تبلیغات در مستر وکیل
دانستنی‌های حقوقی

لیست کامل دادگاه های مشهد +【شماره تماس و آدرس】⚖️

مراجع قضایی مختلفی در شهر مشهد وجود دارند. دادگاه های مشهد موظف به ارائه خدمات حقوقی به مردم این شهر و حومه می باشند. مجتمع های قضایی فعال تحت نظر دادسراها از چندین شعبه تشکیل شده اند و هر شعبه از رئیس دادگاه، منشی مستشار و چندین عضو دیگر تشکیل شده اند. دادگاه های متفاوت با توجه به موضوع پرونده ها وجود دارند.

مراحل ثبت دادخواست در دادگاه های مشهد

افراد برای این که بتوانند حقوق خود را کسب کنند باید در گام نخست بتوانند مطابق با مقررات جمهوری اسلامی روند خاصی را در دادگاه های مشهد طی کنند. به منظور طرح شکایات مختلف خود در دادگاه ها باید دادخواست تنظیم کرده و آن را به دادگاه ارائه دهید. به خاطر داشته باشید که دادخواست مربوطه باید به زبان رسمی کشور ما یعنی فارسی نگارش شود. در غیر این صورت شکایت شما ارزش قانونی نخواهد داشت. در صورت عدم مطابقت دادخواست نگارش شده با مقررات در دادگاه ها، دادخواست ناقص محسوب می شود و برای رفع نواقص به افراد اخطار داده می شود.

مراحل ثبت دادخواست در دادگاه های مشهد

لازم به ذکر است که یک دادخواست ممکن است شامل مشخصات وکیل، موضوع شکایت، مشخصات شاکی، مشخصات طرف شکایت و مورد استناد در طرح دعوا باشد. حضور در دادگاه های مختلف از قبیل دادگاه حقوقی، کیفری، خانواده و ملکی به دلیل اصول پیچیده همواره دشوار است. از این رو برای دریافت خدمات و مشاوره می توان به بهترین وکیل مشهد مراجعه نمود. با مراجعه به ایشان می توان از تجارب او برای بهبود روند پرونده خود بهره مند شوید و در صورت نیاز به وکلای بتجربه در این شهر وکالت دهید.

اقدامات لازم برای طرح شکایت در دادگاه های مشهد

برای طرح دعاوی کیفری و حقوقی قبل از هر چیز باید از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی یا مراجعه حضوری به یکی از مراجع قضایی شکایت نامه ای تنظیم کرد. به منظور تنظیم شکایت نامه می توان از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در مشهد کمک گرفت. برای نگارش یک شکایت نامه باید در برگه های مخصوص و با لحن نوشتاری مناسب اقدام به تنظیم شکایت نامه نمود تا مراجع قضایی همچون دادگاه های مشهد آن را قبول کنند.

شکایت نامه دارای فرم مخصوصی است و تمام مشخصات شاکی، متشاکی عنه و علت دعوا در آن بیان شوند. نوع نوشتار دعاوی کیفری به راحتی مورد قبول قرار می گیرند اما برای طرح شکایات حقوقی نیاز به تنظیم دادخواست دارید که اندکی از تنظیم شکایت نامه دشوارتر می باشد. شرایط نگارش دادخواست و فرمت برگه آن باید به زبان حقوقی باشد و همواره توصیه می شود تنظیم آن را به بهترین وکیل حقوقی در مشهد بسپارید. در شکایت نامه علاوه بر مشخصات طرفین دعوا و موضوع آن باید زمان وقوع جرم، دلایل و مدارک اثبات کننده جرم نیز ذکر شوند.

لیست دادگاه های مشهد

در این بخش لیست دادگاه های مشهد را برای شما جمع آوری نموده ایم تا بتوانید در صورت نیاز به شماره تلفن و آدرس آن ها به راحتی دسترسی داشته باشید.

1. مجتمع قضایی شهید مدنی

یکی از مهمترین دادگاه های مشهد، مجتمع قضایی شهید مدنی می باشد. این مجتمع موظف به رسیدگی به انواع دعاوی حقوقی و کیفری می باشد. این دادگاه صلاحیت رسیدگی به جرایم مختلف و دادگاه های عمومی حقوقی و کیفری را دارد. از مهمترین مراکز تحت پوشش این دادگاه می توان به پاسگاه ها، کلانتری های مناطق شاندیز، ویرانی و حصار گلستان اشاره کرد.

مجتمع قضایی شهید مدنی مقلب به مجتمع قضایی طرقبه یکی از دادگاه های مشهد است و به جرایم گوناگون و دعاوی حقوقی رسیدگی می کند. کلانتری های منطقه اعمم از طرقبه، شاندیز، ویرانی و …تحت پوشش این مجتمع می باشد.

شماره تلفن: 05134226124

آدرس: ابتدای طرقبه

2. مجتمع قضایی شهید مطهری( شفا)

از دیگر دادگاه های مشهد که به دعاوی خانواده به صورت تخصصی می پردازد می توان به مجتمع قضایی شهید مطهری اشاره کرد. موضوعات مختلف مربوط به خانواده از قبیل طلاق، نفقه و حضانت فرزند در این دادگاه مورد بررسی قرار می گیرند. در صورت مواجهه با این مشکلات می توانید با اخذ بهترین وکیل خانواده در مشهد شکایات خود در این زمینه را مطرح نمایید. این نکته را باید به خاطر داشت که مجتمع قضایی شهید مطهری صلاحیت رسیدگی به دعاوی با موضوعات دیگر را ندارد.

تلفن تماس: 05137527531

آدرس: مشهد، هدایت، بلوار ابوطالب، بلوار شفا، نبش شفای 30

3. مجتمع قضایی ثامن مشهد

از دیگر دادگاه های مشهد که مسئولیت رسیدگی به دعاوی عمومی و کیفری را دارد می توان به مجتمع قضایی ثامن مشهد اشاره کرد. این مجتمع قضایی صلاحیت رسیدگی به شکایات مربوط به حریم رضوی را دارد. مهمترین شعبه های این دادگاه شامل شعبه های 110، 2، 301 و 302 هستند. کلانتری امام رضا، شهید آستانه پرست، بانوان و نواب نیز از جمله کلانتری های تحت نظر این مرجع قضایی می باشند.

تلفن تماس: 05133689335

آدرس: ابتدای خیابان نواب صفوی، روبروی پیر پالان دوز

4. مجتمع قضایی شهید هاشمی نژاد

مجتمع قضایی شهید هاشمی نژاد از دیگر دادگاه های مشهد می باشد که موظف به رسیدگی به انواع جرایم است. این دادگاه به عنوان یکی از دادگاه های عمومی و کیفری شهر مشهد محسوب می شود که کلانتری های زیر تحت نظر این مجتمع قضایی فعالیت می کنند:

  • کلانتری کوی پلیس
  • کلانتری بانوان
  • کلانتری مصلا
  • کلانتری شهید رجایی
  • کلانتری شهید باهنر
  • کلانتری گلشهر
  • کلانتری طرق
  • کلانتری فرودگاه

البته لازم به ذکر است که پاسگاه هایی از قبیل آب روان، اسلام قلعه، امام نقی، ایست بازرسی اسماعیل آباد، هلالی و میامی نیز تحت پوشش این مجتمع قضایی به فعالیت خود ادامه می دهند.

تلفن تماس: ۹-۳۴۴۰۴۷۷

آدرس: مشهد، خیابان گاراژدارها، بین کوچه کوشش 27 و 29

5. مجتمع قضایی انقلاب

از دیگر دادگاه های مشهد می توان به دایره دادسرای عمومی و انقلاب اشاره کرد. لازم به ذکر است که تمام مجتمع های قضایی مشهد تحت پوشش این مرکز فعالیت می کنند. به نوعی تمام مجتمع های قضایی این شهر به عنوان زیرمجموعه این دادگاه شناخته می شوند. در حقیقت این مجتمع قضایی وظیفه نظارت به تمامی دادگاه های شهر مشهد را به عهده دارد. این مجتمع قضایی صلاحیت نظارت بر امور تمام کلانتری های برون شهری مشهد را نیز به عهده دارد و امور تمام مراجع قضایی مشهد به صورت کامل در دست وکلا و قاضی حاذق و باتجربه این مجتمع قضایی می باشد.

تلفن تماس:05138425021

آدرس: مشهد، خیابان مدرس، کوچه مدرس 2

دادگاه انقلاب مشهد

کلام آخر

برای رسیدگی به جرایم مختلف و طرح شکایات مختلف همچون شکایت از طلافروشان مجتمع های قضایی خاصی تاسیس شده اند و افراد ماهر در این اماکن فعالیت می کنند. امیدواریم این محتوا در مواقع نیاز به کمک شما بیاید و بتوانید به راحتی به آدرس و شماره تلفن دادگاه های مشهد دسترسی پیدا کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

سحر تمدنی نژاد

سلام سحر هستم، از سال 1397 فعالیت مو در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی یونیک شروع کردم، به حرفه تولید محتوا علاقه زیادی دارم و همواره سعی بر افزایش اطلاعاتم در زمینه سئو و تولید محتوا یونیک دارم، امیدوارم بتوانم مطالب با بهترین کیفیت را در اختیار شما عزیزان قرار دهم☘️💚

مقالات مرتبط

یک نظر

  1. سلام دادگاه های کلاهبرداری الکترونیکی یعنی اطلاعات وروش پیگیری شکایت در این دادگاه ها دادگاه حساب نمیشن چون درموردش ننوشتین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا