرونده های ملکی و امور قراردادها، خدمات ارائه داده و موفق شده است تا به عنوان بهترین وکیل از نگاه مردم شناخته شود. در سوابق و رزومه علمی ایشان، می توان به کسب رتبه دوم آزمون تصدی منصب قضاوت، رتبه دهم ورودی وکالت و رتبه دوم اختبار کانون وکلای دادگستری اشاره داشت. همچنین آقای کیومرثی علاوه بر اشتغال به امر وکالت و مشاوره حقوقی، در زمینه داوری در امور حقوقی به منظور حل و فصل اختلافات اشخاص نیز مشغول به فعالیت می باشد.

سوابق وکیل

فاطمه شمس

پایه یک دادگستری
سابقه:
 • تخصص: حقوقی، خانواده، طلاق، کیفری، ملکی
 • شماره تماس: 09175137783
 • آدرس: شیراز، قصرالدشت، نبش کوچه 83، ساختمان آراد، طبقه دوم، واحد 5

سرکار خانم فاطمه شمس یکی از بهترین وکلای شهر شیراز و استاد دانشگاه می باشد. کارنامه علمی درخشان، حسن شهرت و تجربه علمی ایشان در پرونده های مطروحه در محاکم قضایی، منجر به کسب رضایتمندی موکلین گردیده است. از جمله صفات بارز وکیل فاطمه شمس را می توان صداقت، امانت داری، واقع بینی، موقعیت سنجی و غیره اشاره کرد، بنابراین این وکیل با مهارت و تخصص در امور ملکی، خانواده، ثبتی، شهرداری، کیفری بهترین نتیجه را برای موکلین خود رقم خواهد زد.

سوابق وکیل

بخش اعظم دعاوی حقوقی و خانوادگی مربوط به ارث و میراث می شود. امروزه وکلای زیادی در زمینه انحصار وراثت در حال فعالیت هستند، به همین دلیل انتخاب بهترین وکیل ارث در شیراز کار نسبتا دشواری است. با توجه به پیچیدگی دعاوی مربوط به تقسیم ارث و میراث، بهتر است نسبت به اخذ بهترین وکیل ارث اقدام کنید. با اخذ وکیل ارث می توان مراحل پیگیری پرونده را تسریع بخشید زیرا وکلای ارث اطلاعات لازم را در زمینه قوانین مربوط به ارث و میراث، تقسیم ارث و غیره را دارند. برای انتخاب بهترین وکیل ارث می توانید به لیست بهترین وکیل شیراز مراجعه کنید و در این لیست، اسامی وکلا به همراه تخصصی که دارند را انتخاب کنید.

بهترین وکیل ملکی در شیراز نسبت به دعاوی انحصار وراثت، سرقفلی و غیره تخصص لازم را دارد بنابراین اگر شما در پرونده های مربوط به تقسیم ارث و سرقفلی دچار مشکل شده اید می توانید با اخذ بهترین وکیل سرقفلی در شیراز و بهترین وکیل انحصار وراثت در شیراز نسبت به حل و فصل این نوع مشکلات حقوقی اقدام کنید.

🥇 سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده

بهترین وکیل ارث در شیراز کیست و چه وظایفی دارد؟

بهترین وکیل ارث در شیراز، وکیل پایه یک دادگستری می باشد که در زمینه کلیه قوانین حوزه کیفری و حقوقی، قوانین مرتبط به ارث، انحصار وراثت، نحوه تقسیم ارث، موانع ارث و… اطلاعات لازم را دارد. تخصص ویژه بهترین وکلای ارث در شیراز در زمینه قوانین مدنی و موضوعات مرتبط به ارث است.

بهترین وکلای ارث در شیراز دارای وظایف مختلفی هستند که از مهم ترین این وظایف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تسهیل در روند انحصار وراثت
 2. حل و فصل دعاوی ارث
 3. پیشگیری از ضایع شدن حق و حقوق ورثه
 4. پیگیری از رسیدن هرگونه ضرر و زیان به ورثه
 5. پیگیری و رسیدگی امور مربوط به انحصار وراثت
 6. انجام مراحل مورد نیاز برای صدور گواهی مربوط به انحصار وراثت
 7. یافتن سریع ترین راه جهت رسیدن به نتیجه رضایت بخش
 8. شناسایی دقیق ورثه
 9. تعیین میزان دقیق سهم الارث ورثه

وظایف بهترین وکیل ارث در شیراز

انحصار وراثت چیست؟

اولین موردی که بعد از فوت افراد به شکل غیر ارادی به وقوع می پیوندد، انحصار وراثت می باشد. بهترین وکیل ارث در شیراز در جریان مرتبط با انحصار وراثت باید سهم قانونی هر شخص را با توجه به قوانین تعیین نماید، سپس سهم هر فرد را در دفاتر ثبتی به ثبت برساند. شایان ذکر است کلیه افرادی که از فرد متوفی طلب مالی دارند می توانند درخواست انحصار وراثت دهند.

با توجه به اینکه تقسیم ارث زمان بر می باشد، به همین دلیل بهتر است برای تسریع بخشیدن به کلیه امور مربوط انحصار وراثت، وراث به بهترین وکیل ارث در شیراز وکالت دهند تا اقدامات مهم و ضروری را برای تقسیم ارث انجام دهد. وکیل باید در اولین مرحله ابتدا فرم درخواست انحصار وراثت را از شورای حل اختلاف دریافت نماید، در این فرم باید مشخصات ورثه تکمیل شود، در مرحله بعدی باید لیست کلیه اموال غیر منقول و منقول در فرم درج شود. برای تایید مشخصات ورثه وکیل باید به دفتر ثبت اسناد مراجعه نماید. یکی دیگر از مهم ترین موارد، تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی است، برای تنظیم اظهارنامه مالیاتی باید به اداره دارایی ثبت مراجعه شود. در این اظهارنامه مقدار مالیات با توجه به سهم الارث ورثه تعیین می گردد.

بعد از تکمیل فرم، وکیل باید فرم را به شورای حل اختلاف برای بررسی دقیق ارائه دهد، شورای حل اختلاف بعد از بررسی و تایید فرم، گواهی انحصار وراثت را صادر می کند. برای تنظیم درخواست انحصار وراثت ارائه مدارک زیر الزامی است:

 1. اصل شناسنامه وراث به همراه کپی شناسنامه
 2. گواهی فوت
 3. شناسنامه متوفی
 4. عقدنامه همسر متوفی ( در صورت داشتن همسر )
 5. وصیت نامه ( در صورت داشتن وصیت نامه ارائه آن ضروری می باشد، شایان ذکر است که وصیت نامه باید به همراه استشهادیه محضری ارائه داده شود.)

بررسی طبقات ارث در قانون مدنی

طبق ماده 862 قانون مدنی طبقات ارث به سه دسته زیر تقسیم بندی می شوند، شایان ذکر است در صورتی که فقط یک نفر از افراد طبقه سهم الارث زنده باشد، افرادی که در طبقه بعدی قرار دارند هیچ سهمی از ارث نمی برند:

1. سهم الارث طبقه اول:

طبقه اول شامل مادر، پدر و فرزندان متوفی می گردد، در صورتی که فرزندان متوفی فوت کرده باشند نوه های وی در طبقه اول قرار می گیرند.

2. سهم الارث طبقه دوم:

طبقه دوم سهم الارث شامل پدربزرگ، مادربزرگ، برادر و خواهر می شود، در صورتی که خواهر و برادر فوت شده باشند فرزندان آن ها در این دسته قرار می گیرند.

3. سهم الارث طبقه سوم:

عمه، عمو، دایی و خاله در طبقه سوم سهم الارث قرار دارند، در صورتی که عمه، عمو، خاله و دایی فوت شده باشند فرزندان آن ها در طبقه سوم سهم الارث قرار می گیرند.

بررسی طبقات ارث در قانون مدنی

سهم الارث شوهر از اموال همسرش چقدر است؟

سهم الارث همسر متوفی نیز در هر شرایطی محفوظ خواهد بود. میزان سهم الارث شوهر از اموال متوفی به اندازه 1/2 یا 1/4 است ( اگر زن فرزند داشته باشد سهم الارث شوهرش 1/4 است، اگر زن هیچ فرزندی نداشته باشید سهم الارث همسرش حدود 1/2 خواهد بود. اگر زن هیچ ورثه ای نداشته باشد کلیه اموالش به شوهرش می رسد.)

سهم الارث زن از اموال شوهرش چقدر است؟

سهم الارث زن از کلیه اموال شوهرش حدود 1/4 یا 1/8 می باشد، اگر متوفی فرزند داشته باشید، میزان سهم الارث زن حدود 1/8 خواهد بود. اگر متوفی هیچ فرزندی نداشته باشد میزان سهم الارث زن حدود 1/4 خواهد بود. اگر شوهر ورثه دیگری داشته باشد میزان سهم الارث زن حدود 1/4 خواهد بود و سایر اموال شوهر به عنوان اموال بلاوارث در نظر گرفته می شوند. اگر متوفی چندین همسر داشته باشد، کلیه اموال وی به مقدار 1/4 یا 1/8 بین همسرانش تقسیم می گردد.

مزایای اخذ بهترین وکیل ارث در شیراز

از مهم ترین مزیت های اخذ بهترین وکیل ارث در شیراز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. امکان اخذ مشاوره و راهنمایی به شکل غیر حضوری و حضوری از مهم ترین مزایای اخذ وکیل بهترین وکیل ارث در شیراز است.
 2. وکیل در صورت قبول پرونده می تواند کلیه امور مربوط به انحصار وراثت را از طریق شورای حل اختلاف رسیدگی کند و به کارها سرعت بخشد.
 3. اگر متوفی خارج از کشور باشد ولی در کشور ایران مال و اموال داشته باشد، انحصار وراثت باید مطابق با قوانین ایران انجام شود. در نتیجه ورثه باید نسبت به اخذ بهترین وکیل ارث در شیراز اقدام کنند تا بتوانند کلیه امور مربوط به تقسیم ارث را در کشور ایران به راحتی انجام دهند.
 4. بهترین وکیل ارث می تواند مشکلات مربوط به انحصار وراثت را پیگیری و رسیدگی کند.
 5. وکیل می تواند نسبت به کاهش میزان مالیات بر ارث اقدام کند.

بررسی موانع ارث

موانع ارث در واقع جزو مهم ترین مسائل در حوزه انحصار وراثت به شمار می روند، از مهم ترین موانع ارث می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. کفر:

مطابق با قوانین کشور ایران کافر از مسلمان نمی تواند هیچ سهم الارثی ببرد، ولی فرد مسلمان می تواند از فرد کافر سهم الارث ببرد. در صورتی که بین ورثه فقط یک فرد مسلمان وجود داشته باشد همه مال و اموال متوفی به وی تعلق می گیرد.

2. قتل:

اگر مورث توسط ورثه خود به قتل برسد، قاتل هیچ سهم الارثی از متوفی دریافت نخواهد کرد. ( قتل باید از نوع عمدی باشد تا ورثه از ارث محروم شود، در صورتی که مقتول در حال دفاع باشد و قتل غیر عمدی باشد هیچ مانعی برای ارث بردن وجود نخواهد داشت.)

3. زنازادگی:

یکی دیگر از موانع ارث زنازادگی می باشد، فرزندی که بر اثر زنا متولد شده است نمی تواند از پدر یا مادر خود ارث ببرد، پدر و مادر نیز نمی توانند از فرزند نامشروع خود ارث ببرند.

4. لعان:

لعان به معنی این است که شوهر، همسر خود را به زنا نسبت دهد و در صورتی که فرزند مشترکی دارند ادعا کند که فرزند از آن وی نیست. اگر لعان صورت بگیرد زن و شوهر از یکدیگر ارث نمی برند و فرزند آن ها نیز از پدر و خویشاوندان پدری هیچ سهم الارثی را نمی برد. شایان ذکر است، فرزند می تواند از مادر و خویشاوندان مادری ارث ببرد.

حق الوکاله بهترین وکیل ارث در شیراز چقدر است؟

میزان هزینه بهترین وکیل ارث در شیراز با توجه به نوع پرونده و دشواری پرونده تعیین می گردد، وکیل بعد از ارائه اولین مشاوره و بررسی پرونده می تواند میزان پیچیدگی و جزئیات دقیق پرونده را مورد بررسی قرار دهد. بعد از بررسی دقیق موارد مذکور وکیل می تواند میزان حق الوکاله را تعیین کند. برای تعیین میزان حق الوکاله وکیل، هیچ قانون خاصی وضع نشده است و طرفین می توانند برای تعیین میزان حق الوکاله باید یکدیگر به توافق برسند.

حق الوکاله بهترین وکیل ارث در شیراز

کلام آخر

ارث و میراث جزو موضوعاتی است که اغلب افراد با آن سر و کار دارند، با توجه به اینکه مراحل قانونی انحصار وراثت پیچیده می باشد و ممکن است مشکلاتی در زمان تقسیم ارث بین ورثه ایجاد شود به همین دلیل بهتر است، ورثه نسبت به اخذ بهترین وکیل ارث در شیراز اقدام کنند. با اخذ وکیل متخصص و باتجربه می توان کارهای مربوط به انحصار وراثت را راحت تر انجام دهد و احتمال بروز خطا و اشتباه در زمان تقسیم ارث را به صفر رساند.

برای انتخاب بهترین وکیل ارث در شیراز بهتر است به سابقه وکیل، میزان حق الوکاله، دانش و تخصص وکیل، مهارت ها و غیره توجه داشته باشید و علاوه بر این، قبل از عقد قرارداد وکالت بهتر است تحقیقات لازم را در مورد وکیل انتخابی تان انجام دهید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

ندا خوشرو

سلام ندا هستم، از سال ۱۳۹۴ فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا