تبلیغات در مستر وکیل
خانوادهلیست وکلا

لیست کامل✔️ بهترین وکلای مهریه در تهران

نمونه وکیل

پایه یک دادگستری
سابقه:10 سال
 • تخصص: ارث، حضانت، خانواده، طلاق، کیفری، ملکی
 • شماره تماس: 0912000000
 • آدرس: تهران، صادقیه

نمونه‌ای که در حال مشاهده آن می‌باشید، صرفا یک نمونه تستی است و وکیل درج شده در این قسمت، وجود خارجی ندارد】 برای آنکه کاربر بتواند براساس نیازهای خود بهترین انتخاب‌ها را داشته باشد، ما قسمت‌های مختلفی را آماده کرده‌ایم که وکلا می‌توانند با تکمیل این قسمت‌ها کاربر را به‌درستی راهنمایی کنند. در قسمت «درباره وکیل» شما باید اطلاعات کلی در رابطه با خود را بنویسید که این اطلاعات می‌توانند شامل سوابق تحصیلی شما، دانشگاهی که در آن درس خوانده‌اید، موفقیت‌هایی که بدست آورده‌اید و نکات و ویژگی‌هایی که حس می‌کنید مهم هستند و کاربر را در انتخاب وکیل راهنمایی می‌کنند باشند. همچنین باید گفت ما شرایطی را فراهم کرده‌ایم که می‌توانید هر اطلاعاتی که خواستید را در این قسمت بولد کنید یا رنگ آن را تغییر دهید تا با این کار نظر مخاطب را به نوشته‌ی خود جلب کنید.

سوابق وکیل

برای انجام پرونده های طلاق، اخذ یک وکیل خوب و حرفه ای بسیار حائز اهمیت است و در این شرایط نیاز به بهترین وکیل مهریه در تهران است که به تمامی قانون و قوانین مربوط به طلاق و مهریه تسلط کامل داشته باشد. معمولا وکلا در یک یا دو دعاوی تسلط بیشتری دارند و پرونده های بیشتری را پذیرش کرده و به موفقیت رسانده اند، بنابراین بهتر است با تحقیق و پرس و جو از وکیل، کسی را انتخاب نمایید که تخصص اصلی او در خصوص مهریه بوده باشد.

با اخذ بهترین وکیل طلاق در تهران یا بهترین وکیل خانواده در تهران، احتمال و درصد موفقیت در پرونده های مربوط به موضوعات طلاق و یا مهریه بالاتر رفته و به نتایج مثبت نزدیکتر خواهید شد. در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا از بهترین وکیل تهران شناخت کافی پیدا کرده و انتخاب درست تری داشته باشید.

🥇 سطح وکیل: ✔️ وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص: ✔️ ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات: ✔️ مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: ✔️ %95 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل: ✔️ بر اساس سختی پرونده

 مهریه در قانون چگونه دریافت می شود؟

دریافت مهریه به صورت قانونی، مراحل های مختلفی دارد که در ادامه به آن می پردازیم:

 1. محاسبه مهریه از طریق اداره ثبت به این صورت انجام می پذیرد که اگر قیمت سکه در طول زمان افزایش داشت، این موضوع چندان اهمیتی نداشته و قیمت سکه تنها در زمان درخواست قابل تایید خواهد بود اما در دادگاه، قیمت سکه به نرخ روز قابل محاسبه می باشد.
 2. اگر مهریه از طریق اداره ثبت درخواست شود، زن نمی تواند همسرش را بازداشت کند ولی در صورتیکه درخواست مهریه از طریق دادگاه باشد، مانعی برای بازداشت وجود ندارد.
 3. درخواست مهریه از طرف اداره ثبت، سبب می شود که هزینه زوجه کمتر شود ولیکن در دادگاه نیازمند به هزینه بیشتری می باشد.
 4. درخواست مهریه اگر از طریق ثبت انجام شود، روال کاری سریع تر خواهد بود زیرا در دادگاه نمونه پرونده های زیادی برای پیگیری و بررسی وجود دارد که انجام آن ها زمانبر خواهد بود.

چه زمانی مهریه به زن تعلق نمی گیرد؟

تعلق نگرفتن مهریه به زن

مهریه جزو حق و حقوق قانونی زن است و او می تواند هر زمان که بخواهد مهریه اش را از مرد طلب کند اما با این حال قانون مدنی، مواردی را پیش بینی کرده است که مهریه نمی تواند به زن تعلق بگیرد. در این شرایط حضور بهترین وکیل مهریه در تهران بسیار الزامی است و نیاز است تا از او کمک و راهنمایی خواست. وکیل با قانون و قوانینی که از مهریه می داند،روال کاری را به خوبی و به نفع موکلش انجام می دهد. در ادامه به قوانینی در خصوص مهریه می پردازیم که به زوجه تعلقی نمی گیرد:

 1. در قانون مدنی و در ماده 1092، هرگاه مرد پیش از رابطه زناشویی، همسرش را طلاق دهد، مهریه به زن تعلق نمی گیرد، مگر اینکه رابطه زناشویی پیش از طلاق انجام شده باشد که در اینصورت نیمی از مهریه به زن تعلق می گیرد.
 2. در قانون مدنی و در ماده 1101، هرگاه قبل از نزدیکی فسخ انجام شود، زن حق دریافت مهریه را ندارد.
 3. در قانون مدنی و در ماده 1098، در صورتی که عقد نکاح انجام شده باشد و نزدیکی صورت نگرفته باشد، زن حق دریافت مهریه خود را ندارد و در صورتی که زوجه مهریه خود را دریافت کرده باشد، می تواند از او باز پس گیرد.
 4. در قانون مدنی و در ماده 1088، هرگاه یپش از تعیین مهریه، مرد فوت شود، زن نمی تواند هیچگونه مهریه ای از شوهر خود دریافت نماید.

مهریه در طلاق توافقی چگونه است؟

مهریه به صورت کاملا توافقی بین زوجین صورت می گیرد و مواردی مانند مهریه، حضانت و نفقه پیش از طلاق به صورت کاملا توافقی بین آن ها انجام می شود. این توافق می تواند در خصوص مقدار مهریه و یا جایگزین کردن آن با اموال دیگری انجام گیرد و در صورت به توافق رسیدن در خصوص مهریه به هر نحو، باید در محضر، ثبت و درج شود.

در صورتیکه زن طالب مهریه اش باشد، مرد موظف به پرداخت آن است و نمی تواند به دلیل طلاق توافقی از پرداخت آن، طفره رود. در طلاق توافقی تمامی موارد و شرایط برای پرداخت مهریه در نظر گرفته می شود به عنوان مثال اگر زن پس از ارتباط زناشویی از همسر خود جدا شود، مهریه، به طور کامل به او تعلق می گیرد ولی اگر پیش از رابطه زناشویی، جدایی صورت گیرد، تنها نیمی از آن به او تعلق خواهد گرفت. تمامی مراحل و موارد گفته شده، می تواند توسط بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران انجام شود و کلیه مراحل راب ه صورت صفر تا صد به او واگذار کرد.

هزینه بهترین وکیل مهریه چقدر است؟

هزینه وکیل مهریه

هزینه هر وکیلی نسبت به دیگری متفاوت است زیرا شرایط هایی وجود دارد که سبب می شود تا هزینه حق الوکاله آن ها متغیر شود. برخی وکلا هستند که دارای سوابق و تجربیات بسیار خوبی در امور وکالتی هستند و سالهای زیادی است که مشغول به انجام کار هستند و مورد اعتماد و اطمینان مردم هم قرار گرفته اند، معمولا چنین وکلایی، هزینه حق الوکاله ای شان به نسبت وکلای مبتدی و تازه کار قطعا زیادتر است زیرا مردم ترجیح می دهند به وکلایی که دارای سوابق کاری بیشتری هستند اعتماد کرده و پرونده خود را به آن ها بسپارند.

از طرفی هم، شرایط های دیگری در میزان هزینه وکلا تاثیر دارند مانند سختی و پیچیدگی پرونده هایی که به آن ها واگذار می شود و یا موضوعاتی که به نسبت دیگر موضوعات زمانبرتر و یا سخت تر هستند، قطعا نیاز به تلاش بیشتری از جانب وکلا دارند بنابراین یک وکیل با بررسی پرونده، تمامی این موارد را در نظر گرفته و سپس میزان هزینه وکالتی خود را به موکل یا مراجعه کننده خود اعلام می دارد.

یک وکیل حرفه ای چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

بهترین وکیل مهریه در تهران طلاق باید مورد اعتماد و رضایت مردم واقع شود تا پرونده های زیادی در موضوعات مختلف به او واگذار شود. یک وکیل باید دارای ویژگی هایی باشد تا بتوان به او اعتماد کرده و او در دسته وکیل حرفه ای قرار داد. ویژگی هایی که یک وکیل حرفه ای می تواند داشته باشد این است که یک وکیل باید دارای اطلاعات و دانش حقوقی بالایی باشد و اطلاعات حقوقی اش هم بروز باشد. در واقع بروز بودن اطلاعات وکیل سبب می شود تا از مابقی رقبایش پیشی گرفته و بهتر بتواند به حل مشکلات بپردازد.

همچنین یک وکیل حرفه ای علاوه بر داشتن مهارت و تخصص در زمینه های حقوقی، باید اخلاق مدار باشد و نحوه ارتباط با مردم و موکلین خود را به خوبی بداند و سپس با آن ها همدلی و همدردی داشته باشد. در واقع داشتن صداقت و رازداری از دیگر ویژگی های یک وکیل می باشد که سبب حفظ اعتماد مردم و موکلین نیز می شود.

به طور کلی یک وکیل باید نسبت به موکل و کارش تعهد و مسئولیت بالایی داشته باشد و تمام تلاش خود را در راستای به موفقیت رساندن پرونده های موکلینش بکند و رضایت آن ها را جلب نماید. همچنین تمامی وظایف یک وکیل باید در قرارداد وکالتی ثبت و درج شود تا موکل از آن ها آگاه شده و سپس براساس آن ها از وکیل خود توقع داشته باشد.

کلام آخر

متاسفانه در چند سال اخیر تعداد پرونده های خانواده و طلاق افزایش داشته است و درخواست برای وکلای حرفه ای و خبره زیاد شده است. موضوعات خانواده و طلاق بسیار متفاوت است و دلایل های مختلفی را دارد که یکی از این موضوعات، مهریه می باشد. مهریه جزو یکی از موضوعات مهم است که در بیشتر پرونده های طلاق دیده می شود.

مهریه جزو حق و حقوق قانونی زن محسوب می شود و مرد باید مهریه او را چه در طول زندگی و یا پس از جدایی پرداخت نماید و در صورت عدم پرداخت، زن می تواند با اخذ وکیل و یا طی کردن یکسری مراحل، حق خود را طلب نماید. بهترین وکیل مهریه در تهران تمام اصول مربوط به قوانین مهریه را به خوبی دانسته و در چارچوب و قوانین کاری می تواند به خوبی آن را مدیریت نماید. در این مقاله به طور کامل در مورد وکلای مهریه صحبت شده است و برای شناخت این وکلا، راهکارهایی وضع شده تا انتخاب درست تری داشته باشید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا