تبلیغات در مستر وکیل
لیست وکلا

لیست کامل✔️ بهترین وکلای انحصار وراثت در تهران ⚖️【 آپدیت 1403 】

دکتر محمد تقی زاده

دکتر محمد تقی زاده

پایه یک دادگستری
سابقه:
 • تخصص: ثبتی، حقوقی، خانواده، قرارداد، کیفری، ملکی
 • شماره تماس: 09121722464
 • آدرس: تهران، بلوار اصلی سعادت آباد، نبش خیابان۳۲، پلاک۱۱۶، ساختمان خانه سبز، طبقه۲، واحد۴

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند. صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد. ایشان مقالات علمی و پژوهشی و ارائه مقاله در همایش های ملی و کشوری را در رزومه خویش دارند.

سوابق وکیل
جواد-شاهسوند-اینانلو

جواد شاهسوند اینانلو

پایه یک دادگستری
سابقه:
 • تخصص: حقوقی، خانواده، طلاق، کیفری
 • شماره تماس: 09126984620
 • آدرس: تهران، جلال آل احمد، چهارراه آریافر - به سمت سازمان آب، پردیس 5 پلاک 64

دانش آموخته حقوق خصوصی دانشگاه علامه طباطبائی تهران - وکیل پایه یک دادگستری کانون وکلای دادگستری مرکز (تهران)

سوابق وکیل
وکیل نصیر عبادپور

دکتر نصیر عبادپور

پایه یک دادگستری
سابقه:14
 • تخصص: ارث، ثبتی، جرائم اقتصادی، حقوقی، خانواده، کیفری، ملکی
 • شماره تماس: 09121715026
 • آدرس: تهران، خیابان مطهری، تقاطع میرزای شیرازی، پلاک ۲۱۰، طبقه اول، واحد ۲

دانش آموخته و فارغ التحصیل مقطع دکتری از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاههای تهران و علامه طباطبایی می باشد. ایشان مدرس دانشگاه و صاحب تالیفات و یا آثارعلمی چندی درحوزه حقوقی واجتماعی می باشد. وی علاوه براین، فعال درحوزه حقوق اجتماعی و مدنی بوده و از مدافعان این عرصه می باشد. در راستای این دغدغه های اجتماعی، تیم حقوقی دفتر دکتر عبادپور، متشکل از مجموعه ای ازهمکاران و وکلای با دانش حقوقی سطح قوی، باتجربه و با توانمندی های بالا و متعهد و دلسوز بوده و درحوزه های مختلف اعم از حقوقی، کیفری، ملکی، سرقفلی، ثبتی و غیره فعالیت دارند.

سوابق وکیل
وکیل رضا شریفی اردانی

رضا شریفی اردانی

پایه یک دادگستری
سابقه:
 • تخصص: ارث، ثبتی، جرائم اقتصادی، حقوقی، کلاهبرداری، مواد مخدر
 • شماره تماس:
 • آدرس: تهران، سعادت آباد، چهار راه سرو، جنب پلیس دیپلمات، پلاک 26، طبقه چهارم، واحد 11

وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشد و به عنوان مشاور حقوقی در شرکت های پیمانکاری امور پیمان هابه فعالیت مشغول می باشد. ایشان به عنوان یکی از بهترین وکیل ارث در تهران به فعالیت می پردازد و بسیار تبحر و تخصص در کلیه امور حقوقی را دارد. آقای رضا شریفی اردانی مشاوره هایی را به صورت حضوری و غیر حضوری برای مردم شهر تهران دارد و به آن ها برای حل مشکلات حقوقی شان کمک می کند.

سوابق وکیل
وکیل خانم مریم غیایی

مریم غیایی

پایه یک دادگستری
سابقه:4 سال
 • تخصص: ارث، حقوقی، خانواده، طلاق، کلاهبرداری، مهریه
 • شماره تماس: 09124027604
 • آدرس: تهران، میدان هروی، برج هروی، بلوک B واحد ۳۰۴

کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی عضو مرکز وکلای قوه قضاییه وکیل برخی از شرکت های بازرگانی معتبر

سوابق وکیل

پرونده های انحصار وراثت و اختلافاتی که میان وراث وجود دارد، نیاز به بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران را بیشتر کرده است. بهترین وکیل تهران با بهره گیری از دانش و مهارتی که در خصوص رفع مشکلات در خصوص این موضوعات دارد، می تواند روند انجام کار را سرعت بخشد و از طرفی به موکلش کمک نماید تا به حق و حقوقی که از ارث دارد برسد و حقی از او ضایع نشود.

🥇 سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده

بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران کیست؟

مشکلات زیادی در خصوص جریانات انحصار وراثت وجود دارد که منجر به بروز اختلافات زیادی خواهد شد و برای حل کردن این مشکلات و طی کردن روال عادی پرونده و تسریع در آن، نیاز است تا از بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران کمک بخواهیم که روند انجام کار با سرعت بیشتری حل می شود. در پرونده های انحصار وراثت، گاهی برخی مشکلات ساده و کوچک سبب می شود تا روال انجام کار به تاخیر افتد مانند مشغول بودن یکی از وراث و عدم حضور او در دادگاه که باعث مشکلاتی در روند انجام کار می شود.

با وکالت دادن به بهترین وکیل ارث در تهران، پرونده به درستی انجام شده و مدیریت می شود. دلیل اخذ وکیل در پرونده های انحصار وراثت به این دلیل است که گاهی مشکلات ساده هم سبب وجود پیچیدگی در پرونده های وکالتی می شود و افراد عادی در هنگام وجود چنین شرایطی، به دلیل عدم آگاهی و اطلاع از قوانین ریز وکالتی نمی توانند مسیر درست پرونده را به پیش ببرند و اقدام کردن شخص بدون وجود آگهی و دانش کافی در چنین شرایطی، سبب شکست در پرونده و کندی در انجام کار می شود. در پرونده های انحصار وراثت مشکلاتی نظیر اعتراض به رای، مفاد تنظیم دادخواست، مفقود شدن گواهی انحصار وراثت، عدم همکاری وراث در مراحل انحصار وراثت، شهادت دروغ و مشکلات اینچنینی سبب می شود تا نیاز به حضور شخصی حرفه ای و خبره وجود داشته باشد تا از ریز قوانین اطلاع داشته باشد که در نتایج پرونده بسیار تاثیرگذار است.

به طور کلی وجود یک وکیل بسیار تاثیرگذار در روند انجام کار وکالتی خصوصا موضوع انحصار وراثتی خواهد بود و کیفیت انجام کارها بیشتر خواهد شد و مزیت های بسیار زیادی را برای موکل به همراه خواهد داشت.

 مدارک لازمه برای درخواست انحصار وراثت

 1. شناسنامه شخص فوت شده
 2. شهادت محضری
 3. گواهی فوت متوفی که از سال 95 در برخی از استان ها به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه اخذ می شود.
 4. عقدنامه یا رونوشت
 5. وصیت نامه رسمی شخص متوفی
 6. شناسنامه و مدارک هویتی وراث
 7. گواهی تسلیم اظهارنامه مالیاتی برای تمامی افراد فوت شد ه که پیش از سال 95 اقدامی نکرده اند

مراحل انجام انحصار وراثت

منظور از انحصار وراثت، اموال جامانده ای است که به دو دسته محدود و نامحدود تقسیم می شود. اگر میزان دارایی شخص فوت شده کمتر از پنجاه میلیون باشد شامل دسته انحصار وراثت محدود می شود و اگر بیشتر از پنجاه میلیون باشد در دسته انحصار وراثت نامحدود قرار می گیرد.

به طور کلی انحصار وراثت دارای مراحل هایی است که به شرح ذیل می باشد:

 • اخذ گواهی فوت و تکمیل مدارک
 • دادخواست انحصار وراثت در دفتر خدمات قضایی
 • مراجعه به شورای حل اختلاف
 • تعیین ورثه، اموال و دارایی
 • تایید وراث
 • تعیین مالیات بر ارث
 • صادر کردن گواهی انحصار وراثت

بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران

مراحل انحصار وراثت برای ایرانیان خارج از کشور

برطبق قوانینی که در ایران وجود دارد، هر ایرانی تباری که در هر کشور دیگری زندگی می کند در خصوص (ازدواج، طلاق، وصیت، ارث و فرزند خواندگی) باید بر طبق قوانین ایران برخورد کند. ایرانیان جهت کلیه مراحل انحصار وراثت در ایران، در صورتی که در خارج از کشور باشند، می توانند وکالت خود را به یکی از وراث یا بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران واگذار نمایند. وکیل تهران می تواند با وکالتی که از فرد دریافت کرده، بدون حضور موکل، تمامی مراحل کاری را انجام دهد و حق او را دریافت نماید.

برای وکالت دادن به بهترین وکیل انحصار وراثت نیاز است تا از طریق سامانه ثنا و یا سایت میخک اقدام نمایید. در صورت داشتن سیم کارت فعال در ایران، به سامانه ثنا مراجعه کرده و احراز هویت غیر حضوری را انجام دهید و سپس از وکیل بخواهید که متن وکالت را به صورت کاملا شفاف و واضح توضیح داده و سپس امضای الکترونیکی انجام دهید.

اما در صورت فعال نبودن سیم کارت ایرانی، می توانید وارد سایت میخک شده و سپس ثبت نام خود را انجام دهید. با توجه به قوانین کشوری که در آن سکونت دارید، باید احراز هویت و تاییدیه مدارک را به صورت غیر حضوری از طریق اسکایپ و یا حضوری در کنسولگری انجام دهید. پس از این مراحل، وکیل وکالت نامه شما را از اممور خارجه دریافت کرده و سپس تمامی مراحل انحصار وراثت را به جای موکل طی کرده و گواهی انحصار وراثت را دریافت می کند.

عدم همکاری وراث در انحصار وراثت

معمولا در پروسه انحصار وراثت، همه ی وراث برای انجام کارهای انحصار وراثت همکاری نمی کنند که در این صورت اولین راه برای پیش بردن پروسه انحصار وراثت، مذاکره کردن است. در صورتیکه مذاکره جواب نداد باید از بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران کمک خواسته تا با راهنمایی های او پروسه انحصار وراثت به بهترین شکل انجام شود.

البته بستگی به مرحله ای دارد که در آن قرار دارید که به نسبت به آن مرحله، راهکار متفاوت است. مثلا در صورتی که مشکل با وراث دیگر بر سر ملک مشترک است، می توان از دعوی خلع ید از ملک مشاع را مطرح کنید و در آخرین مرحله و در صورتی که هیچ راهکاری حوابگو نبود، دادگاه جلسه ای را بدون وراثی که همکاری نمی کنند برگزار کرده و به این موضوع رسیدگی می کند و سپس در صورت نیاز، بدون حضور همه وراث، امور انحصار وراثت انجام می شود.

بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران

مواردی که مانع دریافت ارث می شوند

مواردی وجود دارند که مانع دریافت ارث می شوند و در واقع جز ممنوعیت ارث محسوب می شوند. این موارد عبارتند از:

کفر: فرد کافر ارثی را از فرد مسلمان نمی تواند بگیرد اما فرد مسلمان از کافر ارث می برد.

قتل: اگر کسی مورث خود را به طور عمدی به قتل برساند، از او ارث نمی برد.

لعان: به جدایی زن و شوهر گفته می شود و موجب می شود که از یکدیگر ارثی نبرند. اگر که آقا چهار برابر بر خیانت همسرش قسم بخورد و خانم چهار بار این موضوع را انکار نماید، لعان صورت می گیرد و زن و مرد بر یکدیگر حرام می شوند.

انحصار وراثت برای فرد محجور

افراد مججور به کسانی گفته می شوند که صلاحیت تصمیم گیری در تمامی امور را ندارند. در واقع این افراد به دلیل اینکه دارای بلوغ فکری نیستند، بنابراین اجازه نوشتن وصیت نامه را نداشته و وصیت نامه آن ها هیچ گونه اعتباری ندارد. اما نکته ای که وجود دارد این است که مراحل تقسیم ارث افراد محجور همانند افراد عادی انجام می شود و به کمک بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران و یا قیم قانونی آن ها، تقسیم ارث صورت می گیرد.

فرد محجور به سه دسته تقسیم می شود:

 • فرد غیر رشید: به کسی گفته می شود که به سن قانونی رسیده است ولی دارای درک کامل از مسائل های مختلف از جمله مسائل مالی نیست.
 • فرد صغیر: به کسی گفته می شود که به سن قانونی نرسیده باشد.
 • فرد دیوانه: به کسی که از لحاظ عقلی به تکامل نرسیده و جنون داشته باشند.

هزینه بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران

همانطورکه مطالعه کردید، پروسه های مربوط به انحصار وراثت چالش های بسیاری را برای افراد به همراه دارند و همین موضوع باعث شده که افراد نتوانند شخصا به روند این پروسه رسیدگی کنند و از بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران کمک بگیرند. البته هزینه مربوط به این موضوع نیز یکی از چالش هایی به شمار می آید که افراد با آن روبرو می شوند. در رابطه با هزینه بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران نمی توان هزینه دقیق و مشخصی را اعلام کرد، چراکه این موضوع به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که برای مثال می توان به نوع پرونده، شرایط و سختی پرونده، موقعیت مکانی وکیل و … اشاره کرد.

کلام آخر

پرونده های زیادی در خصوص انحصار وراثت وجود دارد که نیاز به داشتن وکیل است زیرا قواعد و مقررات ارث متفاوت است و به عنوان مثال سهم الارث زن و مرد با یکدیگر متفاوت می باشد یا مثلا سهم الارث مرد مجرد با مرد متاهل تفاوت هایی را با یکدیگر دارد به همین دلیل است که نیاز است تا از یک فرد حرفه ای در خصوص قوانین و مقررات وراثت، کمک و راهنمایی بخواهید تا فرآیند پرونده را به بهترین شکل ممکنه انجام دهد. در این مقاله به مباحث مهم در خصوص ارث پرداخته ایم و به شما کمک کردیم تا شناخت کلی از بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران بدست آورید و انتخاب مناسبی جهت اخذ وکیل خود برای پرونده ارث داشته باشید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نگین بیات

تجربه دو سال نویسندگی وب سایت و تولید محتوا رو برعهده دارم و در حال حاضر نویسنده ی مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت مستروکیل هست تا از این طریق بتوانم اطلاعات مفید حقوقی رو دراختیار کاربران عزیز قرار بدهم. اگر در مقاله های من پاسخ سوالتان را گرفته اید، از شما تقاضا دارم تا در قسمت دیدگاه نظرات خودتون رو بیان کنید!

مقالات مرتبط

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا