تبلیغات در مستر وکیل
دانستنی‌های حقوقی

لیست کامل دادگاه های کرج +【شماره تماس و آدرس】⚖️

در شهر کرج دادگاه ها و دادسراهای بسیار زیادی وجود دارند که موظف به رسیدگی به مسائل و امور مختلف می باشند. گاهی اوقات ممکن است افراد به مراجعه حضوری به دادگاه های کرج نیاز پیدا کنند که در این موارد به دلیل زیاد بودن دادگاه ها و دادسراها با مشکلات بسیار زیادی برای پیدا کردن شماره تلفن و آدرس آن ها مواجه می شوند. در ادامه لیستی از بهترین دادسراها و دادگاه های واقع در کرج را جمع آوری نموده ایم تا در صورت نیاز بتوانید به آدرس و شماره تلفن آن ها با سرعت دست یابید.

انواع رای دادگاه های کرج

رای های مختلفی که در دادگاه های کرج صادر می شوند ممکن است شامل موارد زیر باشند:

حکم

به تصمیمی که دادگاه کیفری یا قضایی در رابطه با ماهیت محاکمه اخذ می کند، حکم نامیده می شود. پس از بررسی دلایل لازم و مدارک اثبات دعاوی قاضی پرونده یا دادگاه این حکم را صادر می کنند. این تصمیم کلی یا جزئی قاطع باید برای طبق قانون برای طرفین اجرا شود.

قرار

قرار صادره در دادگاه های کرج ممکن است ماهیت محاکمه داشته باشد. در هر حال برای محاکمه تعیین کننده نمی باشد. لازم به ذکر است که با صدور قرار پرونده از مرجع قضایی مسئول رسیدگی خارج نمی شود.

لیست کامل دادگاه های کرج

در صورت مواجهه با مشکلات مختلف و نیاز به حضور در دادگاه های کرج همواره توصیه می شود نسبت به اخذ بهترین وکیل کرج اقدام نمایید. یک وکیل کاربلد و حاذق با توجه به مهارت و تجربه خود می تواند در بهبود روند پرونده تا حد زیادی به شما کمک کند. از مهمترین دادگاه های کرج می توان به موارد زیر اشاره کرد.

لیست دادگاه های کرج

1. دادگاه انقلاب

دادگاه انقلاب با توجه به ماده 297 قانون آیین دادرسی کیفری دادگاهی است که موظف به رسیدگی به جرایم خاص می باشد. این دادگاه طبق ماده 294 قانون آیین دادرسی کیفری یکی از بهترین دادگاه های کیفری در ایران می باشد. در صورت نیاز می توان به دادگاه انقلاب با آدرس زیر مراجعه کرد. از مهمترین مهارت ها و تخصص های این دادگاه کرج می توان به رسیدگی به توهین به مقام بنیانگذار جمهوری اسلام و مقام رهبری، رسیدگی به تمام جرایم مربوط به مواد مخدر، روان گردان و مشروبات الکلی و در نهایت رسیدگی به شکایات عموم مردم اشاره کرد.

تلفن تماس: 02632506519

آدرس: کرج، آزادگان، خیابان برغان یکم، ساختمان دادگاه انقلاب

2. دادگاه خانواده کرج

از دیگر دادگاه های کرج می توان به دادگاه خانواده این شهر اشاره کرد. این دادگاه با حضور رئیس، معاون قاضی، قاضی و مشاور تشکیل شده است. قضات د ادگاه خانواده برای فعالیت در این دادگاه باید متاهل باشند. برای فعالیت در این دادگاه به عنوان قاضی به چهار سال سابقه کار قضایی نیاز خواهید داشت. این دادگاه در لیست دادگاه های کرج قرار دارد و مشکلات خانواده ها را به صورت تخصصی مورد رسیدگی قرار می دهد. با حضور در این دادگاه با اخذ بهترین وکیل خانواده در کرج قادر به حل مشکلات خانوادگی خود به بهترین نحو ممکن خواهید بود. از مهمترین تخصص ها و مهارت های این دادگاه می توان به رسیدگی به اختلافات زوجین، حل مشکلات خانواده ها، تعیین نفقه و تعیین حضانت کودکان اشاره کرد.

تلفن تماس: 02632525006

آدرس: کرج، بلوار ملاصدرا، روبروی پارک نبوت

3. دادگاه فردیس کرج

دادگاه فردیس از دیگر دادگاه های کرج است که مسئول رسیدگی به شکایات، اتهامات و رسیدگی به درخواست های شهروندان استان البرز مطابق با قوانین و مقررات می باشد. لازم به ذکر است که این دادگاه به عنوان یکی از مهمترین دادگاه های این شهر محسوب می شود. از مهمترین تخصص ها و مهارت های این دادگاه می توان به رسیدگی به شکایات عمومی، رسیدگی به شکایات حقوقی و قضایی، حل مشکلات عموم مردم و ایجاد صلح و امنیت اشاره کرد.

تلفن تماس: 02636642221

آدرس: کرج، جاده ملارد، اول خیابان اهری، مجتمع قضایی فردیس

4. دادگاه قضایی کرج

از دیگر دادگاه های کرج می توان به دادگاه قضایی آن اشاره کرد. این دادگاه از لحاظ موقعیت جغرافیایی به دادگاه خانواده کرج بسیار نزدیک است. دعاوی و شکایات همچون تعدیل و افزایش اجاره بها، درخواست مابه التفاوت، تقسیم ارث در صورت بروز اختلاف ملکی و میزان حق الوکاله در این دادگاه مورد رسیدگی قرار می گیرند. از مهمترین مهارت ها و تخصص های این دادگاه می توان به مواردی همچون رسیدگی به شکایات قضایی و حقوقی، رسیدگی به مشکلات تقسیم ارث، شکایات ملکی و مالی و حل مشکلات مربوط به حق الوکاله اشاره کرد. در صورت مواجهه با این مشکلات می توانید به آدرس زیر مراجعه نمایید تا مشکلات تان به راحتی حل شوند.

تلفن تماس: 02632516354

کرج، بلوار ملاصدرا، روبروی پارک نبوت

5. دادگاه عمومی کرج

پس از مصوبه سال 1391 در استان البرز واقع در شهر کرج، دادگاه عمومی تشکیل شد و افراد واجد شرایط در این دادگاه به تعقیب کیفری نوع 1 و 2 به 2 صورت تخصصی و مجازات مجرمان رسیدگی می کنند. مجازات مجرمان در این دادگاه توسط رئیس دادگاه با توجه به جرم صورت گرفته تعیین می شوند. در صورت نیاز می توان با مراجعه به دادگاه عمومی کرج مشکلات خود را رفع نمود. مهمترین مهارت ها و تخصص های این دادگاه شامل مواردی از قبیل رسیدگی به شکایات کیفری، رسیدگی به شکایت حقوقی، حل مشکلات مردم و رسیدگی به شکایات عمومی هستند.

تلفن تماس: 02632525522

آدرس: کرج، میدان آزادگان، خیابان برغان یکم، ساختمان جرائم خاص

دادگاه عمومی کرج

6. دادسرای نظامی کرج

در میدان آزادگان شهرستان کرج، دادسرای نظامی تاسیس شده و موظف به رسیدگی به جرایم نظامیون و روحانیون می باشد. گاهی اوقات نظامیان و روحانیان با توجه به لباس مقدس خود ممکن است مرتکب خطا شوند که در این شرایط خطای آن ها در دادسرای نظامی کرج مورد رسیدگی قرار می گیرند. خطای این افراد ممکن است هنگام انجام وظیفه یا خارج از زمان خدمت به مردم صورت گرفته باشد.

تلفن تماس: 02632558070

آدرس: کرج، میدان آزادگان، بلوار امام رضا، خیابان مطهری، بیست متری هفتم، اردلان پنج

کلام آخر

با توجه به شرایط یا حکم قانونی مراجع قضایی به رسیدگی امور حقوقی و کیفری به صورت تخصصی و عمومی می پردازند. مطابق اصل 159 قانون اساسی مرجع رسمی تظلمات و شکایات قانون اساسی می باشد. تشکیل دادگاه های کرج و دیگر شهرها و تعیین صلاحیت آن ها به قانون مربوط می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

سحر تمدنی نژاد

سلام سحر هستم، از سال 1397 فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا