لیست وکلا

لیست کامل✔️ بهترین وکلای انحصار وراثت در تهران

نمونه وکیل

پایه یک دادگستری
سابقه:10 سال
 • تخصص: ارث، حضانت، خانواده، طلاق، کیفری، ملکی
 • شماره تماس: 0912000000
 • آدرس: تهران، صادقیه

نمونه‌ای که در حال مشاهده آن می‌باشید، صرفا یک نمونه تستی است و وکیل درج شده در این قسمت، وجود خارجی ندارد】 برای آنکه کاربر بتواند براساس نیازهای خود بهترین انتخاب‌ها را داشته باشد، ما قسمت‌های مختلفی را آماده کرده‌ایم که وکلا می‌توانند با تکمیل این قسمت‌ها کاربر را به‌درستی راهنمایی کنند. در قسمت «درباره وکیل» شما باید اطلاعات کلی در رابطه با خود را بنویسید که این اطلاعات می‌توانند شامل سوابق تحصیلی شما، دانشگاهی که در آن درس خوانده‌اید، موفقیت‌هایی که بدست آورده‌اید و نکات و ویژگی‌هایی که حس می‌کنید مهم هستند و کاربر را در انتخاب وکیل راهنمایی می‌کنند باشند. همچنین باید گفت ما شرایطی را فراهم کرده‌ایم که می‌توانید هر اطلاعاتی که خواستید را در این قسمت بولد کنید یا رنگ آن را تغییر دهید تا با این کار نظر مخاطب را به نوشته‌ی خود جلب کنید.

سوابق وکیل

پرونده های انحصار وراثت و اختلافاتی که میان وراث وجود دارد، نیاز به بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران را بیشتر کرده است. بهترین وکیل تهران با بهره گیری از دانش و مهارتی که در خصوص رفع مشکلات در خصوص این موضوعات دارد، می تواند روند انجام کار را سرعت بخشد و از طرفی به موکلش کمک نماید تا به حق و حقوقی که از ارث دارد برسد و حقی از او ضایع نشود.

🥇 سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده

بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران کیست؟

مشکلات زیادی در خصوص جریانات انحصار وراثت وجود دارد که منجر به بروز اختلافات زیادی خواهد شد و برای حل کردن این مشکلات و طی کردن روال عادی پرونده و تسریع در آن، نیاز است تا از بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران کمک بخواهیم که روند انجام کار با سرعت بیشتری حل می شود. در پرونده های انحصار وراثت، گاهی برخی مشکلات ساده و کوچک سبب می شود تا روال انجام کار به تاخیر افتد مانند مشغول بودن یکی از وراث و عدم حضور او در دادگاه که باعث مشکلاتی در روند انجام کار می شود.

با وکالت دادن به بهترین وکیل ارث در تهران، پرونده به درستی انجام شده و مدیریت می شود. دلیل اخذ وکیل در پرونده های انحصار وراثت به این دلیل است که گاهی مشکلات ساده هم سبب وجود پیچیدگی در پرونده های وکالتی می شود و افراد عادی در هنگام وجود چنین شرایطی، به دلیل عدم آگاهی و اطلاع از قوانین ریز وکالتی نمی توانند مسیر درست پرونده را به پیش ببرند و اقدام کردن شخص بدون وجود آگهی و دانش کافی در چنین شرایطی، سبب شکست در پرونده و کندی در انجام کار می شود. در پرونده های انحصار وراثت مشکلاتی نظیر اعتراض به رای، مفاد تنظیم دادخواست، مفقود شدن گواهی انحصار وراثت، عدم همکاری وراث در مراحل انحصار وراثت، شهادت دروغ و مشکلات اینچنینی سبب می شود تا نیاز به حضور شخصی حرفه ای و خبره وجود داشته باشد تا از ریز قوانین اطلاع داشته باشد که در نتایج پرونده بسیار تاثیرگذار است.

به طور کلی وجود یک وکیل بسیار تاثیرگذار در روند انجام کار وکالتی خصوصا موضوع انحصار وراثتی خواهد بود و کیفیت انجام کارها بیشتر خواهد شد و مزیت های بسیار زیادی را برای موکل به همراه خواهد داشت.

 مدارک لازمه برای درخواست انحصار وراثت

 1. شناسنامه شخص فوت شده
 2. شهادت محضری
 3. گواهی فوت متوفی که از سال 95 در برخی از استان ها به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه اخذ می شود.
 4. عقدنامه یا رونوشت
 5. وصیت نامه رسمی شخص متوفی
 6. شناسنامه و مدارک هویتی وراث
 7. گواهی تسلیم اظهارنامه مالیاتی برای تمامی افراد فوت شد ه که پیش از سال 95 اقدامی نکرده اند

مراحل انجام انحصار وراثت

منظور از انحصار وراثت، اموال جامانده ای است که به دو دسته محدود و نامحدود تقسیم می شود. اگر میزان دارایی شخص فوت شده کمتر از پنجاه میلیون باشد شامل دسته انحصار وراثت محدود می شود و اگر بیشتر از پنجاه میلیون باشد در دسته انحصار وراثت نامحدود قرار می گیرد.

به طور کلی انحصار وراثت دارای مراحل هایی است که به شرح ذیل می باشد:

 • اخذ گواهی فوت و تکمیل مدارک
 • دادخواست انحصار وراثت در دفتر خدمات قضایی
 • مراجعه به شورای حل اختلاف
 • تعیین ورثه، اموال و دارایی
 • تایید وراث
 • تعیین مالیات بر ارث
 • صادر کردن گواهی انحصار وراثت

بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران

مراحل انحصار وراثت برای ایرانیان خارج از کشور

برطبق قوانینی که در ایران وجود دارد، هر ایرانی تباری که در هر کشور دیگری زندگی می کند در خصوص (ازدواج، طلاق، وصیت، ارث و فرزند خواندگی) باید بر طبق قوانین ایران برخورد کند. ایرانیان جهت کلیه مراحل انحصار وراثت در ایران، در صورتی که در خارج از کشور باشند، می توانند وکالت خود را به یکی از وراث یا بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران واگذار نمایند. وکیل تهران می تواند با وکالتی که از فرد دریافت کرده، بدون حضور موکل، تمامی مراحل کاری را انجام دهد و حق او را دریافت نماید.

برای وکالت دادن به بهترین وکیل انحصار وراثت نیاز است تا از طریق سامانه ثنا و یا سایت میخک اقدام نمایید. در صورت داشتن سیم کارت فعال در ایران، به سامانه ثنا مراجعه کرده و احراز هویت غیر حضوری را انجام دهید و سپس از وکیل بخواهید که متن وکالت را به صورت کاملا شفاف و واضح توضیح داده و سپس امضای الکترونیکی انجام دهید.

اما در صورت فعال نبودن سیم کارت ایرانی، می توانید وارد سایت میخک شده و سپس ثبت نام خود را انجام دهید. با توجه به قوانین کشوری که در آن سکونت دارید، باید احراز هویت و تاییدیه مدارک را به صورت غیر حضوری از طریق اسکایپ و یا حضوری در کنسولگری انجام دهید. پس از این مراحل، وکیل وکالت نامه شما را از اممور خارجه دریافت کرده و سپس تمامی مراحل انحصار وراثت را به جای موکل طی کرده و گواهی انحصار وراثت را دریافت می کند.

عدم همکاری وراث در انحصار وراثت

معمولا در پروسه انحصار وراثت، همه ی وراث برای انجام کارهای انحصار وراثت همکاری نمی کنند که در این صورت اولین راه برای پیش بردن پروسه انحصار وراثت، مذاکره کردن است. در صورتیکه مذاکره جواب نداد باید از بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران کمک خواسته تا با راهنمایی های او پروسه انحصار وراثت به بهترین شکل انجام شود.

البته بستگی به مرحله ای دارد که در آن قرار دارید که به نسبت به آن مرحله، راهکار متفاوت است. مثلا در صورتی که مشکل با وراث دیگر بر سر ملک مشترک است، می توان از دعوی خلع ید از ملک مشاع را مطرح کنید و در آخرین مرحله و در صورتی که هیچ راهکاری حوابگو نبود، دادگاه جلسه ای را بدون وراثی که همکاری نمی کنند برگزار کرده و به این موضوع رسیدگی می کند و سپس در صورت نیاز، بدون حضور همه وراث، امور انحصار وراثت انجام می شود.

بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران

مواردی که مانع دریافت ارث می شوند

مواردی وجود دارند که مانع دریافت ارث می شوند و در واقع جز ممنوعیت ارث محسوب می شوند. این موارد عبارتند از:

کفر: فرد کافر ارثی را از فرد مسلمان نمی تواند بگیرد اما فرد مسلمان از کافر ارث می برد.

قتل: اگر کسی مورث خود را به طور عمدی به قتل برساند، از او ارث نمی برد.

لعان: به جدایی زن و شوهر گفته می شود و موجب می شود که از یکدیگر ارثی نبرند. اگر که آقا چهار برابر بر خیانت همسرش قسم بخورد و خانم چهار بار این موضوع را انکار نماید، لعان صورت می گیرد و زن و مرد بر یکدیگر حرام می شوند.

انحصار وراثت برای فرد محجور

افراد مججور به کسانی گفته می شوند که صلاحیت تصمیم گیری در تمامی امور را ندارند. در واقع این افراد به دلیل اینکه دارای بلوغ فکری نیستند، بنابراین اجازه نوشتن وصیت نامه را نداشته و وصیت نامه آن ها هیچ گونه اعتباری ندارد. اما نکته ای که وجود دارد این است که مراحل تقسیم ارث افراد محجور همانند افراد عادی انجام می شود و به کمک بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران و یا قیم قانونی آن ها، تقسیم ارث صورت می گیرد.

فرد محجور به سه دسته تقسیم می شود:

 • فرد غیر رشید: به کسی گفته می شود که به سن قانونی رسیده است ولی دارای درک کامل از مسائل های مختلف از جمله مسائل مالی نیست.
 • فرد صغیر: به کسی گفته می شود که به سن قانونی نرسیده باشد.
 • فرد دیوانه: به کسی که از لحاظ عقلی به تکامل نرسیده و جنون داشته باشند.

هزینه بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران

همانطورکه مطالعه کردید، پروسه های مربوط به انحصار وراثت چالش های بسیاری را برای افراد به همراه دارند و همین موضوع باعث شده که افراد نتوانند شخصا به روند این پروسه رسیدگی کنند و از بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران کمک بگیرند. البته هزینه مربوط به این موضوع نیز یکی از چالش هایی به شمار می آید که افراد با آن روبرو می شوند. در رابطه با هزینه بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران نمی توان هزینه دقیق و مشخصی را اعلام کرد، چراکه این موضوع به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که برای مثال می توان به نوع پرونده، شرایط و سختی پرونده، موقعیت مکانی وکیل و … اشاره کرد.

کلام آخر

پرونده های زیادی در خصوص انحصار وراثت وجود دارد که نیاز به داشتن وکیل است زیرا قواعد و مقررات ارث متفاوت است و به عنوان مثال سهم الارث زن و مرد با یکدیگر متفاوت می باشد یا مثلا سهم الارث مرد مجرد با مرد متاهل تفاوت هایی را با یکدیگر دارد به همین دلیل است که نیاز است تا از یک فرد حرفه ای در خصوص قوانین و مقررات وراثت، کمک و راهنمایی بخواهید تا فرآیند پرونده را به بهترین شکل ممکنه انجام دهد. در این مقاله به مباحث مهم در خصوص ارث پرداخته ایم و به شما کمک کردیم تا شناخت کلی از بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران بدست آورید و انتخاب مناسبی جهت اخذ وکیل خود برای پرونده ارث داشته باشید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا